Login:
Hasło:
-|| Anime Forever ||- Dragon Ball Nao Anime & Emulation Site SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER SSJ POWER
 
 

Syriusz


Mistrzem krainy jest Caere.
Wolne miejsca w tej krainie: ???


Opis krainy:
Syriusz aka Syrius aka Mentar - trzy nazwy jednej planety, wynikaja z dlugiej i zawiklanej historii planety. Gdy w 439 roku na Syriusz dotarła pierwsza grupa badawcza z Ziemi, zaskoczona była napotkaniem bliźniaczej rasy ludzi zamieszkujaca od tysiecy lat jeden z kontynentów, nazwyajacych siebie Klockanami. Agresywne plemiona wyznajace różne style życia bądź jak kto woli wierzenia, toczących wojny ze sobą o wiare tudzież przekonania. Cywilizowani i zaawansowani ludzie po pierwszych próbach dialogu, i próby nawiazania przyjaznych stosunków z Klockanami doszli do wniosku, że stratą czasu jak i energii jest próba dogadywania się z zacofanymi braćmi. Osiedllili sie na pobliskim wolnym od nich kontynencie. Planeta była zbyt podobna do matki ziemi by nie wykorzystać jej możliwości. Osiedlajacy koloniści z Ziemi, nazywający siebie Posilionami nazwali planete Mentarem. Po setkach lat, gdy po stronie Posilionów wykształciły się potężne miasta, fabryki i przedmieścia. Postanowiono odizlować się od braci z drugiego kontynentu poprzez budowe pół siłowych nad miastami, wzmocniona poprzez silna flote morską przy granicach kontynentu. Na księżycu zbudowano początkowo baze wojskowa która przekszałciła się w komercyjne osiedla dla najbogatszych. Czasem z księżyca Posilionowie zerkają na mniej rozwinietych braci. Miedzy rokiem 450 a 600 za sprawą kosmicznych okrętów/statków kupieckich pojawili się nameczanie którzy po zjednoczeniu się, bez wiekszych problemów wywalczyli na terenie Klockanów własne terytorium całkowicie pozbawione wojen Klockańskich, jednak ze statusem autonomi.. Klockanie po wielu wojnach jednoczących plemiona wydzieliły się 3 odłamy: Trilianie, Tauroni i Klonerzy. Ci ostani do perfekcji opanowali możlliwości edycji ludzkiego DNA i krzyżowania go z innymi DNA... nawet zwierzęcego pochodzenia. Triliański czarnoksiężnik stworzył pierwszy silnik którego napędem były organiczne owoce rosnące na Syriuszu. Tauroni, naród najbardziej walecznych wojowników, i wielkich szpiegów. Mamy rok 1060.

Podział na klasy:

Posilionowie:

Obywatel - najniższa warstwa społeczna mieszkają w metropoliach, posiadają znajomość najnowcześniejszej techniki

Klasa średnia - znaczenie bogatsi, kończący lepsze szkoły i akademie wojskowe, własciciele drobnych przedsiębiorstw

Elita - zamieszkują luksusowy księżyc, rządząc swoimi korporacjami z "nieba". Posiadają swoje armie.Klockanie:

Plebs - najuboższa warstwa społeczna, posługują się mieczami podczas rozwiązywania konfiltów, jest ich najwiecej dlatego nikt o nich nie dba.

Wataszkowie - lokalnie przywódcy wiosek, wykorzystują w walce nawet miotacze, niektórze posiadają dosyć wysokie BP. By nim zostać trzeba być po prostu najsielniejszym.

Kupcy - łącznicy między niską klasą społeczną, a lokalnymi szlachcicami/królami

Szlachta - inaczej monarchowie, władcy większych terytorii, pod sobą maja wataszków

Wojskowi - klasa społeczna wyłącznie pod dowódctwem monarchów. Idealni żołnierze odizolowani od reszty społeczenstwa. W dużej części klony

Kaplani - najmniejsza ich liczba, jako jedynii potrafią porozumieć się z Bogami, potrafią czarować. Nie mogą używać dostępnych broni.

Opis "nacji":

Posilionowie - władcy jedynego księżyca oraz kontynentu. Bardzo wysoko rozwinięci technologicznie. Ustrój panujący to oligarchia, tzn: władza najbogatszych. Samodzielna ludzka kolonia. Wojsko naziemne/powietrzne stanowią głównie drony, mechy bądź też dla pojedynczych żołnierzy egzoszkielety. Silna flota morska. Pakt o wzajemnej pomocy z innymi koloniami z zewnątrz.

