Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

TECHNIKI

KAMEHAMEHA


Polega na złożeniu rąk u boku i wykrzyknięciu słów: "KA-ME-HA-ME", a następnie złożeniu rąk w stronę przeciwnika i wypuszczeniu ogromnej kuli KI, krzycząc przy tym "HA!". Kula ciągnie za sobą coś w rodzaju warkocza (w wyglądzie przypomina trochę kometę, ale kometą nie jest :P). Technika przybiera różne kolory, jednak jest to głównie niebieski. Jest bardzo mocna.
Technikę używali:
Songoku, Songohan, Songoten, Kamesennin, Kuririn, Yamcha, Buu, Cell, Cell juniory, Trunks, Pan.

MASENKO


Technika przypominająca Kamehameha, jednak ręce składa się nad głową i nie wypowiada się tych samych słów. Jest bardzo skuteczną techniką.
Technikę używali:
Gohan.

MASENKOSAPPO


Bardzo dobra nameczańska technika. Polega na złożeniu dwóch palców na czole i po skoncentrowaniu w nich energii, skierowanie ich w stronę wroga. Jeden pocisk leci prosto, a drugi obkręca się wokół niego. Technika jest bardzo skuteczna.
Technikę używali:
Piccolo, Cell.

DEATH BALL


Jest to ogromna czerwona kula, którą tworzy się z energii skoncentrowanej w dwóch palcach skierowancyh ku górze. Tą techniką Frieza zniszczył planety: Vegeta i Namek. Technika ta jest bardzo potężna i można nią niszczyć planety.
Technikę używali:
Frieza.

GENERIC KI BLAST


Jest to atak, który zna prawie każdy. Polega na wypuszczeniu energii KI z dłoni. Nie jest to zbyt mocna technika.
Technikę używali:
Prawie wszyscy wojownicy.

TELEPORTATION


Dzięki tej technice można się przenieść w inne miejsce. Osoba, która chce się teleportować, składa dwa palce na czole (podobnie jak w Masenkosappo), myśli o jakimś miejscu i po chwili się tam znajduje.
Technikę używali:
Songoku, Kibitto i później Shibitto (ale oni nie musieli przykładać palców).

BUKUJUTSU


Jest to technika latania. Dzięki temu nasi bohaterowie łatwo przemieszczali się po świecie. Można latać z rękami przylegającymi do ciała, jak również skierowanymi do przodu.
Technikę używali:
Prawie wszyscy wojownicy.

WYSYSANIE ENERGII


Techniki tej mogą używać tylko androidy. Polega na wyssaniu cudzej energii. Wysysa się ją przeważnie przez ręce, lecz Cell wsysał energię swoim ogonem - razem z ofiarami.
Technikę używali:
C-19, C-20, Cell.

FUSION DANCE


Jest to scalenie się dwóch osób w jedną postać. Aby to uczynić, trzeba wykonać specjalny taniec. Wymaga on wielkiej precyzji, a żeby się go nauczyć, trzeba być bardzo cierpliwym. Fuzja trwa tylko 30 minut.
Technikę używali:
Songoten i Trunks - powstał Gotenks, Songoku i Vegeta - powstał Gogeta.

AUTODESTRUKCJA


Technika ta polega na samozniszczeniu. Osoba używająca jej, używa swojego ciała jako bomby. Oczywiście używając tej techniki umiera. Jedynie Cellowi udało się odrodzić z jednej komórki.
Technikę używali:
Vegeta (podczas walki z Buu), Saibamen, Cell, Chaozu.

KI BARRIER


Technika obronna, która polega na stworzeniu tarczy, osłaniającej przed pociskami KI.
Technikę używali:
Cell, Frieza, Brolly, Gohan, Vegeta, C-17.

BIG BANG KAMEHAMEHA


Według mnie najlepsza i najsilniejsza technika, jaka wystąpiła w DB : Jest to połączenie Kamehameha i Big Bang Attack.
Technikę używali:
Gogeta.

BODY CHANGE


Bardzo dziwna, ale skuteczna technika. Polega na zamianie ciał. To właśnie dzięki tej technice Ginyu zamienił się ciałem z Goku.
Technikę używali:
Ginyu.

BUNKAI TELEPORTATION


Atak polegający na teleportacji. Używał go tylko Janemba. Ciało rozkłada się na coś w rodzaju "klocków", po czym postać odlatuje w bezpieczne miejsce, gdzie "klocki" składają się z powrotem w jedną całość. Technikę używali:
Janemba.

BURNING ATTACK


Technika polegająca na szybkim wykonaniu specjalnych ruchów rąk i skoncentrowaniu energii KI, po czym wyrzuceniu jej w stronę wroga.
Technikę używali:
Trunks.

CHICHI RAY


Mało znana technika Chichi, której używała, gdy była mała. Polegała ona na przyłożeniu dwóch palców każdej ręki do czoła (jak widać na rysunku) i wystrzeleniu niezbyt groźnego promienia.
Technikę używali:
Chichi.

