Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

MAJIN BUU

Transormacje Buu podobne są zarówno do tych przeprowadzanych przez Cell'a jak i Saiyańskich. Niektóre transformacje Buu wywołane są gniewem i potrzebą zmiany wyglądu w celu utrzymania mocy, natomiast niektóre powodowane są absorbowaniem innych postaci (tak jak np. Gotenks i Piccolo). Również niektóre z nich powodowane są zmianami wewnętrznymi, energią, i niezgodnościami w wizerunku. Buu transformuje się na podobnej zasadzie jak Cell, jednak z tą różnicą, że zawsze można go bezproblemowo rozpoznać, a to dzięki różowemu kolorowi skóry i charakterystycznej "antenie" na środku głowy.


Gdy "Super" Buu absorbuje inne postacie, przyjmuje wygląd I ubranie najsilniejszej spośród zaabsorbowanych postaci.
Japońskie nazwy czterech podstawowych form Buu zaczerpnięte są z czwartego daizenshuu.
Wykaz transformacji Buu (chronologicznie czasowo, nie w kolejności pojawienia się na ekranie):


"Przypakowany" Buu: Chibi Buu (oryginalny twór  Bibidiego) +Southern Kaiôshin

"Fat" Buu: Buff Buu + Dai Kaiôshin

"Fat" Buu & "Evil" Buu: Fat Buu - zło

"Super" Buu: Evil Buu + zjada Fat Buu

Super Gotenks Buu: Super Buu + Gotenks

Piccolo Buu: Super Buu + (Goten + Trunks) + Piccolo

Gohan Buu: Super Buu + (Goten + Trunks + Piccolo) + Gohan

"Chibi" Buu: Super Buu - (Goten + Trunks + Piccolo + Gohan)

Originalny Chibi Buu & Mr. Buu: Chibi Buu - wypluwa Mr. Buu

Uub: Chibi Buu + reinkarnacja


MAJIN BUU

(ZEN)/ MAJIN BUU (GOOD)

Pierwsza forma Buu jaką widzimy to ta, którą wyzwala z kuli Babidi. Gdy Buu się pojawia, Babidi jest kompletnie zszokowany, lecz Kaiôshin okazuje strach. Dlaczego Babidi był tak zawiedziony, podczas gdy Kaiôshin umierał ze strachu? Babidiemu wydaje się, że coś poszło nie tak podczas procesu uwalniania Buu z kuli. To nie prawda- prawdę znajdujemy zagłębiając się w historię Majin Buu...


W swojej pierwszej "grubej" formie, Buu jest tak na prawdę niewinnym dzieckiem z ogromnymi zasobami energii. Buu nie rozumie jeszcze takich pojęć jak "dobro" I "zło" chce się po prostu dobrze bawić i znaleźć przyjaciela! Radość sprawiają mu śmierć I zniszczenie, dopóki Mr. satan nie uświadamia mu, że to zło.


Pierwszy raz pojawia się:

DBZ Odcinek 232; Manga Rozdział 460

MAJIN BUU

(JUNSUI AKU) / MAJIN BUU (PURE EVIL)

Gdy Bay (piesek Mr. Satana) został postrzelony, Majin Buu wpadł w niewyobrażalną furię. Jego dwaj jedyni przyjaciele, Mr. Satan i Bay, zostali właśnie ograniczeni do jednego.


Zaatakowanie Bay'a doprowadziło Majin Buu do wydzielenia ogromnej ilości pary z dziurek na głowie; wygląda na to, że wraz z tą parą, pozbywa się wszystkich słych uczuć i myśli! W wyniku tego powstaje szary, "zły" Majin Buu Który atakuje "Fat" Majin Buu. Jego prędkość oraz siła przekraczają umiejętności bojowe "Fat" Buu- podczas walki "Evil" Majin Buu zamienia Grubego Buu w ciastko i następnie go konsumuje! Zaabsorbowanie Grubego Buu powoduje przemianę w Majin Buu.