Klockanie - dużo bardziej prymitywni. Władza silnej ręki i niewolnictwo oraz głębokie zaślepienie w wiare to synonimy tego odłamu. Duża część społeczeństwa nie umie nawet czytać. Nieliczne jednostki potrafią kontrolować swoje BP, zwykle osiągają status wataszki bądź też kapłana. Wojska z najniższej warstwy społecznej używają jeszcze mieczy/tarcz/zbroi. Wataszkowie mają do dyspozycji nawet miotacze. Kupcy wynajeli najemników, bądź też kupili sobie gladiatorów albo klony. Elitarne wojska klockanów, rzadko kiedy biorą udział w starcia między plemiennych. Duża część to klony, są też zmodyfikowani ludzie, lub też osoby umiejące kontrolować BP.

Klockanie dzielą się na:

Trilianie - neutralni oraz egoistyczna nacja, najbardziej rozwinięta w stosunku do technologi. Opracowali już silnik i budują pierwsze samoloty. Jednoczą się gdy zagraża im ktoś sielniejszy. Podzielni jak antyczna Grecja na państwa-miasta. Nie wdają się w głupie wojny. Po części demokratyczna, jednak głosy posiadają tutaj lokalni władcy miast.

Tauroni - bardzo agresywny niewolniczy kraj. Tutaj rządzą wasale i suwerenie, a pod nimi już tylko niewolnicy i gladiatorzy. Lubią walczyć, to tutaj są najlepsze szkoły walki. Chodzą plotki, że niektórzy Posilionowie wysłali tu swoje pociechy by w akademiach takich jak Wielka Akedmia Władcy Ki jest możliwość nauki panowania nad Ki. Lud bardzo waleczny. Najbardziej zacofany, ale nadrabiają wyższymi BP.

Klonerzy - umieją klonować, oraz modyfikować ludzkie DNA. Krzyżują ludzkie dana dzięki czemu potrafią wykreować silne klony na skale przemysłową. Właśnie na produkcji wyspecjalizowanych klonów klonerzy oparli swoją gospodarke. Nadzwyczajnie silni i zwarci żołnierze. Toczą największe bitwy z Tauronami. Uważają, że Tauroni źle odczytują "Najświętszą" część boga Grouza o stylu życią. Obecnie w stanie pokoju

Autonomia nameczańska - posiada własne prawo, jednak jest faktyczną cześcią reszy lockonów, zamieszkujący tam nameczanie niczym Posilionowie odgrodzili się od Klockanów wielkim murem. Jedyne co ich łączy z Klockanami to wierzenia....

Opis wiekszych miast/metropoli/polaczonych osad i innych aglomeracji

Trilanie:

Syrius

Trilirium - duze miasto otoczone murami, oraz wysokim zamarźnietymi górami. To tutaj swoje korzenie mają gildie łowców i zabójców. Tu też odbywają się targi niewolników. Posiada dostęp do morza jednak zanieczyszczenia uniemożliwiają połowy, a zimny klimat praktycznie eliminuje jakiekolwiek rolnictwo. Jedyne z neutralnych państw-miast trilańskich. Legendy głoszą, że zostało zbudowane przez Anioły. Lud zamieszkujacy to TrilirumTrolion - silna jak na klockańskie warunki aglomeracja wokół której skupiaia się większość trilańskich państw miast, takich jak Ithakulowie, Warezi, Sakkarzy, Marszanie, Antaranie. Ithakulowie wraz z Warezami od niepamiętnych czasów toczą wojny o surowce w górach, jak złoto, żelazo, srebro. Ich władza rozposciera sie na wschód od miasta. Sakkarzy i Antaranie to narody rolnicze nawzajem wsperające się. Oddaleni na zachód od Trolionu. Na północ od miasta władza należy się Marszanom, którzy trudnią się handlem i wszystkim elemantami po części. Przez ich tereny rozposciera sie trkat to Trilrium. Można by powiedziec, że to jedyne w pełni niezależne państwo-miasto. Centrum Trolion to wzajemne wpływy pozostałych osciennych nacji, jedno z najwiekszych u Klockanów.Trilianie jak antyczna grecja jednoczą się gdy zagrażają im Tauroni lub gdy próbowano zgładzic nameczan.Tauroni - najwieksze miasto, najbardziej wrogiego odłamu. To tu łowcy z dalekiej północy mają najlepsze wyniki w sprzedaży swoich nowych niewolników. Ich tereny od północy graniczą bezposredni z Trilianami i Autonomia Nameczańską. Wielkokrotnie scierali sie tak dla sportu z Namecznami. Ich przywódca Solar, od kilkunastu lat włada tymi ziemiami. Jego wojska zdławiły niejeden niewolniczy bunt. Tu od najmłodszych lat młodzi Tauroni uczą się walczyc. Tu za złe wyniki w Akademi Walk mozna stac sie niewolnikiem.Autonomia Nameczanska - wieki temu przybyli tu nameczanie, stwierdzili ze należy sie zjednoczyc i zamiast tułać się i prosić o warunki życia, wydarli je walką od Klockanów. Odgrodzili się od nich wielkim murem i starają się żyć spokojnie w swojej małej enklawie. Pamietając o regule: "Tylko ciągłe treningi ciała i duszy naszych braci zapewnią stabliność w regionie". Władze od zawsze sparwuje IzualKlonerzy - bardzo wzieli do siebie jedna z reguł "Najświętszej", by doskonalić Życie wszystkimi środkami jakie dał im Grouz. Stąd też ciągle doskonalą możliwości krzyżowania DNA.Mentar:

