Pomozcie mi z ABS

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Nie juz chyba rozwiazalem ten problem bo nie bylo zadnych obrazkow wklejonych, mysla;em ze juz cos bedzie tak jak w rm 2k ale tu nic nie mialem ale teraz mam :grin:

Ej wiec ten ABS bede musial zrobic dla kazdej postaci :?: :?:
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2008 7:52 pm przez Aragan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

GokugetaSS6 pisze:To masz zly format plikow zapisany (obrazkow) jak sie nie myle musza byc PNG.
Nie musza , moga byc bmp , najwazniejsze to trzeba importowac bo wtedy wychodzi taka "bariera" miedzy postacia
Problemy z kompem :/ Ile razy to slyszalem gdy projekt upadal ...
tez sie zdarza dlatego ze nie importujecie zasobow , wtedy jest blad i komputer trzeba zresetowac (raz tak mialem) , poza tym to "tylko" jest blad i midi nie chodza
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Ja tu nie mowilem o sobie BH :P No to tak jak napisalem 2 opcje ze nic nie masz przekopiowanego :P Tak ABS bedziesz musial robic dla kazdej postaci jak chcesz miec wiecej :P ( Mi na jeden ABS dla Bardocka zajelo 10 common eventow :D )
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

GokugetaSS6 pisze:Ja tu nie mowilem o sobie BH :P
A czemu twierdzisz ze myslalem TYLKO o tobie?
GokugetaSS6 pisze:Tak ABS bedziesz musial robic dla kazdej postaci jak chcesz miec wiecej :P ( Mi na jeden ABS dla Bardocka zajelo 10 common eventow :D )
:shock: o kurde!!!! Teraz to tym bardziej nie chcem robic gry ala seria LoK!!!! Dun Dun Dun!!!!
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Mi zajelo 10 common events bo zrobilem 1 kopniaki 2 piesci 3 hp bar na screenie 4 ki bar na screenie 5 odjecie ki jak sie jest sayanem 6 wzrost ki gdy zuzywasz 7 ze pojawia sie napis jak nie ma ki 8 atak ki 1 9 atak ki 2 10 atak ki 3 :P no i jeszcze przemiana w ssj
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

hmmm mam problem jak robie ten ABS (ja robie Gotena) to jak ustawic grafike jak wali z piesci zeby walil w prawo dol lewo bo nie umiem (robie w rm 2k3) :???: :smile:
Obrazek

http://www.skarbonka.net/pages/index.php?refid=kamcio71
kliknijcie plisss... to nic was nie kosztuje xD
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

jak tam zrobisz : branch if hero is faced up i dajesz else handler to w else handler robisz nowa branch : [img=http://img145.imageshack.us/img145/6888/pomocmackowibv2.jpg]
i do niej dodajesz to co bylo w branch if faced up
potem robisz w else handler tego co poprzednio branch if faced down

i na koniec w else handler od faced down robisz branch if faced left

wszedzie kopiujesz to co zrobiles w : branch if faced up
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

ej to jak dalem wszedzie to samo co w faced up to dobrze :?: :?:

Gokugeta napisz mi wczesniej pw o ktorej bedziesz dostepny na gg pls bo mam pare pytan :grin:
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

ja caly czas jestem tylko na niewidoku.

jezeli dales wszystko to co w faced up w tych trzech innych czyli : right down left to jest dobrze ale mam pytanie dlaczego nie przetestujesz ?? Najlepiej zrob screeny tego kodu i mi zapodaj tu.
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Mam problem przy importowaniu obrazkow wyskakuje mi Error: Bitmap color is irregular CO z tym zrobic??? Probowalem cos zmienic w Photoshopie ale nieweim co :cry: :???:


A oto moj ABS Gotenem ( niewiem czy ci oto wlasnie chodzilo xD) :

Obrazek
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

hmm Goten SSJ i Goten zaczynaja sie na Przelacznik Action?? Jak tak to musi to glupio wygladac.

Aby zrobic ssj stworz nowy skill Przemiana SSJ i daj jako przelacznik a przelacznik ustaw Goten SSJ

Wtedy zamist trigger switch gdzie dales action daj SSJ i dodaj tego skilla gotenowi. sprobuj
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Mam prosbe czy moze ktos mi dac tu na forum albo na gg albo na pw facests goku i vegety ale pod rm2k3 bo mi zadne nie dzialaja :sad: Pisze: Bitmap color is irregular Co z tym zrobic??
PLS HELP ME
Obrazek

http://www.skarbonka.net/pages/index.php?refid=kamcio71
kliknijcie plisss... to nic was nie kosztuje xD
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Maciek poszukaj tutaj na forum w dziale RPG (ten co jest ten temat) Ja tu znalazlem linki do grafik z DB.

BTW: Nie pytaj mnie o tak proste rzeczy w rm2k3 bo ja nigdy nie skoncze jak bede odpisywal a po drugie w taki sposob to ja ci gre stworze :/
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Mam problem, bo jak stworzylem normalne postacie(chodzi mi o zwyklych ludzi, ktorzy tylko sobie chodza) to ja na nie nachodze, a na ktore nie nachodze :sad: wie ktos co moze byc przyczyna tego :?: :?:

@edit
Jeszcze jedno mam problem taki, ze jak nacisne strzalke w dol czy w prawo lewo czy gore to postac walnie np. z piesci i kopu lub tylko z piesci i idzie, a ja chce zeby tylko szla, a nie walnela i dopiero szla :sad: juz mecze sie z tym bardzo dlugo i nie mam pojecia jak to naprawic. Gokugeta napisal mi ze to jest do naprawienia w 2 minuty, ale ja niemoge tego naprawic :sad: PLX HELP
:smile:

@edit2
Ten problem up juz naprawilem xD a teraz mam problem z HP, KI BAR na screenie :sad: Mam wszystko zrobione i jak wlaczam gre to wyskakuje error xD:

Obrazek

nie mam pomyslu na naprawienie, w innej gierce byl podobny HP i KI BAR i tam dzialal a u mnie cos niechce :mad:

PLEASE HELP ME xD :smile:
ODPOWIEDZ