Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

INFORMACJE OGÓLNE

8 września 2001 roku Cuber założył DB Future - pierwsze PBCH w Polsce, a prawdopodobnie i na świecie. PBCH tym różniło się od PBEM, że sesje odbywały się na czacie, a nie przez maila. Pomysł okazał się tak fenomenalny, że później jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać inne Dragonballowe PBCH. Pod koniec 2002 roku zapisałem się na DB Future jako gracz, a rok później także jako Guru. Cuber miał coraz mniej czasu i chęci na prowadzenie PBCH, aż w końcu, 16 czerwca 2005 roku przekazał je Tigerowi, Xan Goranowi (który szybko przestał być adminem) oraz mnie (aka Shigon). Ja i Tiger nadrobiliśmy wiele zaległości, zrobiliśmy porządek i trochę pozmienialiśmy. Dokonałem oskryptowania PBCH. Prowadziliśmy DB Future razem, aż do 14 października 2006 roku, kiedy to Tiger złożył rezygnację i przeszedł na EDB. Od tej pory prowadziłem je już tylko ja.

W tym samym czasie SSJ POWER kwitło, został zmieniony layout. W końcu postanowiłem wprowadzić w życie to, o czym myślałem już od kilku miesięcy - połączenie SSJ POWER z DB Future. Dzięki temu zyskać miał każdy z serwisów. To miał być początek nowej ery dla obu stron. Wraz z przeniesieniem DB Future postanowiłem także ulepszyć oskryptowanie, objąć nim zapisy i wprowadzić parę poprawek. W dniu, w którym to piszę (13 marca 2007) jeszcze nie wszystko jest skończone - zamierzam ulepszać wszystko stopniowo.

Zasady, techniki, poradniki, archiwa, itp. zostały stworzone przez Cubera i tylko trochę zmodyfikowane przeze mnie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wszystko będzie udoskonalane. Na koniec dodam, że aby inne PBCH mogły korzystać z zasad DB Future muszą mieć na to zgodę albo Cubera (jak EDB) albo moją.

By Rav

 
Online: 01