Info

Wszystko związane z DB Future PBCH.

Moderatorzy: Hellion, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Info

Post autor: Dae »

Pozwolę sobie na krótki opis z czym to się je.

DB Future PBCH jest grą z typu "Play By CHat", czyli "grą przez chat". Jest to jak najbardziej gra interaktywna, gdzie po stworzeniu postaci odgrywamy jej rolę pisząc jak się zachowuje w tym świecie.

Oczywiście wszystko dzieje się pod nadzorem Guru, czyli nikogo innego jak Mistrzów Gry, którzy wymyślają scenariusz i osadzają w nim nasze kochane postacie.

Sam system walk opiera się na czystej matematyce, czyli dokładnie jak we WSZYSTKICH grach PC, czy innych, jednak tutaj musimy sami ruszyć głową i używać programu generującego rzuty kostek, czy innych obliczających np.: Współczynnik obrony, szanse na unik, etc.

Gra jest jedną z klimatycznych. Co to znaczy? Nie wchodzimy do gry mówią "Yoł łosie fioletowe!", tylko witamy się tak, jakbyśmy to my byli tą postacią. Wczuwamy się w rolę, na tym polega sens tego typu gier. To my odgrywamy postacie, jesteśmy swego rodzaju aktorami. Warto uważać co się pisze, bo jedno słowo za dużo może zmienić całkowicie fabułę, gdyż Guru może różnie na to spojrzeć.

Jeden spojrzy na żart optymistycznie i tylko się zaśmieje, a inny widząc zabawną opcję postaci wprowadza ją w życie!


Był to opis własnymi słowami, a z pewnością taki się przyda na forum. O większej ilosci zasad można dowiedzieć się ze strony SSJ Power + DB Future w odpowiednim dziale lub po prostu zapytać. Tylko błagam, nie mnie, bo ja znam się ogólnie na systemach, jednak nie miałem okazji zagrać na DB Future!

Wniosek: Jeżeli masz dużą wyobraźnie, potrafisz wczuć się w rolę, lubisz dużo czytać i pisać, bądź uwielbiasz dobrą zabawę, to jest to właśnie dla ciebie!


Rav, czy ten temat zostanie?
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Nie mam nic przeciw temu tematowi, Dae. Dobrze, że go założyłeś :)

Po najważniejsze informacje odsyłam tutaj:

http://ssjpower.net/index.php?id=poradnik
http://ssjpower.net/index.php?id=zasady
http://ssjpower.net/index.php?id=kalendarium
http://ssjpower.net/index.php?id=faq

Radzę jednak dobrze zapoznać się ze wszystkimi działami z "PBCH" :)
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Mark
SSJ 2
Posty: 101
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:17 pm

Post autor: Mark »

Bardzo chciałbym poinformować że mam stronę z podobną taką grą o dragonballu ale ich nie prowadzę tylko inny MG to polega na innej zasadzie bo to jest na forum i nie ma tych kostek i programów generujących po prostu MG decyduje czy traf czy nie moja strona jest też o digimon pokemon o Naruto ma być jak znajdzie się ktoś odpowiedni i możę też będzie Shaman King
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

MG decyduje czy trafił cios, czy nie :| LoL. Trochę bez sensu. Wszystko zależy od tego jaki dzień ma MG :P
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

Arti pisze:MG decyduje czy trafił cios, czy nie :| LoL. Trochę bez sensu. Wszystko zależy od tego jaki dzień ma MG :P
Właśnie Dobrze ;) Szczególnie Dlatego że Ja Jestem Jednym z MG :P Ale Z Dragon Ball :P
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Arti pisze:MG decyduje czy trafił cios, czy nie :| LoL. Trochę bez sensu. Wszystko zależy od tego jaki dzień ma MG :P
Racja, to nie to samo. Nie można wtedy wkur... denerwować GM'a, że się zabiło przeciwnika, a on obmyślił sobie już, że nie ma szans się go pokonać... To nie to samo :P

Muszą być jakieś zasady właśnie po to, by gracze mogli grać tylko z pomocą Mistrza Gry, a nie kompletnie dzięki mistrzowi gry...

