Ciekawostki i błedy

Jeśli stworzyłeś coś ciekawego i chcesz się tym podzielić, zamieść swoją pracę w tym dziale.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Ciekawostki i błedy

Post autor: Pitti »

Witam otóż ostatnio zaczęłęm oglądać DBZ od nowa (polecam www.kreskowka.pl) i zauważyłem (narazie) 2 ciekawostki.

1. W 27. odcinku Vegeta mówi: to niemozliwe ze moj brat jest taki silny(gdy Goku dolatuje do walczacych z nim i Nappa.)

2. Na (chyba) każdej stronie gdzie jest opisany False Super Saiyan piszą, że tylko Goku go osiągnął. Nieprawda! Na początku DBZ (Saiyan Saga) najpierw Nappa, a potem Vegeta osiągają ten stan (złota/żółta aura, brak źrenic).


Jeśli zauważyliście coś ciekawego napsizcie o tym.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

1.Zla pozycja tematu (czyli zle miejsce , powinno to byc w DB nie tutaj) BTW taki temat juz jest tylko ma inna nazwe
2.Nie widze tu nic zlego , o ile chodzi ci ze Vegeta mowi o KKRTcie "brat" jak tak to blad dubbingu lub dal to w przenosni
3.1/2 SSJ to poziom filmowy , ten "poziom" (co pisesz) to chyba jest inny niz 1/2 SSJ , mowa o SSJ nie powstala w Sajan sadze jeszcze (zaczela sie DOPIERO w Freeza sadze kiedy to KKRT walczyl z Rikumem) , pewnie Vegeta wtedy byl wnierwiony
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Wiem, że złe miejsce.... ale nie mogłem już zmienić......

Z tym bratem to właśnie o to mi chodziło, że błąd dubbingu lub Vegety. Przecierz nie byli braćmi......

Co do false SSJ to przecierz w DB nikt nie nazwał nigdy tego poziomu. W Saiyan Saga Vegeta i Nappa może nie osiągają False SSJ, tego nikt nie powie, ale objawy(?) są takie same jak wtedy gdy Goku osiągnał ten poziom, o którym bębnili na stronach..........
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Wracajac do bledow to chyba najwiekszym bledem bylo by w DBGT ze KKRT moze wyczuwac energie Super C 17 , a jak wiemy cyborgi nie wytwarzaja energii (a ani C17 i C 18 nie stali sie ludzmi pod koniec sztucznych ludzi sagi)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
cpT.kur0
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 07, 2007 8:05 pm
Lokalizacja: z Królestwa 0gn!a

Post autor: cpT.kur0 »

A ja znalazłem coś innego ;p

Gdy Nappa zaatakował Gohana Piccolo zasłonił go swoim ciałem w wyniku czego UPADŁ na brzuch,po jakimś czasie rozmawia z gohanem leżąc na....plecach..xD hehe sami zobaczcie.

http://www.youtube.com/watch?v=nr30BE8yhso :o :o
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Pewnie dali to zeby to bylo dramatyczne , o ile Pic jr mial troche regeneracji zeby przelozyc sie w kierunku Gohana i powiedziec mu pare slow
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 10:22 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
cpT.kur0
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 07, 2007 8:05 pm
Lokalizacja: z Królestwa 0gn!a

Post autor: cpT.kur0 »

Piccolo nie miał sił się ruszyć ;p

To musi być błąd...;] :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

BH Daimaouji pisze:chyba najwiekszym bledem bylo by w DBGT ze KKRT moze wyczuwac energie Super C 17
Racaj też to zuważyłem już kiedyś, ale Ty mi przypomniałeś :wink: .

