TUTORIAL – LOGO

Witam! Dzisiaj nauczę was robić loga. Przede wszystkim włączamy Adobe Photoshopa ( wesję 7.0, Najlepiej z angielską wersją ). Następnie tworzymy nowy dokument [ File > New ] i ustawiamy opcję tak jak na obrazku. ( nie zapomnijcie zaznaczyc w rozmiarach na piksele i kolor RGB! )

Dajemy OK. Mamy już biały dokument. Następnie wciskamy w menu narzędzi ( po lewej ) Gradient Tool. W menu Gradientu na górze dajemy Difference. To wykonaniu tego elementu „kolorujemy obrazek” w moim wypadku wygląda to tak:

Następnie możemy zastosować opcję Filter > Artistic > Neon Glow z właściwościami: Glow Size: 5 Glow Brightness: 15 i kolor niebieski ( można zmienić na inny jak chcecie ) teraz obrazek wygląda tak:

Pora przejść do obrazka. Ja otwieram obrazek Gohana. ( File > Open )
Następnie dajemy w menu Magic Wand Tool i klikamy na obrazek z przytrzymanym shiftem żeby pozbyć się tła:

Musimy to robić bardzo dokładnie. Następnie wciskamy CTRL + SHIFT + I – zaznaczenie się odwróciło. Następnie znów w menu klikamy na górze taką ikonie myszki z siatką ( Move tool ) i przenosimy odwrócona zawartość. Klikając na obrazek i przenosząc go na nasze logo. Wygląda to teraz tak:

Następnie w końcówce klikamy Horizontal Type Tool ( T) I robimy napis. Ja na przykład napiszę SSJ POWER czcionką Arial ( można ją zmienić) rozmiarem 36 i kolorem #57579E ( klikamy w biały kwadracik na górze i tam zmieniamy kolor ). Gdy napiszemy własną nazwę po prawej stronie na dole mamy Zakładkę Layers. Klikamy na ikonę naszego napisu i następnie prawym przyciskiem klikamy w Opcję Blending Options:

Następnie klikamy na stroke, który znajduje się na samym dole mamy teraz panel STROKE`a. Ustawiamy kolor w kwadraciku na biały i dajemy OK:

Logo mamy gotowe! Teraz tylko je trzeba zapisać :) Dajemy Save > Save As… I zapisujemy. Zwracam uwagę by zmienić na dole na rozszerzenie .JPG!! Potem dajemy OK i mamy logo :D mój efekt końcowy loga wygląda tak:


Dziękuję za uwagę ^^