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 255; Manga Rozdział 485

MAJIN BUU

(AKU) / MAJIN BUU (EVIL)

Gdy "Evil" Buu zjada ciasteczko "Fat" Buu , w rezultacie powstaje różowy "Super" Buu. Ten Buu odzywa się o wiele częściej niż dwie poprzednie formy (co świadczy w jego przypadku o wyższym poziomie intelignecji) i wygląda na to, że jest bardzo niecierpliwy (nawet bardziej niż "Fat" Buu).


"Super" Buu lubi walczyć z najsilniejszym spośród przeciwników których znajduje. Kiedy nadarza mu się okazja, aby wlaczyć z kimś silniejszym niż do tej pory, jest nawet gotów uzbroić się w cierpliwość i poczekać na niego!

Pierwszym spośród obiecanych mu wojowników jest fuzja Goten'a I Trunks'a, Gotenks; chłopcy trenują / śpią w Room of Time and Spirit). Buu nie jest wystarczająco cierpliwy aby wytrzymać wyznaczony czas oczekiwana I zaczyna wariować. Nie marnuje czasu i zabija wszystkich ludzi na Ziemi poza wyjątkiem Mr. Satan'a; Buu rozkazuje, aby zabrać go do wojownika. Piccolo prowadzi Buu (dłuższą drogą!) do Room of Spirit and Time, aby mógł walczyć z Gotenks'em.

Buu jest wiele silniejszy od Gotenks'a pod postacią SSJ, jednak dopuszcza się przyjęcia kilku ataków (takich jak "Super Ghost Kamikaze Attack") that które wyrządzają mu całkiem spore szkody. Na szczęście Gotenks w formie SSJ3 jest  zdecydowanie silniejszy od "Super" Buu, Buu (niestety) szykuje plan, skutkiem którego Gotenks zostaje zaabsorbowany!

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 255; Manga Rozdział 485

MAJIN BUU

(EVIL) (+GOTENKS)

"Super" Buu nie jest w stanie pokonać Gohan'a (któremu nie dorasta do pięt, z racji wyzwolenia w nim nowych mocy przez Old Kaioshin'a!), bierze sprawy we własne ręce, i zaczyna absorbować innych wojowników- pierwszy na liście jest Gotenks!Buu oplata Gotenks'a oderwaną częścią swojego ciała i ponownie ją do siebie dołącza, całkowicie absorbując wojownika. W tej nowej formie, moc Majin Buu zwiększa się jeszcze bardziej niż uprzednio. Ponadto, antenna na jego głowie wzrasta do długości takiej jak włosy Gotenks'a SSJ3. Buu adaptuje niektóre spośród technik walki Gotenks'a (np. "Super Ghost Kamikaze Attack", przy którego użyciu wytwarza małe duszki "Buu"!). Jednak Buu nie poprzestaje na Gotenks'ie...

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 265; Manga Rozdział 499

MAJIN BUU

(ZŁY) (+GOTEN +TRUNKS +PICCOLO)

Przerażony nową mocą Gohan'a, Buu absorbuje również Piccolo. To bardzo interesujący wybór (może nawet i idealny) dla Buu; Dlaczego by nie zaabsorbować jednego z najinteligentniejszych wojowników w całej serii? Na przestrzeni czasu, Piccolo pokazał że nawet jeżeli jest niekoniecznie najsilniejszym z wojowników na polu walki, to jego techniki walki pozwalały mu na mierzenie sił z nawet najpotężniejszymi przeciwnikami (np. Cell Junior).


Póki co, wygląd Buu nie zostaje zmieniony nawet po zaabsorbowaniu Piccolo, dopóki nie mija czas fuzji Gotenks'a. Jedyną oprócz spadku mocy różnicą jest zmiana ubioru ze stroju charakterystycznego dla fuzji, na ubranie Piccolo. Mimo fizycznego wyglądu Gotenks'a, Buu korzysta z dogodności wypływających z absorbcji Piccolo zaraz po jej dokonaniu (jak np. inteligentniejszym sposobie mówienia, lub znęcaniu się psychicznym nad Gohan'em, dzięki poziomowi inteligencji oczywiście).

