Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

HISTORIA STRONY

Pomysł


Pierwszy projekt strony, jaki znalazłem na swoim dysku, powstał na przełomie sierpnia i września 2002 roku, czyli tuż przed moim pójściem do gimnazjum. Efekt możecie zobaczyć powyżej. Piękny, prawda?

Rav Dragonball 1.0


Niecały rok później już ostatecznie postanowiłem rozpocząć swoją przygodę ze stroną DB :) Logo stworzyłem w Paincie, tylko napis na nim w Ulead Cool 3D. Stronę oparłem na ramkach. Zresztą sami widzicie na screenie - cudo, nie? 10 lipca 2003 roku strona pojawiła się w internecie. Na darmowym serwerze... www.piwko.pl :D Strona miała wtedy 2 adresy: www.ravdb.prv.pl oraz... www.rav.piwko.pl :D (<lol2>). Na początku kompletnie nic się na niej nie działo, ponieważ miałem problem ze sprzętem. We wrześniu ruszyła na serio. Doszli Arti i Kakarotto, pojawiły się działy: "Opisy postaci" (dziś "Bohaterowie"), "Jak powstał Dragonball" (dziś "O Dragonballu"), oraz "Stadia SSJ". A w październiku zmieniłem trochę wygląd strony...

Rav Dragonball 1.5

Przede wszystkim zmieniłem logo na mniejsze i usunąłem krawędzie, rozdzielające ramki. W grudniu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia na stronie pojawił się pierwszy tzw. "Mega Update" - ja napisałem dział "Fuzje", Kakarotto "Techniki", Furmi (niektórzy znają go jako Shindrak/Guru Shin) "Przedmioty", a od niejakiego MaCika pojawił się na stronie dział "Akira Toriyama". Na Nowy Rok 2004 nastąpił kolejny "Mega Update" - dodałem od MaCika streszczenia DB, DBZ i DBGT. Niecały miesiąc później, dzięki Blizowi na stronie pojawiło się 6 kolejnych działów informacyjnych od jego znajomego. Potem kolejna kosmetyczna zmiana w layoucie (zmieniłem trochę menu) - efekt widać na drugim screenie. I w kwietniu 2004 pojawił się nowy layout, nad którym dość długo pracowałem...

Rav Dragonball 2.0


Logo już w Paint Shop Pro. Gradient w glównej części strony, błękit po bokach. Cukierkowe buttoniki "MAIN", "INFO", itp. Całość już nie na ramkach, lecz na tabeli - w PHP, za pomocą include'ów. Potem ulepszyłem działy informacyjne, głównie pod względem gramatycznym. Pojawiło się parę nowych artykułów (m.in. mój dział "Leczenie"), dodałem nowe obrazki w "Opisach postaci". I w końcu...przeniosłem stronę na nowy, porządny serwer. I od tamtego czasu zacząłem wrzucać multimedia...tak, tak - aż do 2. maja 2004 roku na stronie były tylko informacje. W maju dodałem filmiki, tapety, tzw. "Galerię 3D" (choć to żadne 3D tak właściwie :P). W czerwcu dodałem openingi, a potem zabrałem się za sprawy techniczne: Zmieniłem liczniki odwiedzin, bo poprzednie powodowały wyświetlanie pop-upów a nawet paskudnych reklam pełno-ekranowych oraz wykupiłem ulepszoną wersję systemu newsowego, w którym nie wyświetlały się reklamy. I w końcu nadszedł dzień...10. czerwca 2004, kiedy to strona zmieniła swoją nazwę na SSJ POWER.

