Naruto (opisy broni ,technik i klanów).

Wszystko, co nie dotyczy DB, ale ma związek z Anime.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wolak
SSJ 5
Posty: 842
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 1:03 pm
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Naruto (opisy broni ,technik i klanów).

Post autor: Wolak »

W tym temacie chciałbym przybliżyć wam jakimi brońmi posługują się nasi bohaterowie i do jakich klanów należą .Zamieszczę zdjęcie każdej broni jak i dam mapę świata .



Obrazek

Kunai
Jest to broń, którą posiada chyba każdy shinobi. Jest to nieduży sztylet, podobny do noża. Na końcu Kunai ma otwór, za który ninja łatwo możne chwycić wiele z nich. Służy do zadawania ran poprzez pchnięcia. Zwykle każdy shinobi nosi po 5 sztuk. Kunai może być też z obu stron zakończony ostrzem.

Obrazek



Shurikeny
Są nazywane gwiazdkami ninja, znamy trzy różne rodzaje: -Małe Shurikeny -Duże Shurikeny -Evil Wind Shurikeny. Małe są poręczne i łatwe w użyciu, lecz nie przynoszą większych efektów.Duże, Shurikeny są bardziej skomplikowane, ale jak już kogoś trafisz to na pewno będzie boleć.Ostatnie, czyli Evil Wind Shurikeny są bardzo nie bezpieczne, mają zakrzywione ostrza, które są bardzo ostre. Zaletą tego Shurikena jest to, że można go złożyć i ma wtedy o wiele mniejszy rozmiar.

Obrazek

Senbon
Są to długie, cienkie, metalowe igły. Igły te nie służą do zabijania, lecz do chwilowego unieruchomienia przeciwnika (patrz: walka Haku przeciwko Sasuke i Naruto) Igły te są stosowane bardzo często w akupunkturze.

Obrazek

Kubikiri Houcho
W angielskim języku nazywa się bardzo milutko - Head Cut (obcinacz głów). Przypomina tasak, jednak jest to ogromny miecz. Używa go Zabuza, dziwi mnie to, że on tak łatwo i bez większego wysiłku walczy nią. Przez to, że miecz jest wielki i ciężki atak nim staje się nie do powstrzymania.

Obrazek

Łańcuch Ciężki
Ostry łańcuch jest używany przez Shinobich z Wioski ukrytej Mgły (np. Demonicznych Braci).Walka łańcuchem polega na oplątaniu przeciwnika i rozszarpaniu go

Obrazek

Wachlarz
Jest to broń Temari. Wachlarz ten powoduje bardzo silne huragany, które zadają ból i obrażenia. Temari używa go też do latania (patrz walka z Tenten). Namalowane Są na nim trzy gwiazdy, gdy przeciwnik je ujrzy jest to znak, że Temari ma zamiar skończyć walkę.

Obrazek

Rękawica Dźwięku
Jest to broń, przed którą nie można się obronić. Ta rękawica wzmacnia dźwięk, który jest generowany wewnątrz, do jego maximum, tak jak głośnik. Dźwięk taki ma ograniczony kierunek uderzenia, ale dzięki chakrze można kontrolować jej ruch i wybrać miejsce, w które ma uderzyć. Jest to skuteczne, jeżeli uderza się ucho, ponieważ dźwięk przekraczający 150 decybeli sprawia, że bębenek w uchu pęka, przez co sprawia szok w półokrągłych kanałach a dzięki czemu przeciwnik traci zmysł równowagi i nie będzie w stanie dobrze poruszać się przez jakiś czas.

Obrazek

Wybuchowa Notka
Jest to kawałek papieru, na którym jest zapisana pieczęć. Można powiedzieć, że jest to bomba, która wybucha po określonym czasie. Przydatna w czasie walki, można ją przyczepić nie zauważalnie do przeciwnika. Często przyczepia się ją do kunaia, z czego powstaje wybuchowy kunai.

Obrazek

Kukła
Jest używana przez Kankuro, ma ją zawsze przy sobie nosi ja zabandażowaną na plecach. Kontroluje ja za pomocą linek stworzonych z chakry. Cała uzbrojona jest w wiele broni, które są zatrute.

Obrazek

Kongou Nyoi
W ten kij przemienia się Enma (król małp). Broń ta ma możliwość wydłużania się w nieskończoność i przemieniania się w różne przedmioty zbudowane z kijków. Dzieje się to zwykle na prośbę użytkownika. Pokryty jest czymś w rodzaju metalu dla tego jest prawie niezniszczalny.


Obrazek

Parasole
Parasoli używają shinobi z Wioski Ukrytego Deszczu. Parasole dają możliwość obrony przed atakami wroga oraz można używać przy nich technik typu Water Needles no, Jutsu, co daje wręcz śmiercionośną broń

Obrazek

Solder Pils
Te pigułki używane przez shinobi tylko w walkach, które trwają po kilka dni. Zadaniem pigułek jest wzmocnienie ninja przez zawarte tam proteiny, a także daje szybki wzrost chakry, dzięki którym wojownik może walczyć trzy dni i trzy noce.