ZANZOKEN


Technika używana przez wielu wojowników. Polega na szybkim przemieszczaniu się. Tylko bardzo silne osoby mogą wyczuć energię osoby, używającej tej techniki.
Technikę używali:
Prawie wszyscy wojownicy.

BODY CONTROL


Jest to technika, polegająca na przejęciu ciała jakiejś osoby. Używał jej Bebi. Wchodził do wnętrza ofiary, w momencie gdy wyzwalała ona energię (np. podczas użycia ataku energetycznego). Najsilniejszą osobą, której ciało przejął Bebi, był Vegeta.
Technikę uzywali:
Bebi.

RYUKEN


Technika zwana "Pięścią Smoka" lub "Smoczą Pięścią". Atakujący leci w kierunku wroga i przebija go pięśćią na wylot. W trakcie lotu wokół atakującego pojawia się iluzja smoka. Jest to bardzo potężna technika.
Technikę używali:
Songoku.

KIENZAN


Polega na utworzeniu i rzuceniu w kierunku wroga tarczy energii, która przecina wszystko, co napotka na swej drodze. Wojownik tworzył ją unosząc rękę w górę i kumulując energię, która przybierała kształt tarczy.
Technikę używali:
Kuririn, Vegeta, Frieza, Cell, Songoku.

TSUBI KIENZAN


Coś podobnego do zwykłego Kienzana, z tym, że tarczą można sterować za pomocą odpowiednich ruchów rąk.
Technikę używali:
Frieza.

SUPER GHOST KAMIKADZE ATTACK


Wydmuchiwane przez wojownika (po nabraniu przez niego powietrza) duszki, które wybuchały po zetknięciu z czymkolwiek. Bardzo mocna technika. Technikę używali:
Gotenks.

GENKI DAMA


Najpotężniejsza technika Goku. Wojownik unosił do góry ręce i gromadził energię KI, ofiarowywaną przez wszystko, co ją posiadało. Technikę mogliśmy zobaczyć m. in podczas walki z Buu.
Technikę używali:
Songoku.

SAI SEI


Dziwna technika, polegająca na regeneracji. Często widzimy, jak Picollo odnawia sobie rękę czy nogę. Niestety po regeneracji osoba traci bardzo dużo energii.
Technikę używali:
Picollo, Cell.

ZAMIANA W POSĄG


Napisałem tak, ponieważ nie wiem jak się ta technika nazywa ^^ Używał jej Dabura. Plując na przeciwnika specjalną śliną, zamieniał go w kamienny posąg.
Technikę używali:
Dabura.

AKKUMAITOKOSEN


Technika polegając na wystrzeleniu pocisku, który, jeśli ofiara ma w sobie choć trochę zła, po uderzeniu powoduje śmierć.
Technikę używali:
Akkuman.

BAKUHATSUHA


Należy zgromadzić w sobie energię, skupić się na konkretnym miejscu (w zasięgu wzroku) i błyskawicznie unieść do góry 2 palce - w zamierzonym miejscu spod ziemii wydostanie się energia, powodując eksplozję.
Technikę używali:
Vegeta i Nappa.

KAIOUKEN


Technika, której Goku nauczył się od Kaio. Polegała ona na zwiększeniu mocy używającego techniki. Goku użył maksymalnego stopnia Kaiouken (x20) podczas walki z Friezą.
Technikę używali:
Songoku

TAIYOKEN


Po polsku "Słoneczny Kieł" Ta technika była bardzo często wykorzystywana przez Kuririna. Atakujący wystawiał palec wskazujący i środkowy każdej dłoni koło oczu i wypowiadał słowo "Taiyoken!" - wtedy pojawiał się ogromny błysk, oślepiający wszystkie istoty w promieniu kilkunastu metrów.
Technikę używali:
Kuririn, Goku, Cell, Tenshin.

FINAL FLASH


Bardzo mocna technika. Wojownik, trzymając ręce odchylone do tyłu, kumuluje energię. Gdy zbierze jej odpowiednią ilość, energicznie wysuwa ręce do przodu i wyrzuca zgromadzoną energię w kierunku wroga.
Technikę używali:
Vegeta.

FRIEZA BEAM


Technika wymyślona przez Friezę. Polegała na wystrzeleniu z palca ogoromnej dawki KI, która przecinała człowieka. Frieza tą techniką prawie zabił Piccolo.
Technikę używali:
Frieza.

GALACTIC DONUT


Atakujący unosił w górę rękę i tworzył energetyczną obręcz. Następnie wyrzucał ją w kierunku przeciwnika, powodując, że zaciskała się wokół niego, uniemożliwiając mu poruszanie się.
Technikę używali:
Gotenks.

GARLIC GUN


W tłumaczeniu na polski przez TVN7 - "Super Czosnkowe Działo". Technika ta jest w stanie zniszczyć planetę. Niestety przez długi czas trzeba zbierać energię.
Technikę używali:
Vegeta, Cell.

By Kakarotto

 
Online: 01