SSJ POWER 1.0
Zmieniony został wygląd strony (patrz wyżej) oraz adres - na http://ssjpower.net. Zająłem się również paroma drobiazgami graficznymi i technicznymi. Pojawił się dział FREE. Dodałem na stronę 2 gry (LOG oraz LOG 2). Zmieniłem też na chwilę logo na nowe, zrobione przez Kakarotta (oraz buttoniki "MAIN", "INFO", itp). Na chwilę dlatego, że...już 24. lipca 2004 layout zmienił się po raz kolejny :)

SSJ POWER 2.0


Tym razem nie tworzyłem layoutu sam, ale wziąłem free lay ze strony KOGT. Zmiana layoutu nastąpiła w okolicach pierwszej rocznicy strony :) Wtedy też stronę odwiedziło już 10.000 osób. Na stronę powrócił Arti, tym razem jako twórca sławetnego wówczas Aquamana (Fan Stuff --> Filmiki). W sierpniu nastąpiła seria dość częstych update'ów - głównie informacje, rozbudowa działu Free i przede wszystkim - odcinki Aqumana :) Został zmieniony też system newsów na FusionNews (wcześniej korzystałem z free4web). Zająłem się paroma sprawami technicznymi. Odwiedziny strony sięgały w tamtych czasach kilkuset osób dziennie :) (a niedługo potem przekraczały nawet 1000 :) )
W październiku 2004 ze strony odszedł Kakarotto. Dodałem natomiast emulatory oraz parę gier. A przede wszystkim - Dragon Ball F. (Fan Stuff --> Filmy). W listopadzie zacząłem umieszczać w końcu swoje teledyski, stworzone dużo wcześniej :) (Vegeta's Fights oraz Dragonball F) (Download --> Teledyski). Za namową Artiego dodałem też...forum :)
W grudniu 2004 dodałem na stronę 21 gier z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji Nowego Roku (2 tzw. "Mega Update'y"). W styczniu panował mały zastój, ponieważ miałem mało czasu (olimpiady, konkursy), ale w lutym powrócił Kakarotto i rozbudował nieco dział Free. Ja zająłem się paroma sprawami technicznymi oraz umieściłem 5-tą część Dragon Ball F (Fan Stuff --> Filmy). Doszedł do redkacji również Atom, który zajął się przede wszystkim pisaniem newsów na temat nowości na rynku, związanych z DB, wydarzeń, itp oraz organizowaniem róznego rodzaju konkursów.
W marcu 2005 został znowu zmieniony serwer na lepszy. Dodałem też mój trzeci teledysk (Dragonball Combat) :) (Download --> Teledyski). W kwietniu 2005 na stronie nic się nie działo, poza newsami i konkursem Atoma. Ja byłem zajęty wtedy finałem II Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów (nie chwaląc się...hmm...no dobra - chwaląc się - zająłem w nim 5. miejsce w Polsce :) ), Sakramentem Bierzmowania oraz egzaminem gimnazjalnym :)
W maju 2005 z redakcji odszedł Atom. W czerwcu zajęty byłem końcem gimnazjum. W lipcu natomiast miałem już mnóstwo czasu na SSJ POWER :) Dodałem wtedy w okolicy 2. rocznicy strony mój 4-ty oraz 5-ty teledysk (Gohan VS Cell & Cell Jr.'s oraz Matrix Fight) (Download --> Teledyski). Następnie dodałem grę DBZ: Buu Yuu Retsuden, serię Dragonball AF (Fan Stuff --> Filmy), kilkaset ikon DBZ na pulpit, porcje muzyki z DBZ, parę openingów, stresczenie DB AF (Fan Stuff --> Opowiadania). To wszystko to było 10 update'ów w ciągu 10 dni z rzędu :) - Taki miałem zapał :) Jednocześnie na stronę powrócił Atom i dodał parę newsów. 22. lipca 2005 strona została odwiedzona już łącznie 100.000 (100 tysięcy) razy :) - 10 razy więcej niż rok wcześniej. Z tej okazji oraz z okazji 2 rocznicy strony dodałem na stronę grę DBZ: Final Bout, emulator PSX, album mp3: DBZ Best Collection oraz free layout od Kakarotta. Poprawiłem też nieco wygląd strony. To wszystko działo się w lipcu 2005.
W sierpniu 2005 odszedł Arti - zarówno ze strony, jak i z forum, na którym dorobił się pozycji Admina. Na stronie w tym miesiącu pojawiały się głównie newsy (związane z wydarzeniami, itp).
We wrześniu 2005 poszedłem do liceum. Miałem w związku z tym dużo spraw - na początku wyjazd do Brukseli, potem nadrabianie zaległości, obóz integracyjny, sprawy związane ze szkołą - ale przede wszystkim Olimpiada Matematyczna i Olimpiada Informatyczna - w tamtych czasach miałem masę zajęć i byłem niemal non-stop zajęty. W listopadzie sytuację na stronie nieco ratował Atom, organizując konkursy i pisząc różne newsy.