No i jeżeli GM kogoś lubi, to ma zbyt dobrze w takiej grze, bo zawsze ma wszystko naj... A jeżeli nie, to chyba ginie na miejscu... Badziew!
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Mark
SSJ 2
Posty: 101
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:17 pm

Post autor: Mark »

nie Dae na tej stronie to MG nie rozpieszczają ludzi ani się nie wnerwiają że się kogoś zabiło a on miał być niepokonany MG na mojej stronie obmyśla też co by było gdyby go pokonał albo nie pokonał czy coś
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

heh dobra powiem wam tak :D Aby zabić kogoś na wejściu to nie tylko kwestia humoru guru, czy mechaniki :D zalezy to także od graczy :D a raczej od ich głupoty, bo.... a zresztą podam wam przykład.

JA: Znajdujecie się 40m nad morzem lawy legendy mówią, że na dnie tego morza znajduje się pałac guru, w którym sa wszystkie smocze kule. Czujecie, ze lawa was grzeje, lecz wiadomo, ze lawa jest magiczna i tylko wybrani będą mogli się do niej zbliżyć nie odnosząc żadnych obrażeń.
Gracz1: Lece pełnym pędem w strone lawy.
JA: Spalasz się żywcem. {do pozostałych graczy} Co robicie?
Gracz2: Próbuje wlecieć w morze lawy
JA: Giniesz...
Gracz3: "Mi napewno się uda!" Uwalniam całą energie i zanurzam się w lawe!
JA: giniesz... no to koniec sesji... wyśle maila do Cubera, że ma trzech graczy...

Tak wiec widzicie, że przy takich sytuacjach, nie potrzebna jest nawet mechanika... aby wymordować całą kraine wystarczyła mi głupota graczy...
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

Reguły i "mechanika" są potrzebne. Wymieniłeś teraz skrajny przypadek, ale w walce guru nie może decydować o tym czy ktoś zginie czy nie.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Hellion pisze:heh dobra powiem wam tak :D Aby zabić kogoś na wejściu to nie tylko kwestia humoru guru, czy mechaniki :D zalezy to także od graczy :D a raczej od ich głupoty, bo.... a zresztą podam wam przykład.

JA: Znajdujecie się 40m nad morzem lawy legendy mówią, że na dnie tego morza znajduje się pałac guru, w którym sa wszystkie smocze kule. Czujecie, ze lawa was grzeje, lecz wiadomo, ze lawa jest magiczna i tylko wybrani będą mogli się do niej zbliżyć nie odnosząc żadnych obrażeń.
Gracz1: Lece pełnym pędem w strone lawy.
JA: Spalasz się żywcem. {do pozostałych graczy} Co robicie?
Gracz2: Próbuje wlecieć w morze lawy
JA: Giniesz...
Gracz3: "Mi napewno się uda!" Uwalniam całą energie i zanurzam się w lawe!
JA: giniesz... no to koniec sesji... wyśle maila do Cubera, że ma trzech graczy...

Tak wiec widzicie, że przy takich sytuacjach, nie potrzebna jest nawet mechanika... aby wymordować całą kraine wystarczyła mi głupota graczy...
Hmm...czy to nie przypadkiem m.in Bliz i Martinom? :)
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

A wiesz, że prawdopodobnie tak? :D tylko nie pamiętam wszystkich sesji i graczy, którzy brali w nich udział :D
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

Ja nic takiego nie kojarze, ale moze jeszcze Blake byl? Bo pamietam ze sie znalezlismy we 3 albo wiecej luda bylo w zaswiatach... i Endrju Lepper blokade postawil.... ale nie jestem pewien czy to ja.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 08, 2007 10:16 am przez Bliz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nealhon
Przeciętny wojownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 8:25 pm

Post autor: Nealhon »

nie żaden 'Balke' tylko Blake :p no dobra, tak, to ja :} od dawna się już przymierzałem do powrotu na DBF ;>
A coś z tą lawą mi świta, chociaż pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Blake? Bliz? hmmm no prawdopodobnie był jeszcze Atomek :P:D to był agent :D
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

Raczej Martinom, Atomka nie kojarze
ODPOWIEDZ