Polski SPOJ

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Polski SPOJ

Post autor: Rav »

Mam wam do zaoferowania doskonałą zabawę i wspaniałą rozrywkę intelektualną :) Zarówno dla osób, które lubią programować, jak i dla miłośników matematycznego i algorytmicznego myślenia, a także dla tych, którzy nawet jeszcze nie wiedzą, jak bardzo to się im spodoba.

Na stronie Polskiego SPOJA: http://pl.spoj.pl (NIE mylić z http://spoj.pl - tam są zadania po angielsku) znajduje się mnóstwo ciekawych zadań algorytmicznych, których rozwiązanie polega na napisaniu programu komputerowego (przy czym często do wyboru jest kilkadziesiąt języków programowania).

Najłatwiejsze zadanie polega na napisaniu programu, który doda 2 liczby, a trudność kolejnych zadań rośnie stopniowo :) Poza tym na stronie Polskiego SPOJa po zalogowaniu się można wypełnić formularz "My job application", na wypadek, gdyby jakaś firma - widząc Twoją wysoką pozycję w rankingu - chciała Cię zatrudnić.

Proponuję następującą strategię rozwiązywania zadań:

:arrow: W zakładce "zadania" klikamy na "łatwe".
:arrow: Następnie klikamy raz na "ROZW" (nazwa jednej z kolumn tabeli) - wtedy zadania zostaną posortowane pod względem liczby osób, które je rozwiązały (niemalejąco, czyli od najtrudniejszego do najłatwiejszego).
:arrow: Klikamy jeszcze raz na "ROZW", aby posortować zadania pod względem tego samego kryterium, ale tym razem nierosnąco, czyli od najłatwiejszego do najtrudniejszego.
:arrow: Robimy zadania w takiej właśnie kolejności. Gdy zrobimy wszystkie łatwe, przechodzimy do średnich, a gdy zrobimy wszystkie średnie, do trudnych. Potem można ewentualnie pobawić się w "Challenge".
:arrow: Dzięki temu zaczniemy od zadania "Zadanie próbne", polegającego na dodaniu do siebie 2 (małych) liczb, a potem trudność zadań będzie rosła stopniowo :)
:arrow: Gdy już zrobimy trochę zadań, na liście zadań może nam się przydać przycisk "Nierozwiązane zadania", który ją oczyści.

Piszę tego posta, ponieważ wiem o co najmniej 2 osobach z tego formu, które według moich informacji interesują się informatyką (krova i Pitti). Zachęcam do zainteresowania się tym wszystkich, którzy w jakimś stopniu interesują się informatyką lub matematyką. Oprócz rozrywki jest to także (a właściwie przede wszystkim) dobry sposób na przygotowywanie się do konkursów programistyczno-algorytmicznych.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Zadania ze spoja sa na zaliczenie w PG ;p
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

krova pisze:Zadania ze spoja sa na zaliczenie w PG ;p
Studiujesz na PG?
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Na UG. ;)
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

znam ta strone, podsylal mi ja kumpel co studiuje na PP, ale Rav mnie bardziej tym zainteresowal, bedzie trzeba sie pobawic :).
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
ODPOWIEDZ