Naruto Manga/Anime

Wszystko, co nie dotyczy DB, ale ma związek z Anime.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Co Lepsze?

Manga
6
46%
Anime
7
54%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Naruto Manga/Anime

Post autor: Kris »

Oczywiście wpadłem na genialny pomysł, aby założyć temat o porównaniu Naruto między Mangą, a Anime. Proszę o wasze wypowiedzi.

Osobiścię uważam, że lepszą formą "ukazywania" tej właśnie "opowieści" jest anime, ponieważ jest to troche bardziej rozwinięta forma mangi, a na dodatek jest ona zanimowana i można oglądać sceeny walk jak i inne poczynania bohaterów.

Teraz czekam na wasze wyniki głosowania :D, a także wypowiedzi.
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Głos idzię na Mangę. Anime oglądałem tylko około 25 odcinków, za to Mangę obcykałem od 1 tomu do 12, przy okazji w ręce wpadł mi także 14. Czytanie zakończyłem na 18. Dlatego głos na Mangę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rocky18
USSJ
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 9:56 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: Rocky18 »

Osobiście Uważam że manga jest ciekawsza dlatego że Anime przemienia bardzo dużo żeczy przykładem jest
Symbol Nejiego na czole w anime to jest duży X a w mandze to swastyk.. i dobrze że to zmienili bo ludzie mają bardzo różne skojarzenia z tym symbolem.
Ale anime ma również swój + bo dodaje wiele różnych "czesci" do np. walk :D

Osobiście was pozdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Beniu
SSJ 4
Posty: 271
Rejestracja: czw lip 06, 2006 10:25 am

Post autor: Beniu »

Ogólnie zawsze bardziej lubiłem anime, wydawało mi sie, że to lepszy sposób przekazu. I tak też jest w tym przypadku, bo czytałem tylko jeden tom Naruto, a oglądałem 100 odcinków. Może jakbym miał wiecej tomów to głos poszedł by na mange, ale w tym wypadku oddaje głos na anime :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dyakou
SSJ 3
Posty: 151
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 7:59 am

Post autor: Dyakou »

Ciepła lekturka przy kominku to raczej nie jest coś w moim stylu. Zdecydowanie bardziej lubię anime, gdzie można zobaczyć pełną akcję i dramatyczniejsze chwile. Na kartkach papieru nie udaje mi się doznać takich wrażeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Sam nie wiem co jest lepsze... Manga ma ten plus, że powstaje więcej odcinków niż anime, a raczej wyprzedza anime o wiele odcinków. Do tego jest czytelna, można szybko przejrzeć po raz drugi obrazki, fajnie się czyta i poznaje historię.

Ale Anime ma ten plus, że często dodają tam jakieś rzeczy, przedłużają odcinek za wszelką cenę i to mnie cieszy, bo dzięki temu pierwsze odcinki Shippuudena w wersji Anime są zdecydowanie ciekawsze. Jakby ktoś widział trening Naruto i Sakury z ich nauczycielem Kakashim w obu wersjach, to by zrozumiał.

Tylko jest jeden problem: Anime często też omija niektóre istotne fakty i miesza kolejność, wtedy robi się problematycznie... Oglądając anime nigdy nie miejmy pewności, że wszystko stamtąd działo się tak naprawdę.

Mimo wszystko to właśnie Anime mnie urzekło, jest naprawde świetne i na nie zagłosuję.
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Post autor: MeTeO* »

Mysle, ze lepsze jest Anime, bo w wspaniały sposób obrazuje nam sceny walk.
Awatar użytkownika
Tapion
SSJ 4
Posty: 286
Rejestracja: wt lip 17, 2007 2:33 am
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Tapion »

Dalem Manga
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Anime lepsze-wszystko bardziej szczegolowe i ciekawsze cos sie dzieje rusza. W mandze troche mniej ciekawie wygladaja np. walki. Czytalem troche shipuuden ale tak to nie mialem okazji czytac mangi moze dlatego :?
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Głos idzię na Mangę. Anime oglądałem tylko około 25 odcinków, za to Mangę obcykałem od 1 tomu do 12, przy okazji w ręce wpadł mi także 14. Czytanie zakończyłem na 18. Dlatego głos na Mangę.

Zdecydowanie zmieniam zdanie. Początkowe tomy Mangi są pro, ale np. taki 22, 23 lekko zanudza. A że ostatnio zabrałem się za Anime, poznałem jego piękno. Shippuden jest koxiarski, a zwykły Naruto też ołni system. Anime ma tez klimat...to coś co przyciąga człowieka...ale głosu zmienić już nie mogę ;p
Obrazek
ODPOWIEDZ