Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

Cell


Cell był jednym z tworów dawnego członka Red Ribbon Army, mianowicie Dr Gero. Początkowo należał do najlepszych tworów szalonego naukowca, jednak jego geniusz dał o sobie znać w późniejszych formach Cell'a. W polskiej wersji zwany był on "Komórczakiem" (jest to dosłownie tłumaczenie nazwy, od ang. cell- komórka). Na początku Cell był bardzo słaby, jednak po wchłonięciu(bądź zjedzeniu, jak kto woli) dwóch androidów: Cyborga 17 i Cyborga 18, stał się bardzo potężny. Najmocniejszy atak Vegety, Final Flash, był w stanie jedynie urwać mu ręke.
Cell szukał Androidów tylko po to, by je wchłonąć. Tak zaprogramował go komputer dr Gero. Początkowo wędrował przez miasto i pochłaniał energię ludzi, aby zdobyć siły potrzebne do konfrotnacji z Androidami (przecież nie pozwoliłyby się wchłonąć od tak sobie). Pochłaniał również energię Wojowników Z, np.: Szatana Serduszko.
Gdy udało się Cell'owi znaleźć i "połknąć" dwa Androidy, to stał się tzw. "Perfect Cell'em". Był na prawdę niesamowicie silny. Mocą znacznie przewyższał Super Wojowników. Nawet potężny Goku okazał się dla niego małym wyzwaniem. (Bili się jak równy z równym, jednak co się okazało podczas walki Cell'a z Gohanem, potwór wykorzystywał do walki z Goku tylko małą cząstkę swej mocy). Cell nie zamierzał eliminować wszystkich swoich przeciwników od razu, chciał się nieco zabawić. Zorganizował turniej, powszechnie nazywany "Cell Games". Ogłosił, że jeżeli nikt nie zdoła go na tym turnieju pokonać, zniszczy Ziemię.
Wszystko zaczęło się od stworzenia przez Cell'a czegoś w stylu areny. Później odbywały się walki w turnieju, z których najbardziej widowiskowa była walka Goku z Cell'em, po której Saiyan był wręcz zmordowany.
Cell był bardzo potężny, lecz został pokonany przez małego chłopca, Gohana, w którym Goku (ojciec chłopca), pokładał całą swą nadzieję. Gohan, w furii spowodowanej tym, że Cell zniszczył Androida 16, który został przyjacielem Gohana, zamienił się w Super Wojownika Drugiego Poziomu (powszechnie znany skrót to SSJ2). Syn Goku zyskał na prawdę ogromną siłę. Był tak potężny, że był w stanie zabić Cell'a bez najmniejszego wysiłku. Jednak zmarnował okazję- w pewnym momencie przestał walczyć na poważnie i zaczął bawić się z Cell'em. Zginąłby, gdyby nie postawa Vegety, który mu pomógł, lub wsparcia ze strony ojca, który kierował jego działaniami podczas finałowego pojedynku na fale uderzeniowe Gohana z Cell'em.
Sama nazwa "Cell", czyli "Komórczak" wzięła się chyba stąd, że mały robocik przypominający muchę zbierał komórki walczących na ziemi wojowników. Potem zaniósł je do labolatorium Dr Imię "Cell" wzięło się od sposobu stworzenia Komórczaka. Muchokszałtny robot badawczy Dr. Gero zbierał komórki najpotężniejszych wojowników wszechświata i dostarczał je maszynie, która zajmowała się tworzeniem Cell'a. W ten sposób poznał i przejął on siłę oraz techniki wszystkich najpotężniejszych wojowników, tj.: Goku, Vegeta, Piccolo, Tien Yamcha, Krillin, Freeza, King Cold, itp.


Cell - stadium larwalne (Larva)Właśnie taki Cell przybył z przyszłości, w celu odnalezienia Androidów, pochłonięcia ich i stania się panem świata... Musiał cofnąć się do tego stadium z pierwszej formy, ponieważ jako duży 2-metrowy stwór nie był w stanie zmieścić się w Maszynie Czasu, którą skonstruowała Bulma dla Trunks'a. W tym stadium pełza od po ziemii na czworaka i nie ma praktycznie żadnej szczególnej mocy.

Cell - pierwsza forma (Imperfect Cell)Jest to pierwsza dwu-nożna forma Cell'a i zarazem pierwsza zdolna do walki. Na początku pochłaniał energię ludzi, których napotkał na swej drodze. Cały czas szukał Androidów 17 i 18. Gdy wreszcie udało mu się je znaleźć, zdołał pochłonąć Androida 17 i zamienił się w kolejną, niezbyt piękną, aczkolwiek o wiele potężniejszą formę...

Cell - forma druga (Semi-perfect Cell)Komórczak w tej formie jest o wiele silniejszy niż w poprzedniej, jednak to wciąż za mało. Chce wchłonąć drugiego Androida, aby stać się jeszcze silniejszym, doskonałym. Wywiązuje się walka pomiędzy Vegetą a Cell'em, w której zdecydowanym faworytem jest Vegeta (znacznie się wzmocnił po pobycie w Pokoju Ducha i Czasu). Dumny Vegeta pozwala mu na pochłonięcie Androida 18, nie wiedząc co czyni. Cell zamienia się w formę Perfect i pokazuje Vegecie zaledwie namiastkę swoich możliwośći, a ten już żałuje, że pozwolił mu zaabsorbować Androida 18...

Perfect CellSam Cell długo czekał na chwilę, w której dokona transformacji zwieńczającej trud pracy (poszukiwania Androidów) i stanie się tworem doskonałym. Wiedział jaką moc otrzyma wraz z transformacją. Udało mu się, osiągnął formę zwaną "Perfect". Jest to najsilniejsza forma Cell'a, w której siłą mogł mu dorównać jedynie Trunks USSJ(poza wyjątkiem transformowanego w SSJ2 Gohana). Jednak nie miał on szans na wygranie walki, ponieważ był o wiele za wolny dla niesamowicie szybkiego Komórczka.
Perfect Cell był okrutny, jednak jego gierki się skończyły, gdy do akcji wkroczył Gohan.

Perfect Cell 2 (lub Super Perfect Cell)Po tym jak Cell został przez Goku teleportowany wraz z samym bohaterem z Ziemi na planetę Kaio i wybuchł, w przeciwieństwie do Goku, nie zginął. Wręcz przeciwnie, stał się silniejszy. Wrócił na Ziemię i od tego od nowa rozpoczął swój terror. Mocno osłabiony i ranny Gohan nie jest już w stanie dorównać Cell'owi mocą. Jest to najsilniejsza forma Cell'a, wtedy niemalże tak silna jak Gohan w formie SSJ2. Finałową walkę przegrał tylko przez to, że Gohanowi pomogli przyjaciele.

Cell JrCell Jr były to tzw. "Dzieci Cell'a". Wyglądały bardzo podobnie do Perfect Cell'a. Jedyną różnicą było to, że były zdecydowanie mniejsze od Cell'a, a kolor ich skróry był niebieski. Jeżeli chodzi o siłę, były w stanie bez problemu zabić każdego z obrońców Ziemi, mimo iż nie wszystkich przewyższały mocą. (prawdopodobnie Goku dałby im radę, lecz był bardzo osłabiony po walce z Komórczakiem). Siłą przewyższył je dopiero Gohan po transformacji w SSJ2. Wtedy to właśnie zabił je wszystkie.

By Dae & Dragon Fist

 
Online: 02