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 265; Manga Rozdział 502

Zauważcie, że tak właściwie do tej transformacji dochodzi w odcinku 265 / rozdziale 499, ale uwidacznia się dopiero w odcinku 265 / rozdziale 499 .

MAJIN BUU

(ZŁY) (+GOTEN +TRUNKS +PICCOLO +GOHAN)

Gdy powraca Goku gotowy do fuzji z Gohan'em mającej na celu stworzenie wszechpotężnego wojwnika, Buu wie że znów musi przejąć sprawy w swoje ręce. Buu absorbuje Gohan'a, zostawiając Goku wybór pomiędzy Mr. Satan'em i Dende!

W tej formie, Buu traci strój Piccolo i strój fuzyjny, zamiast których przyodziany jest w ubranie Gohan'a- jednak co ciekawe, długa antena na jego głowie pozostaje niezmienona. A co z mocą? Poza wszelkimi granicami! Buu w posiadaniu mocy "Fat" Majin Buu, Gotenks'a, Piccolo i Gohan'a wydaje się być wręcz niezwyciężonym przeciwnikiem! Goku ma asa w rękawie, dzięki powracającemu na pole bitwy Vegecie! Goku I Vegeta scalają się tworząc Vegetto, który jest nie tylko przeciwnikiem godnym Buu, lecz przerasta go pod każdym względem. Majin Buu zamienia Vegetto z cukierka, lecz najsilniejszy kawowy cukierek na świecie nadal daje mu wycisk! Vegetto jest dla Buu zdecydowanie za silny. Jakie wyjście zostało? Spróbować zaabsorbować Vegetto, oczywiście! Vegetto pozwala się zaabsorbować(ponieważ dostanie się do wnętrza Buu było częścią jego planu), lecz aktywuje barierę zanim Buu ma okazją dokończyć dzieła.


Gdy Vegetto dostaje się do wnętrza Majin Buu, fuzja traci swą moc i Vegetto staje się na powrót Goku i Vegetą. Goku I Vegeta zaczynają uwalniać więźniów Buu, podczas czego trafiają na "Fat" Majin Buu, którego oczywiście również próbują uwolnić, jednak bezskutecznie! Gdy każdy jest już wolny i wszyscy wydostają się ze środka Buu, zaczyna się najstraszliwsza spośród transformacji Buu!


Po raz pierwszy pojawia się...


DBZ Odcinek 267; Manga Rozdział 502

MAJIN BUU

(JUNSUI)/ MAJIN BUU (PURE / GENUINE

Po tym jak Goku I reszta wojowników wydostała się z wnętrza "Super" Buu, oryginalny Buu jest jedyną rzeczą jaka zostaje! Sytuacja jesty myląca; jeżeli wszyscy wydostali się z wnętrza &"Super" Buu (Gotenks, Piccolo, Gohan, Goku, i Vegeta)... powinien pozostać tylko Szary/"Evil"; Buu, taki jakim był, zanim zaczął absorbować ludzi.

Jednak pozostaje oryginalna wersja Buu stworzona przez Bibidi'ego (ojca Babidi'ego). Ten Buu jest chibi (mały) wzrostem; po prostu miniaturs "Super" Buu. Ten Buu nie odzywa się wcale. Jedyne wydawane przez niego dźwięki to jęczenie I odgłosy wrzasku!