Co do Piccolo. Może to i błąd, a może i nie :grin: . Moim zdaniem raczej błąd, bo po tym jak upadł nie widziałem by się chociarz troche ruszył, ale to DB wszysko jest możliwe :cool: .
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Kolejny fakt ktory moze byc bledem

Bylo mowione ze sajanowie w 1/2 nie moga byc ssj4! Ale czemu? Maja ogony (w przeciwienstwie do Sajanow w 1/4) wiec nie widze powodu zeby nie mogli stac sie Oozaru a potem ssj4
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Jest to bardzo mały błąd, ale jest ^^
Kiedy Vegeta jest pokazany po raz pierwszy ma brązowe włosy. Potem są już one czarne. Przefarbował ?^^
Obrazek

.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Nie , Toei poprawili poprostu jego desing zeby pasowal do mangi , ze zbroja Nappy zrobili to samo.

Choc gorzej jest w filmie 12 , Sauzaa Podwladny Coolera nosi zolta "bluze" zamiast fioletowej!

Kolejny blad jest w Bardock special , Bardock podczas walki z slugami Dodorii nosi bandane , ale gdy atakuje z piesci tego co wyglada jak Appule juz jej nie ma!
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Barni pisze:Kiedy Vegeta jest pokazany po raz pierwszy ma brązowe włosy. Potem są już one czarne. Przefarbował ?^^

Wydaje mi się że Vegeta miał takie włosy by było je widać :wink: . Na początku DBZ przecierz był raczej pokazywany na czarnym tle. A może na początku Vegeta nie miał przeżyć? a potem Pan Akira chciał go poprawić gdyż mu sie nie spodobał :wink: (dobrze zrobił :razz: )
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Pitti pisze:
Barni pisze:Kiedy Vegeta jest pokazany po raz pierwszy ma brązowe włosy. Potem są już one czarne. Przefarbował ?^^
Wydaje mi się że Vegeta miał takie włosy by było je widać :wink: . Na początku DBZ przecierz był raczej pokazywany na czarnym tle. A może na początku Vegeta nie miał przeżyć? a potem Pan Akira chciał go poprawić gdyż mu sie nie spodobał :wink: (dobrze zrobił :P )
Teoria brzmi dobrze poza jednym szczegolem , Akira Toriyama nie namalowal jeszcze go w mandze w kolorze! Ponadto SAM mowil ze wlosy Sajanow sa czarne , wiec Toei popelnili blad

Ale ta Pan Akira tez popelnil pare bledow z Nappa i Vegeta

a)Kiedy Nappa sie po raz pierwszy pojawia nie ma skautera. A tak dokladnie to wtedy , kiedy dyskutuja o "niesmietelnosci"
b)Kiedy Vegeta jest na Ziemii i daje "Ziemnikaom" 3 godzina przerwe , ma typ zbroji jak Nappa (czyli czarne elementy zamiast bialych)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Cos mne zaciekawilo. Gdy Goku osiagal SSJ, Goten, Trunks to wlosy podnosily sie im do gory. Gdy Gohan robil to podczas cell sagi wlosy tylko zmienialy mu kolor ale sie nie unosily, dopiero po wejsiu w SSJ2. Moze byl za slaby? :cool:
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Moim zdaniem, transformacjie Sajan, u kazdego inaczej sie ukazuja. Naprzyklad Gohan w Buu sadze bedac jako noramal nie ma zadnego kosmyka opadajacego mu na twarz. Jednak gdy dokonuje transa w SSJ2 to mu opada. A powszechnie wiadomo, ze wlosy jeszcze bardziej powinny unosic sie do gory. Czyzby kosmyk nie byl wlosem?? Chociaz, teoria, ze byl zaslaby by mogla tez byc sluszna. Jednak Gohan w Cell sadze nie byl slaby jako SSJ. Dorownywal Goku. Chociaz, moze zeby wlosy przybraly odpowiedni ksztalt, trzxeba bylo dojsc do wprawy i miec na swoim koncie duzo wykonanych, transow (w SSJ). Jak naprzyklad GOku w Freeza sadze, mial inne wlosy niz pozniej. Dlaczego?? Pozniej tak jakby jego wlosy dzielily sie na kilkanascie kosmykow i unosily sie do gory. W freeza sadze dzielily sie na kilka. Hmm...Trzeba sie nad tym glebiej zastanowic
Obrazek
ODPOWIEDZ