Obrazek

Zwój przywołania
Ten zwój jest przekazywany z pokolenia na pokolenie przez shinobi. W tym zwoju ninja zawiera przymierze ze zwierzętami. Dzięki temu można już przywoływać takie stwory jak: psy, węże, żaby, małpy, itp., Aby zawrzeć pakt, shinobi musi wypełnić swoją krwią formularz znajdujący się w środku zwoju.

Opisałem dziś większość broni jakimi posługują się bohaterowie .Następnym razem opiszę już do końca resztę broni i zajmę się technikami walki .
Uwertura...

Obrazek
Awatar użytkownika
Reika
USSJ
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Internet

Post autor: Reika »

Wolak pisze:Zwykle każdy shinobi nosi po 5 sztuk.
Pierwsza słyszę. IMO zależy to od indywidualnych potrzeb danego shinobi. Może nosić przy sobie i 15, albo w ogóle nie posiadać ekwipunku w tej postaci.
Wolak pisze:Senbon
Są to długie, cienkie, metalowe igły. Igły te nie służą do zabijania, lecz do chwilowego unieruchomienia przeciwnika (patrz: walka Haku przeciwko Sasuke i Naruto) Igły te są stosowane bardzo często w akupunkturze.
Nie służą do zabijania, aczkolwiek nie znaczy, że nie można ich wykorzystać do takiego celu.
Wolak pisze:Jest to skuteczne, jeżeli uderza się ucho, ponieważ dźwięk przekraczający 150 decybeli sprawia, że bębenek w uchu pęka, przez co sprawia szok w półokrągłych kanałach a dzięki czemu przeciwnik traci zmysł równowagi
Mógłbyś wg mnie wziąć to w cytat, skoro to fragment tłumaczenia.
Kongou Nyoi
W ten kij przemienia się Enma (król małp). Broń ta ma możliwość wydłużania się w nieskończoność i przemieniania się w różne przedmioty zbudowane z kijków. Dzieje się to zwykle na prośbę użytkownika. Pokryty jest czymś w rodzaju metalu dla tego jest prawie niezniszczalny.
Z tego co pamiętam, to zbudowany był z diamentu.

A tak BTW: nie wiem, jak mogłeś zapomnieś o jednej z ważniejszych broni ninja/samuraiów, jaką jest katana.
Obrazek
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

A katana = miecz( z jp.)
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Blizao : O Zniszczyłeśmnie, może i tak jest ale pojdziesz do sklepu z bronią białą i powiesz miecz to sie spyta o co dokładnie chodzi
Katana : Wakizashi
Szpada
Szabla
etc.
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Miecz – biała broń sieczna, charakteryzująca się prostą głownią, zwykle obosieczną (badacze średniowiecza nie uznają pojęcia miecz jednosieczny - miecz może być tylko obosieczny - jednosieczne są kord, tasak i szabla) i otwartą rękojeścią. W zależności od typu, miecz trzymany był jedną ręką (większość mieczy) lub dwiema rękami. Do mieczy zalicza się też japońską broń sieczną typu katana, z zakrzywioną jednosieczną głownią.

Czyli jakby na to nie patrzeć - miecz jest rzeczą względną.

@Down

T_____T
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 7:05 pm przez Barni, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Kris, dobrze wiesz, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Ja tez nie mam, zeby nie bylo watpliwosci. Chce tylko zwrocic uwage na to, ze tak naprawde kiedy chodzi o jakies konkrety, wszyscy udaja madrych bazujac na informacjach zaczerpnietych z filmow lub gier.

Czytalem kiedys encyklopedie broni bialej pochodzenia europejskiego z xv-xviii wieku i mimo to nie potrafie sobie wyobrazic szabli, szpady czy katany jako konkretnego modelu. To bardzo rozlegle kategorie, ktore czesto nawet na siebie zachodza.

Co wiemy o katanach? Ze pochodzi z japonii, ze jest dluga, leciutka, nie ma ochraniacza na palce, ze przecina lisc dryfujacy po tafli wody i ze proces jej tworzenia jest zbyt skomplikowany zeby pojac geniusz ich tworcow?

Takich katan juz nie ma. Sa tylko blyszczace imitacje do imitacji wnetrz. Ludzie walczacy w inscenizacjach bitwy pod grunwaldem maja uzbrojenie blizsze oryginalom niz te, ktore zobaczysz na wystawie sklepu z bronia biala.