Ten Buu posiada umiejętność uczenia się technik poprzez samo ich zobaczeie, nie wymaga to od niego uprzedniego wykonywania danej techniki (użył np. Instant Transmiossion widzśc jś jedynie raz, wykonywanś przez Goku). Siła i prędkość Buu są nieporównywalne z poprzednimi; Goku i Vegeta nie są dla niego wyzwaniem, a fuzja nie może być powtórzona, ponieważ Vegeta zmiażdżył swój kolczyk. Pokonany został przez Genki Damę Goku, zawierającą energią wszystkich ludzi na Ziemi- jednak aby Goku był w stanie pokonać nią Buu, musiał odzyskać swoje siły witalne i transformować się w SSJ2

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 278; Manga Rozdział 508

MAJIN BUU

(Mr. Buu; po wyzbyciu się całego zła)

Gdy Chibi Buu zostaje utworzony, niszczy wszystkich I wszystko, poza wyjątkiem jednej osoby- Mr. Satan'a. Wciąż ma w pamięci ich przyjacielskie stosunki.... Buu dostaje okropnego bólu głowy, na skutek którgo wypluwa coś. Co to jest?!


To "Fat" Majin Buu! Po wypluciu "Fat" Majin Buu, Buu teraz naprawdę przybiera swą oryginalną formę! Jednakże drugi Buu (czasem zwany również "Mr. Buu") jest teraz tworem nie posiadającym w sobie zła. Jest teraz wojownikiem o czystym sercu próbującym pomóc wojownikom Z w walce z Chibi Buu!

Jeżeli usiądziesz I dobrze pomyślisz, to tak właściwie nie powinien był w stanie egzystować jednocześnie z Chibi Buu... ale co tam!

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 282; Manga Rozdział 512

MAJIN BUU

(+SOUTHERN KAIÔSHIN; retrospekcja jedynie z Anime)

Jest to retrospekcja jedynie z Anime. Transformacja ma miejsce po tym jak Buu w swojej oryginalnej formie wchłania SOUTHERN KAIÔSHIN'a- ta absorbcja ma za skutek przemianę Chibi Buu w Fat Buu ! Po tym jak Bibidi stworzył Majin Buu, zaatakowali 5 Kaiôshin'ów (Northern, Southern, Eastern, Western, i Dai Kaiôshin'a), jedynym który pozostał przy życiu, był Kaioshin ze Wschodu, ten, który przybywa na Ziemię z Kibito.
Majin Buu zabił dwóch Kaiôshin'ów (Northern i Western Kaioshin'a), ale zdążył zaabsorbować dwóch pozostałych zanim poniósł klęskę! Buu najpierw absorbuje Southern Kaiôshin'a i transformuje się z niezwykle "przypakowaną" wersję siebie pokazaną na załączonym obrazku- ta absorbcja niewiarygodnie zwiększa jego siłę. Następnie, Buu absorbuje kolejnego Kaioshin'a- grubego starca... Dai Kaiôshin'a. Po tym jak Buu zaabsorbował tego boga, uformował się "Fat" Buu. Dai Kaiôshin wstrzymuję część mocy Buu I zamienia go w niemalże niwinną istotę sprawiającą wrażenie dużego dziecka.

Poraz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 279; Manga Rozdział 507(szczątkowo)

UUBPo zniszczeniu Buu Genki Damą, Goku wyraża swoje życzenie, aby spotkać kiedyś Buu w innej, lepszej formie I mieć okazję do walki z nim. Enma-daiô słyszy to I stosuje trochę magii z zaświatów. Nikt jeszcze o tym nie wie, ale Buu został reinkarnowany... bez zła w sercu... jako ludzkie dziecko!

Na 28 Tenka-ichi Budôkai, Goku zdaje sobie sprawę że czeka go kolejne trudne wyzwanie, którym jest mały wystraszony chłopiec imieniem "Uub" ("Buu" czytane od tyłu). Goku zmusza dziecko do pokazania swojej prawdziwej mocy poprzez zarówno fizyczny jak i psychiczny atak (obraza rodziny); wszyscy są widząc tak wielką moc u tak małego dziecka.


Goku decyduje się aby wybrać się Uub'em do jego wioski w celach treningowych. Tą sceną kończy się Dragon Ball Z! Oczywiście 10 lat później historia DBGT rozpoczyna się finałową potyczką Goku I Uub'a w pałacu Dende, ale to już całkiem inna historia...

Po raz pierwszy pojawia się...

DBZ Odcinek 289; Manga Rozdział 518

By Dragon Fist

 
Online: 03