Która rasa?

Wszystko związane z DB Future PBCH.

Moderatorzy: Hellion, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Która rasa?

Post autor: Hellion »

Waszym zdaniem gracze i MG DBF, to która rasa z dostępnych jest najlepsza? Każdy kto napisze niech poda uzasadnienie.

Moim zdaniem najlepszą rasą sa Ludzie. Dlaczego? to proste. Ze względu na ich szybki rozwój. Mogą szybko kupować techniki, zawsze mają więcej PD od innych,podczas treningu mają 2x więcej BP za niego. Może nie mają jakiś tam super transformacji, ale Triangle kiedyś udowadniał że różnica nie jest tak wielka. Fakt Faktem, jak człowiek ma już takie BP jak moja postać, to te plusy nie sa już takie ważne, ale do czasu zanim się taki poziom osiągnie, to można nieźle nabroić :D
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Hellion pisze:Waszym zdaniem gracze i MG DBF, to która rasa z dostępnych jest najlepsza? Każdy kto napisze niech poda uzasadnienie.

Moim zdaniem najlepszą rasą sa Ludzie
ROTFL (mam nadzieje ze nie pisales powaznie , choc skoro to twoje zdanie , zapewne tak)

A co do rasy to rzecz jasna Saiyajinowie , gdyz sa potezni i sa nie pokonani , i co z tego ze musza duzo trenowac , nie ma miejsca dla mieczakow
ale do czasu zanim się taki poziom osiągnie, to można nieźle nabroić
E napewno nie byles pijany jak to pisales?
Ostatnio zmieniony ndz cze 15, 2008 3:29 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 6 razy.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Aleś bogato uargumentował, BH ;)

Właściwie w PBCH rasy są w miarę wyważone i wydaje mi się, że nie ma wśród nich najmocniejszej. Ludzie brak transformacji nadrabiają szybkim wzrostem doświadczenia, Nameczanie i Changelingi też mają jakieś swoje bajery. Generalnie jest równy poziom ^^ Ale ludzie i Saiyani wydają mi się mimo wszystko trochę mocniejsi od pozostałych.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Re: Która rasa?

Post autor: Hellion »

BH Daimaouji pisze: ROTFL raczej najwolnieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejszy rozwoj :P

A co do rasy to rzecz jasna Saiyajinowie , "zal" mi tych co pomysla inaczej (a szczegolnie tym co darza ludzi :P )
No spoko skoro tak sądzisz, to twój wybór, ale uzasadnij go, a nie opierasz się tylko na anime i mandze. dam prosty przykład tego, że ludzie są lepsi od tych małpo ludzików:
1) co dotyczy transformacji: aby osiągnąć ssj (którego kolwiek) gracz musi doskonale odgrywać postać, a guru musi być łaskawy, aby mu dać się przemienić. Ludzie nie mają tego problemu, bo wystarczy, ze znajdą kogoś, kto nauczy ich Hyper'a
2) na starcie ludzie mają więcej punktów na rozdzielenie do cech
3) człowiek szybciej uczy się technik i może sie uczyć ich gdy ma BP 2x mniejsze niż wymagane.

Wszystkie pozostałe plusy są w opisie rasy. Co z tego, ze SSJ 4 jest mocniejszy od Hyper'a 3, ale wystarczy, ze utnie się ogon i już nie może mieć tej transformacji. a człowiek z Hyper'em 3 vs. ssj4 (jak mają takie samo bazowe BP) ma duże szanse, aby tak owy ogon uciąć, urwać, albo coś innego.

Co do ogonów: ogon odrasta tylko do 12 roku zycia, a biorąc pod uwage, ze w zasadach dolna granica wiekowa dla tej rasy to 15 lat, to mozna wywnioskować, ze raz ucięty nie odrosnie (chyba, ze życzenie do smoka, aby przywrócił ogon). Bez ogona to saiyan ma tylko SSJ, USSJ, SSJ2 i SSJ3. Więc co tu dużo mówić zostaje SSJ3, ale długo w tej postaci nie mozna zostać, bo tracisz kolosalną ilość KI, USSJ też nie użyjesz, bo stajesz się łatwiejszym celem, Więc co? Tak, SSJ 2, ale przy tej transformacji masz praktycznie taki sam mnożnik co człowiek z Hyper'em 3.


Więc taka prośba... zanim zaczniesz coś pisać, to zastanów się nad argumentami i kontr argumentami, bo aby coś pisać, to trzeba się na tym znać.

