Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

STYLE WALKI

Jest to sposób, na jaki dana postać walczy. Na raz można walczyć, używając tylko 1 stylu walki. Styl można zmienić w walce poświęcając na to 1 akcję. Każdy posiada też Domyślny styl - jest to styl, z jakim zaczyna się walkę. Domyślny styl można zmienić zawsze, prócz walki.

Wymyślanie własnego stylu:

Każdy gracz ma prawo wymyśleć 1, TYLKO 1, własny styl walki. Przy ocenianiu ich będę o wiele bardziej surowy niż przy technikach - style dające tylko bonusy są NIEDOPUSZCZALNE, podobnie jak te dające minusy dające się obejść (na przykład - plus do Mocy kosztem Siły).

Podstawowe style:

Zna je każda postać, łącznie z graczami zaczynającymi grę.
-Styl standardowy: postać skupia się w równym stopniu na defensywie i ofensywie.
Żadnych modyfikatorów.

-Styl defensywny: postać stara się nie zostać trafiona, mniejszą wagę przykładając do swoich ciosów.
Ciosy używającego stylu mają bazową celność mniejszą o 5 punktów procentowych, podobnie jak ciosy atakujących używającego stylu.

-Styl ofensywny: postać nie przykłada się za bardzo do obrony, woląc wyprowadzać celniejsze ciosy.
Ciosy używającego stylu mają bazową celność większą o 5 punktów procentowych, podobnie jak ciosy atakujących używającego stylu.

-Styl tchórzowski: Postać w ogóle nie skupia się na ataku, starając się za wszelką cenę nie być ranna.

Ciosy używającego stylu mają bazową celność mniejszą o 10 punktów procentowych, podobnie jak ciosy atakujących używającego stylu.

-Styl berserkerski: Postać nie zwraca uwagi na wrogie ciosy, atakując w furii.

Ciosy używającego stylu mają bazową celność większą o 10 punktów procentowych, podobnie jak ciosy atakujących używającego stylu.

Zaawansowane style:

By się ich nauczyć, trzeba znaleźć nauczyciela (co nie jest łatwe i może dużo kosztować) i trenować pod jego okiem, trzeba również wydać odpowiednią liczbę punktów doświadczenia - ale nie ma minimalnego BP. Style wymyślone przez graczy również należą do tej kategorii.
-Styl minimalnego ruchu: Polega na ograniczaniu swych ruchów do niezbędnego minimum, co pozwala się poruszać szybciej niż przeciwnik.
Koszt: 40. Postać posiada o 25% większą inicjatywę, ale dopalenia jej ciosów kosztują o 2 ki więcej (7 zamiast 5).

-Styl pijanego mistrza: Postać zachowuje się, jakby była pijana (i często tak jest!), przez co przeciwnicy mogą zostać łatwo zaskoczeni. Nameczanie i Androidy nie mogą używać ani nauczyć się tego stylu.
Koszt: 30. W każdej rundzie rzucamy k6: 1-3: ataki używającego stylu mają o 5 punktów procentowych większą bazową celność, a wrogie - mniejszą. 4-6: odwrotnie. Premie podwajają się jeśli używający stylu jest pijany.

-Styl nieustępliwej obrony: Postać staje twardo na ziemi i koncentruje się na oddawaniu ciosów przeciwników którzy niebacznie ją zaatakują.
Koszt: 50. Postać nie może Unikać, a jej ataki mają o połowę mniejszą celność (nie dotyczy Riposty), ale może zripostować wszystkie ataki w nią wymierzone (a nie tylko jeden).

-Styl walki na ślepo: Postać walczy z zamkniętymi oczami, ufając zmysłom innym niż wzrok.
Koszt: 25. Ataki wymierzone w używającego stylu mają o 10 punktów procentowych większą celność. Używający stylu jest odporny na Tayoken i inne techniki działające na wzrok, oraz na ataki z zaskoczenia i sztuczki (opis obu w kąciku Guru).

-Styl turniejowy: Postać skupia się na wypchnięciu przeciwnika poza matę (jeśli takie coś jest obecne) i oszołomieniu go, a nie zabiciu.
Koszt: 75. Ataki używającego stylu mają o 20 punktów procentowych mniejszą bazową celność i zadają o 50% mniejsze obrażenia, ale (jeśli trafią i zadadzą obrażenia) mają 20% x MBP szansę na oszołomienie przeciwnika na 1 rundę i muszą zadać o połowę mniej obrażeń by przeciwnik znalazł się poza ringiem - ma wtedy szansę na nie wypadnięcie o połowę mniejszą niż normalnie.

-Styl chaotyczny: Postać walczy totalnie nieprzewidywalnie, wprowadzając zamęt w szeregach wrogów, jak również u siebie.
Koszt: 50. W każdej rundzie rzucamy k6: 1-3: ataki używającego stylu mają o k12 punktów procentowych większą bazową celność, podobnie jak ataki w niego wymierzone. 4-6: ataki używającego stylu mają o k12 punktów procentowych mniejszą bazową celność, podobnie jak ataki w niego wymierzone.

-Styl daisho (walki dwoma mieczami): Postać walczy używając dwóch mieczy.
Koszt: 80. Jeśli postać używa dwóch mieczy, to może w 1 rundzie wykonać 2 techniki mieczowe kosztem tylko 1 akcji. Ciosy używającego techniki są słabsze o 25% i mają o 10 punktów procentowych mniejszą bazową celność. Postać może używać (z technik) tylko Bukujutsu, Zanzokenu, Kumulacji, Koncentracji, Tarczy Ki, Uniku, Zasłonięcia, technik mieczowych i aur.

-Styl gumowego ciała (styl Raya): Polega na operowaniu swoim ciałem w taki sposób, że uniki nie sprawiają żadnej trudnoœci, ale ciosy, które dotrą do celu, są mocniejsze. Koszt: 70. Unik używającego techniki nie kosztuje akcji. Nie można ripostować, blokować, odbijać, kontrować itp. Wszystkie ciosy, które go trafią, zadają o 25% większe obrażenia.
 
Online: 01