I dopiero 25. grudnia 2005 roku, gdy już byłem po I etapach Olimpiad, pozałatwiałem wiele spraw, zaległości, itd znalazłem w końcu czas na SSJ POWER. Tradycyjnie zrobiłem Świąteczny Update. Dodałem na stronę przede wszystkim Fan Corner, w którym wylądowała pierwsza saga Didix Balla. Był to fanfick stworzony przez jednego z użytkowników forum. Oparty został na filmikach o Aquamanie Artiego, a co ciekawsze - obok prawdziwych postaci z DBZ brali udział użytkownicy z forum (Fan Stuff --> Opowiadania). A dodać muszę, że wtedy forum było niesamowicie żywe. Doliczyć się można było nawet 200 postów dziennie, z czego byłem bardzo zadowolony :)
Również tradycyjnie na stronie pojawił się update z okazji Nowego Roku. Dodałem w nim drugą sagę Didix Balla oraz fanowskie filmiki o Aquamanie, stworzone na podstawie fanowskich filmików Artiego. Wspomnę, że z jakichś niewytłumaczlnych powodów Aquaman cieszył się wówczas niezłą sławą na SSJ POWER (good job, Arti ;) ).
Jednak potem...na stronie nie pojawiało się nic nowego przez pół roku. Dlatego, że miałem na głowie wiele spraw - najpierw II etapy Olimpiady Matematycznej i Informatycznej - czyt. bardzo dużo przygotowań, zwłaszcza do tej drugiej, a potem udział w nich. Wiele konkursów. Dużo się uczyłem w związku ze szkołą (najbardziej, jak tylko można było :P). Wiele różnego rodzaju zaległości. Bycie adminem, guru oraz graczem na PBCH DB Future. Prowadzenie strony klasowej. Dlatego też w maju 2006 oficjalnie zawiesiłem swoją działalność na stronie. Oglądalność strony spadła z ponad 1000 odwiedzin dziennie do około 400 odwiedzin dziennie. W czerwcu jedynie doszedł do redakcji DAE i dodał nowy artykuł.
Natomiast ja mogłem zająć się stroną dopiero w lipcu, który okazał się znów całkiem bogaty w update'y. W 3. rocznicę strony (10. lipca) napisałem długiego newsa, w którym odwiesiłem stronę. Odpowiedziałem na wszystkie zaległe maile. Zabrałem się za porządek na forum, ponieważ, gdy się nim nie zajmowałem, zapanował tam niezły bajzel. Po 2 dniach zrobiłem ogromny porządek z postami, usunąłem kilkaset pseudoużytkowników, zaktualizowałem forum do wersji by Przemo i skonfgurowałem je, oraz zmniejszyłem szerokość. Jak to określił Wolak (jeden z użytkowników), forum przestało wyglądać "archaicznie". Zająłem się sprawami technicznymi. Dodałem do Fan Corneru 3-cią i 4-tą sagę Didix Balla, w których sam zresztą wziąłem udział. Później do redakcji doszedł Dragon Fist (obecnie awansował już do Junior Admina).
W sierpniu 2006 wyjechałem na wakacje do Chojnic, gdzie osobiście spotkałem się z Dragon Fistem. W wakacje zastanowiłem się nad swoimi priorytetami oraz odpowiednio poukładałem sobie zajęcia i zorganizowałem czas. Celem nr 1 była Olimpiada Informatyczna, ale dzięki dobrej organizacji czasu, na początku roku szkolnego (2. klasa licuem) całkiem porządnie zajmowałem się stroną. Na stronę doszedł nowy grafik (i nieco newsman) - Kostek. Ja dodałem we wrześniu 2006 mnóstwo fanowskich filmów DBZ (Fan Stuff --> Filmy) oraz 2 free laye od Kakarotta. Dodałem również mnóstwo filmików DBZ oraz parę fanartów, przysłanych do mnie.
W październiku z redakcj odszedł Atom. Ja natomiast o dziwo nadal całkiem niezłą ilość czasu poświęcałem na stronę. Było tak głównie dlatego, że tym razem nie brałem udziału w Olimpiadzie Matematycznej, z której zrezygnowałem na rzecz lepszego przygotowania do Olimpiady Informatycznej. Dodałem parę kolejnych fanowskch filmów, zająłem się dodawaniem opisów i screenów gier, niedgyś wrzuconych na stronę. Dragon Fist i Dae natomiast dodali parę artykułów, a Kostek wideo-tutorial do działu Free.
W listopadzie jednak miałem tego czasu znacznie mniej - trwał bowiem I etap Olimpiady Informatycznej. Umieściłem tylko jeden przysłany fanart, natomiast Dragon Fist publikował informacje na temat tworzonej przez siebie w RPG Makerze gry, oraz jej dema.
W grudniu, choć przygotowywałem się do II etapu Olimpiady Informatycznej, już miałem tego czasu nieco więcej - z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku dałem na stronę "Gigantyczny update Świąteczno-Noworoczny": 5 odcinków The Greatest Warrior (Fan Stuff --> Filmy), 7 flashowych gier DBZ, zbiór 12 soundtracków z amerykańskiej wersji DBZ, DBZ: X-Men (fanowski pseudo-trailer), brazylijski oraz niemiecki opening DB, nagranie reklamy DB na RTL 2, napisy do filmów kinowych oraz specjalnych DBZ, opis i screen gry Final Bout wraz z poradą dla tych którym nie chce działać oraz zmiany w wyglądzie strony.
Następny upade nastąpił dopiero w lutym 2007, kiedy byłem już po II etapie Olimpiady Informatycznej.