No ktoś jeszcze chce wyrazić swoją opinie? :) piszcie chętnie poznam wasze zdanie która rasa jest lepsza ;P
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Jeśli o mnie chodzi, to 2xBP za trening nie jest dużym plusem, bo preferuję chodzenie na sesje ;) Co do 2xPD za sesje i możliwości szybszego kupowania technik, to owszem, tu się zgodzę :)
Nie zgodzę się jednak, że co do transformacji różnica nie jest aż tak wielka - Sajanie mogą osiągnąć SSJ 4 - BP x20, brak efektów uboczny. Ludzie Hyper 3 - BPx15, efekty uboczne: Bazowa celność technik postaci zmniejszona o 15 punktów procentowych, bazowa celność technik wymierzonych w postać zwiększona o 15 punktów procentowych.

Ponadto Sajanie od pewnego momentu mogą łatwo zmienić się w Golden Oozaru (BPx18), jeśli znają Sztuczny Księżyc. A wcześniej w Oozaru (BPx10).

A która rasa jest najlepsza? :) Moim zdaniem: Jeśli chodzi o grywalność, to Sajanie - mamy bardzo ciekawe przykłady postaci w DBZ, rasa jest bardzo ciekawa pod względem charakterologicznym. Do osiągnięcia jest wiele transfomacji a sposób ich osiągania to kolejny plus dla grywalności.

Jeśli chodzi o walkę - Icerzy. Za Icerami przemawia to, że automatycznie osiągają Przemiany Icera, gdy tylko zdobywają odpowiednie BP. Maksymalnie mają Przemianę Icera 5 - czyli BPx19 (niemalże SSJ4), bez żadnych efektów ubocznych. Sajanom jednak, choćby ze względu na Sztuczny Księżyc, wiele do nich nie brakuje - choć oczywiście, mogą stracić ogon ;)
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Hellion pisze:No spoko skoro tak sądzisz, to twój wybór, ale uzasadnij go, a nie opierasz się tylko na anime i mandze. dam prosty przykład tego, że ludzie są lepsi od tych małpo ludzików:
1) co dotyczy transformacji: aby osiągnąć ssj (którego kolwiek) gracz musi doskonale odgrywać postać, a guru musi być łaskawy, aby mu dać się przemienić. Ludzie nie mają tego problemu, bo wystarczy, ze znajdą kogoś, kto nauczy ich Hyper'a
2) na starcie ludzie mają więcej punktów na rozdzielenie do cech
3) człowiek szybciej uczy się technik i może sie uczyć ich gdy ma BP 2x mniejsze niż wymagane.
E wiesz ze ludzie to tez malpy nie?

1.No , ale nic to im nie daje nie?
1b.Laskawy? Przypominam sobie zeby do osiagniecia SSJ trzeba miec gniew , po co laskawosc Guru , skoro Saiyajin moze osiagnac go nawet jak Guru bedzie mial serce z kamienia
2.No bo sa slabsi
3.No bo jest slabszy

To zadne przyklady
Icerzy
Tak dla scislosci skad pochodzi ta nazwa dla rasy "Coolera" i Kurizy itp.? Slyszalem tylko o Changelingach , dopiero od absoluteanime slysze o tych "Icerach"
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Która rasa?

Post autor: Rav »

Hellion pisze:Co do ogonów: ogon odrasta tylko do 12 roku zycia, a biorąc pod uwage, ze w zasadach dolna granica wiekowa dla tej rasy to 15 lat, to mozna wywnioskować, ze raz ucięty nie odrosnie (chyba, ze życzenie do smoka, aby przywrócił ogon).
5 lat! 5, nie 15!
Hellion pisze:Co z tego, ze SSJ 4 jest mocniejszy od Hyper'a 3, ale wystarczy, ze utnie się ogon i już nie może mieć tej transformacji.
o_0 o_0 o_0
Pierwsze słyszę! Nie może osiągnąć SSJ 4, jeśli nie ma ogona, bo nie może przejść w Golden Oozaru. Ale jeśli już osiągnął, to pierwsze słyszę, żeby nie mógł się zmienić!
W SSJ4 zmieniasz się od razu, bez przechodzenia po drodze w Golden Oozaru.
BH Daimaouji pisze:Tak dla scislosci skad pochodzi ta nazwa dla rasy "Coolera" i Kurizy itp.? Slyszalem tylko o Changelingach , dopiero od absoluteanime slysze o tych "Icerach"
Pewnie od imion: "Frieza", "Cooler", "King Cold" - ale nie odchodźmy od tematu.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

No tak Rav, przemiany ludzi mają minusy, ale zważ, ze saiyanie moze mają dużo przemian, ale wystarczy chwila zaskoczenia, uciąć takiemu ogon i momentalnie odpadają mu 3 transy. Mówisz przykłady z DBZ, ale po to jest ten PBCH, aby tworzyć własna historie, a nie opierać się na Anime.