Bliz wniosl do tematu wiecej niz ja i ty razem wzieci, wiec nie pisz wiecej glupot, plose :)

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 7:20 pm ]
Edit:
Barni pisze:badacze średniowiecza nie uznają pojęcia miecz jednosieczny
Barni pisze:Do mieczy zalicza się też japońską broń sieczną typu katana, z zakrzywioną jednosieczną głownią
Smutne :<

Lepiej nie przytaczac takich zrodel, bo wieje chlodem.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Barni pisze:Miecz &#8211; biała broń sieczna, charakteryzująca się prostą głownią, zwykle obosieczną (badacze średniowiecza nie uznają pojęcia miecz jednosieczny - miecz może być tylko obosieczny - jednosieczne są kord, tasak i szabla) i otwartą rękojeścią. W zależności od typu, miecz trzymany był jedną ręką (większość mieczy) lub dwiema rękami. Do mieczy zalicza się też japońską broń sieczną typu katana, z zakrzywioną jednosieczną głownią.

Czyli jakby na to nie patrzeć - miecz jest rzeczą względną.
Ej to mój txt:<
Krovens pisze:Czytalem kiedys encyklopedie broni bialej pochodzenia europejskiego z xv-xviii wieku
Czytaliśmy to samo oO ?
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Sinju
Guru
Posty: 198
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Sinju »

A tak BTW: nie wiem, jak mogłeś zapomnieś o jednej z ważniejszych broni ninja/samuraiów, jaką jest katana.


Tylko ninja tuman użyłby katany jako broni, zbyt dużo Naruto
Blizao : O Zniszczyłeśmnie, może i tak jest ale pojdziesz do sklepu z bronią białą i powiesz miecz to sie spyta o co dokładnie chodzi
Znajdź mi sklep z białą bronią prawdziwą a nie jak Krova powiedział z imitacja.
Takich katan juz nie ma. Sa tylko blyszczace imitacje do imitacji wnetrz.
Katany które były wykonywane bardzo dawno temu leżą w muzeach jako zabytek :P ale wciąż są wykuwane lecz za bardzo bardzo grube pieniądze.

To o czym mówię to wyczytane informacje z książek.

PS.
Katana : Wakizashi


Kris pamiętam jak ci musiałem tłumaczyć różnice miedzy Kataną a Wakizashi.
Ooohhh Gunther you're so sexy!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Kris pisze:Czytaliśmy to samo oO ?
Taka gruba, zolta. Zdradz co miala na okladce.
Sinju pisze:Katany które były wykonywane bardzo dawno temu leżą w muzeach jako zabytek
Te, ktore szczesliwie przetrwaly. W czasach industrializacji nawet popielniczka byla lepsza od bezuzytecznego kawalku metalu (katany).
Sinju pisze:ale wciąż są wykuwane lecz za bardzo bardzo grube pieniądze.
Nie jestem pewien, wiec sprzeczac sie nie bede, ale moim zdaniem to te wykonywane dzis do piet nie dorastaja oryginalom. Tak samo jak wspomniana juz przeze mnie bron uzywana w inscenizacjach bitw, wykonywana jest czesciej przez hobbystow niz przez profesjonalistow od obrobki metali. A nawet ci (np. czlowiek konczoncy kowalstwo artystyczne na ASP, a wiec zarabiajacy na chleb praca z metalem) byli w dziedzinie broni bialej samoukami. Oryginalne miecze wychodzily natomiast spod mlota mistrza ktory odziedziczyl wiedze przenoszona z ojca na syna przez pokolenia. I tu pojawia sie cala roznica miedzy wyrobem dzis i wieki temu.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

krova pisze:Sinju napisał/a:
ale wciąż są wykuwane lecz za bardzo bardzo grube pieniądze.



Nie jestem pewien, wiec sprzeczac sie nie bede, ale moim zdaniem to te wykonywane dzis do piet nie dorastaja oryginalom.
Jakis czas temu ogladalem film jak wykuwaja teraz katany. Byl po niemiecku i nie ogladalem go w 100% raczej sie rajcowalem jak je robia ;p.

Imo art wporzadku.


EDIT
krova pisze:Chodzi mi o to, ze tworzac cokolwiek w dzisiejszych czasach czesto najwazniejsza czescia okazuje sie byc wielka sciema.

Nie ma mozliwosci sprawdzic tych katan. Kiedy wazne bylo, zeby przecinaly zbroje wroga, teraz - zeby na takie wygladaly. Tylko o to mi chodzi.
Rozumiem, mi chodzilo tylko o powiedzenie, ze jeszcze robia katany. Nie powiedzialem, ze sa tak kozackie jak kiedys, powiedzialem, ze po prostu je robia ;x. No dobra napisalem nie powiedzialem xd.
Ostatnio zmieniony sob sie 02, 2008 8:45 pm przez Pitti, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Chodzi mi o to, ze tworzac cokolwiek w dzisiejszych czasach czesto najwazniejsza czescia okazuje sie byc wielka sciema.

Nie ma mozliwosci sprawdzic tych katan. Kiedy wazne bylo, zeby przecinaly zbroje wroga, teraz - zeby na takie wygladaly. Tylko o to mi chodzi.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
ODPOWIEDZ