SSJ POWER 3.0


18 lutego 2007 narodziło się SSJ POWER 3.0 - czytaj Szpaner aka Hiddenlord wykonał dla SSJ POWER nowy layout, za co mu bardzo dziękuję. Strona zyskała też nowy adres: http://dbz.in . 26. lutego 2007 Dragon Fist oficjalnie awansował na Redaktora Naczelnego. 6. marca 2007 zająłem się paroma sprawami graficznymi i technicznymi. 10 .marca 2007 zmienił się wygląd forum - dzięki Razzowi, który wykonał nowy styl :) (poprzednio był zwykły subSilver). 13. marca 2007 Dae i Dragon Fist dodali na stronę nowy artykuł. Tego samego dnia też...SSJ POWER połączyło się z DB Future.

SSJ POWER + DB Future

Na początek małe wyjaśnienie - DB Future zostało założone przez Cubera 8 września 2001 roku (było to z tego co wiem pierwsze PBCH w Polsce, a kto wie, czy nie na świecie - Cuber pisał, że PBCH to odmiana PBEM, wymyślona przez niego). PBCH tym różniło się od PBEM, że sesje odbywały się na czacie, a nie przez maila. Pomysł okazał się tak fenomenalny, że później jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać inne Dragonballowe PBCH. Pod koniec 2002 roku zapisałem się na DB Future jako gracz, a rok później także jako Guru (czyli już prawie 5 lat jestem Guru - wow :D). Cuber miał coraz mniej czasu i chęci na prowadzenie PBCH, aż w końcu, 16 czerwca 2005 roku przekazał je Tigerowi, Xan Goranowi (który szybko przestał być adminem) oraz mnie (aka Shigon). Ja i Tiger nadrobiliśmy wiele zaległości, zrobiliśmy porządek i trochę pozmienialiśmy. Dokonałem oskryptowania PBCH. Prowadziliśmy DB Future razem, aż do 14 października 2006 roku, kiedy to Tiger złożył rezygnację i przeszedł na EDB. Od tej pory prowadziłem je już tylko ja.
W końcu postanowiłem wprowadzić w życie to, o czym myślałem już od kilku miesięcy - połączenie SSJ POWER z DB Future. Dzięki temu zyskać miał każdy z serwisów. To miał być początek nowej ery dla obu stron. Wraz z przeniesieniem DB Future postanowiłem także ulepszyć oskryptowanie, objąć nim zapisy i wprowadzić parę poprawek.
Jednocześnie na forum kwitło wiele fanficków pisanych przez użytkowników (także przez redakcję - m.in Dae, Dragon Fist, Arti). W marcu 2007 zajmowałem się na stronie głównie aktualizowaniem PBCH. W kwietniu 2007 również zajmowałem się głównie PBCH, ale umieśćiłem tez swój 6-ty i 7-my teledysk :) (Fight agaisnt Brolly - The Legendary Saiya-jin oraz Bardock VS Frieza Soldiers) (Download --> Teledyski). W maju 2007 także na stronie zajmowano się głównie PBCH - już jednak nie robiłem tego ja, ale Arti - który powrócił, jako Admin PBCH (oraz Junior Admin forum). W czerwcu 2007 Arti jakiegoś newsa odnośnie PBCH też napisał, ale poza tym wiele się nie zmieniało (jedynie sesje chyba były jeszcze robione na Atrix - ja przestałem je robić). 