Co do Icerów, to, to jest mój drugi typ. Ta rasa jest do walki świetna z DBF pamietam tylko jednego Icera: Frieza II :D

Lecz jeżeli chodzi o grywalność, to ludzie ludzie moim zdaniem w tej dziedzinie gurują :D

BH używasz tak słabych argumentów, ze mi się odpisywać nie chce, ale napisze. Ty w ogóle grasz w DBF? jak byś grał to byś wiedział, ze samo pisanie "denerwuje się", "denerwuję się jeszcze bardziej" nie wystarczy. Co do łaskawości guru: Jak guru nie będzie chciał to mozesz mieć miliardy BP, a nie bedziesz miał nawet SSJ 1. Bo to guru opisuje świat i wydarzenia, a ty starając się na siłe przemienić nic nie zdziałasz. bo SSJ nie osiagniesz np tym, ze zdenerwujesz się na to, zę masz za mało ryżu w misce.
Co do tego, ze się szybciej uczą. powiem Ci tak: Saiyan i człowiek na tym samym poziomie (7,500 BP) jaka róznica? a no taka, że w walce między nimi Saiyan ma mniej technik, a np człowiek może już udeżać DAE i Kienzanem.
Co do punktów na cechy, to jest to taka leciutka rekompensata za to, ze mają mało transformacji.

Rav co do wieku, to fakt, źle przeczytałem, ale co do SSJ4, to nawet na ssjpower pisze, ze aby przejść w SSJ4 to pierw trzeba zmienić się w GO.
Acer
SSJ 5
Posty: 700
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:55 pm

Post autor: Acer »

Nie znam sie na tym PBCH czy też PBF, ale mam pytanie.

Czy Nameczanie aż tak odstają od reszty, że żaden z was o nich nie wspomniał? I w ogóle jakie mają plusy i minusy?

Jeśli macie mi dać link do opisu ras na ssjpower.net to lepiej zignorujcie tego posta. ;]
Ja (1-09-2008 12:44)
kolumb wszedł na twoją starą i myślał że to ameryka
Pepek (1-09-2008 12:46)
A po Twojej doszedl do Indii i Antarktydy
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Hellion pisze:Co do Icerów, to, to jest mój drugi typ. Ta rasa jest do walki świetna z DBF pamietam tylko jednego Icera: Frieza II :D
Jeszcze Ray gra :P
Hellion pisze:Lecz jeżeli chodzi o grywalność, to ludzie ludzie moim zdaniem w tej dziedzinie gurują :D
A wg mnie Sajanie :D
Hellion pisze:Rav co do wieku, to fakt, źle przeczytałem, ale co do SSJ4, to nawet na ssjpower pisze, ze aby przejść w SSJ4 to pierw trzeba zmienić się w GO.
Żeby osgiąnąć! Osiągnąć, nie przejść!
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Acer nameczanie nie odrastaja od reszty, ale może akurat nikt nie jest za tym, ze ta rasa jest najlepsza.
Nameczanie mają fajne rasowe techniki ich sposób osiągania transa nie jest dla mnie zbyt jasny, ale ogólnie nie są źli :)

Rav więc sam widzisz... Saiyan bez ogona, który ma ponad 12 lat, to jego transy kończą się na SSJ 3. :)

A co do tego, że ludzie mają minusy przy transie... gracz zawsze moze wymyśleć technike, która je niweluje. skoro juz o tym wspomniałem, to co z moimi technikami? :D bardzo chciałbym je odzyskać wkońcu :D było ich kilka np: Ice honno, green power, great green power, water wir
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Hellion pisze:Rav więc sam widzisz... Saiyan bez ogona, który ma ponad 12 lat, to jego transy kończą się na SSJ 3. :)
Chyba, że wezwie smoka^^
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Hellion pisze:Rav więc sam widzisz... Saiyan bez ogona, który ma ponad 12 lat, to jego transy kończą się na SSJ 3. :)
Jeśli najpierw ma SSJ4, a potem traci ogon to nic z tych rzeczy. Jeśli najpierw stracił ogon, to potem może go odzyskać. Poza tym co do SSJ 3 - strata 10 Ki na rundę i BPx18 kontra 15 punktów procentowych bazowej celności mniej przy technikach własnych i 15 punktów procentowych bazowej celności więcej przy technikach wroga a BPx15. Chyba wolałbym jednak SSJ3.
Hellion pisze:A co do tego, że ludzie mają minusy przy transie... gracz zawsze moze wymyśleć technike, która je niweluje.
Np. aura 20 Ki na rundę w zamian za zwiększenie o 15 punktów procentowych bazoewej celności technik własnych i zmniejszenie o 15 punktów procentowych bazowej celności technik przeciwnika? :P
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Ok Rav, ale temat nie jest po to abyśmy tylko my w nim dyskutowali. Kto się jeszcze wypowie? :)
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

A imo wlasnie Nameczanie. Praktycznie niezniszczalni dzieki mozliwosci regeneracji ciala.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
ODPOWIEDZ