Metharulg - miasto zamieszkujące przez zwykłych obywateli, miasto należące do United Metalurg, które trudni się wydobywaniem ważnym surowców z oceanu, oraz z sąsiednich bardzo licznych pol naftowych. Na południe od miasta znajdują się zakłady chemiczne które przerabiają wydobyte surowce na energie itp. W mieście jest potężna Huta Żelaza, potężny transformator, Winda Kosmiczna, oraz bardzo wielu mieszkańców. Otoczona bezpiecznym polem siłowym..Sutoris - metropolia leząca na półwyspie, zajmuje się połowem ryb, rolnictwem, na południe i zachód wysunięte regiony przemysłowe wraz z kopalniami surowców. Miasto zajmuje się tez handlem a liczebność jest przeogromna. Miasto rozpościerające się na setki kilometrów. Jest tu winda kosmiczna, oraz laboratoria przy największych Uniwersytetach i Politechnikach. Miasto wolne od władzy korporacji.Daleko za pustynią leżą Ulundi City i Posilions CO

Oba miasta są nalezą do kolejno najsłabszej korporacji to:

Biological Constraction która bada potężna faunę i florę które rozwinięta Ty się przez setki lat, zastosowania testuja, samodzielna w pleni miasto, która jest najmniej lubiana przez pozostałe korporacje.

oraz

Aluminim CO - najwiekszy rywal Metarulgh. Niczym Sutoris leży na półwyspie, również niezależne miasto od zasobów, jednak zakłady chemiczne i fabryki wybudowano w miescie a nie dookola. Lepsze rozwiazanie, poniewaz podczas wojny mozna prowadzic produkcje wojsk. Nalezy do nich miasto Ulundi City

Artefakty planety

"Najświętsza" - Księga reguł i zasad panujących, coś jak Biblia, tyle, że napisana w dawno wymarłym języku, przetłumaczona na 3 języki. Na których bazują 3 głowne nacje.

Kule Bogów - 10 kryształowych kul, wzywamy boskiego posłańca który spełnia 1 życzenie

Miecz Władcy - posiada go tylko Władca Klockanów który jest powołowany w stanie wyjątkowym. Miecz jest dobrze ukryty.

Wojownicy na planecie:

Izual - najsielniejszy nameczanin na planecie jego BP to około 250 000 jednostek. Przywódca autonomi.

Dragon - pół sajański tauronin w elitarnych odziałach. Jego BP to 290 000 BP, posiada ogon.

Icarus - crusaider, jego statek rozbił się na planecie, również w elitarnych odziałach. 150 000 BP

Lara - człowiek, kobieta o wyjątkowej sile. Wychowana w warunkach spartańskich obdarzona niewiarygodną mocą BP. Ponad 400 000 BP. Dobrze wyszkolona i uzbrojona. Dowódczyni elitarnych odziałów.

Wielki Egzekutor - mroczna istota, od setek lat śpiąca w grobowcu. Budzona w wyjątkowych okolicznościach. 800 000 BP

Mef - trilanski nameczanin z dużymi możliwościami bojowymi. 190 000 BP.

Tien Shin Han IV - człowiek, prawnuk ogrinalu z DB. 500 000 BP.

R-22 - anroid zabójca, niezwykły najmenik z wysokim nikomu nieznanym BP.

Centaur - liczna grupa najsielniejszych wojowników klonerów, z fragmentami nameczańskiego DNA z BP 180 000 jednostek.

Bogowie:

Grouz - Bóg sił naturalnych, stwórca ziemi i zasad panuących. Pan pór roku, powodzi ziemi i ognia wulkanów. Przewodnik rzek, twórca jednej z 3 części "Najświętszej" na temat Reguł Życia

Gryzwur -Bóg niebios władca piorunów i chmur. Pan Nieba i Raju. Twórca Reguły Boskich w "Najświętszych"

Munann - Bóg Piekieł, Mroczny Przewoźnik, Pan Potępionych, Mistrz Ognia, Władca Otchłani.

Służą im Aniołowie i Tytani.
 
Online: 01