10. lipca 2007 była już 4-ta rocznica powstania strony. Ja i Dragon Fist napisaliśmy z tej okazji newsy, a na stronie pojawiły się 3 teledyski (ale tym razem nie mojego autorstwa), 50 avatarów i 2 loga od Krisa, który doszedł do redakcji oraz 40 avatarów od Dragon Fista (to wszystko do działu Free), jak i artykuł napisany przez nowego redaktora - Soska. 15. lipca 2007 została umieszczona na stronie recenzja DBZ: Budokai 3, napisana przez użytkownika forum pp3088. 27. lipca 2007 umieściłem natomiast swój świeżutki, ósmy teledysk - Nieustanny Pojedynek :)
W sierpniu uruchomiłem stronę http://wap.dbz.in , na której można z komórki sprawdzać, co nowego pojawiło się na stronie :) Dodałem też na stronę kolejny swój (już dziewiąty) teledysk - Sajan z Karaibów :) We wrześniu pojawił się jedynie news ode mnie, natomiast kolejny update nastąpił dopiero w listopadzie - zostało dodanych 100 nowych avatarów oraz powstał nowy dział we Free (Sygnatury). Dodałem też kolejny nie-mój teledysk. W miedzyczasie PBCH, którym się nie zajmowałem, chyliło się ku upadkowi, Guru przestali robić sesje, Arti przestał się nim zajmować. Strona przestawała tętnić dawnym życiem. W grudniu pojawiły się tylko życzenia z okazji Świąt, a w styczniu z okazji Nowego Roku. W marcu jedynie umieściłem newsa, z linkiem do filmiku związanego z DBZ, na który natknąłem się na youtube. W kwietniu Dragon Fist napisał newsa, w którym stwierdził oficjalnie, że mamy przestój ^ ^
I nadszedł 19. maja, w którym strona powolutku, powolutku zaczęła odżywać... Na początku skromnie - tylko 2 fanarty. Parę dni później zająłem się nieco PBCH - Przejrzałem zaległe i aktualne zgłoszenia. Pododawałem graczy na stronę, w tym powracającego na DB Future PBCH Raya, wraz z jego dawnymi technikami i stylem. Umożliwiłem wysyłanie obrazka razem z formularzem zgłoszeniowym. Wprowadziłem parę kosmetycznych zmian na stronie. Poprawiłem recenzję DBZ Budokai 3, głównie pod względem sposobu wyświetlania na stronie. W czerwcu 2008 poprawiłem dział "Layouty" we Free , dałem ogłoszenie o KTA 2008, w którym wziąłem udział. Strona powolutku coraz bardziej stawała na nogi. Zająłem się paroma sprawami z nią związanymi. Ogłosiłem wielką czystkę. Zacząłem jako Guru prowadzić sesje, aktualizowałem PBCH. Wprowadziłem drobne ułatwienie w Panelu Gracza/Admina. W końcu wielka czystka została zrobiona, jak i mnóstwo sesji na Orionie. Rozkręciło się to wszystko trochę. Doszło 3 nowych Guru z tzw. Starej Gwardii - Ronin aka Benorn, Breshnev aka Zael Thinakhashi oraz Sinju aka Kyschu. Co będzie dalej - zobaczymy.

By Rav, 11. lipca 2008

 
Online: 01