Zielona Krowa a RPG Maker

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

Kris pisze:Nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek od zera ;]
Nie wdawajmy się w filozoficzne dyskusje :razz: Chodzi o to, że autor zapewne użył jakiegoś powszechnie dostępnego narzędzia, a nie np. zaczynał od napisania własnego silnika/środowiska do zrobienia sobie gry tak jak to robią powiedzmy firmy zajmujące się produkcją gier. Jakiś tam SWF Quicker czy inny to taki sam tool jak RPGM.
Kris pisze:A rozeznając gre RPG może tak naprawde zrobić nawet debil (bez urazy) bo wystarczy troszkę poczytać czy coś.. A we flashu już gorzej ponieważ musisz wiedzieć co robisz.. każda kropka ma znaczenie, poza tym trzeba znać się na animacji bo bez tego nihuyah, no i nie wspominam o czymś takim jak klatki .. bo to jasne ;].
Pewnie i jest trudniej, ale czy chodzi o to gdzie się trudniej robi czy o efekt. A efekt jest taki, że można znaleźć z tuzin całkiem niezłych rgpów o dragon ball zrobionych przez 'debili' w rpgm, a żaden 'inteligentny' jeszcze nie wydał takiego we flashu (przynajmniej ja nie grałem).
Kris pisze:A co do gry mac ta jest opcja Save w tej flaszówce ;]
O, tego się nie spodziewałem. Do tej pory jak miałem do czynienia z flashami to nawet jak miały save'a to po wyłączeniu gry już go nie było.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

mac402 pisze:Jakiś tam SWF Quicker czy inny to taki sam tool jak RPGM.
Flash to nie SWF Quicker do cholery. To tak jak porownywac wklejanie swoich prac z Painta i gotowe Cliparty z Worda.
mac402 pisze:a żaden 'inteligentny' jeszcze nie wydał takiego we flashu (przynajmniej ja nie grałem).
I tutaj widac, ze nie rozmawiam z powaznym czlowiekiem. Nie znasz, a piszesz. Jest o wiele, wiele wiecej niz z RPG Makera. www.newgrounds.com Zapraszam.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

mac402 pisze:Pewnie i jest trudniej, ale czy chodzi o to gdzie się trudniej robi czy o efekt. A efekt jest taki, że można znaleźć z tuzin całkiem niezłych rgpów o dragon ball zrobionych przez 'debili' w rpgm, a żaden 'inteligentny' jeszcze nie wydał takiego we flashu (przynajmniej ja nie grałem).
Czytaj moje posty ze zrozumieniem, a nie cytujesz ucięte w połowie zdania.

Na stronie, którą podałeś nie ma ani jednej, zaś samych rpg (pewnie nie wszystkie to rpg bo kategoria się nazywa adventure games) i tak jest mniej niż np. na Gaming World.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

znaleźć z tuzin całkiem niezłych rgpów o dragon ball zrobionych przez 'debili' w rpg makerze
Debili ta , gralem w jedna gdzie doprawdy chyba robil ja jakis debil :/

Reszta to byly szalone gry , ale nie zrobionych przez debili ktorzy sa n00bami DB
I dlatego we wszystkich chodzisz ludzikiem jak klocek po kwadraciastej mapie.
A w tym nic zlego niewidze
I tutaj widac, ze nie rozmawiam z powaznym czlowiekiem
Wybacz Maciek , ale takich ludzi nie ma
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Gokufanpl
SSJ
Posty: 73
Rejestracja: sob maja 05, 2007 8:06 pm

Post autor: Gokufanpl »

O przepraszam, RPG Maker ma bardzo duże możliwości. Np zrobienie strzelaninki gdzie strzela się myszką, zachęcam do zagrania w Rozpierdziawe np:
http://tsukuru.pl/index.php?link=gry/2k3-rozpierdziawa

A w nowszych RPG Makerach (RMXP i RMVX) zrobisz WSZYSTKO - tam jest edytor Ruby, znając ten język programowania zrobisz wszystko :P Raz nawet jeden napaleniec pokazywał Mode 7, a inny wyścigówke 3d.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Jesli ktos zrobi RPG Makerem gre MMO, to uznam, ze mozna nim zrobic 'wszystko'. Dodam, ze kazde MMO sklada sie wlasciwie w dwoch programow: klienta (tego co gracz sciaga i uruchamia), oraz serwera (odbierajacego dane od klientow i synchronizujace rozgrywke). Da rade?
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gokufanpl
SSJ
Posty: 73
Rejestracja: sob maja 05, 2007 8:06 pm

Post autor: Gokufanpl »

Hah! I tu cie mam :) Jest skrypt do RPG Makera XP umożliwiający robienie gry MMO :) (A Server wszyscy potrzebują do czegoś on-line ;) )
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Krova zwiecha :P

Gokufan, mozesz jakies linki dac czy cos do jakis maniakow rpg makera co zrobili cos wypasnego chorego itp? ;)
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Gokufanpl
SSJ
Posty: 73
Rejestracja: sob maja 05, 2007 8:06 pm

Post autor: Gokufanpl »

Co do starszych Makerów (2000,2003) szukaj na tsukuru.pl - tam są najlepsi :)
Co do RPG Makera XP polecam rmxp.pl - forum o tym rpg makerze - tutaj jeden zrobił Tanka i Duck Hunt z NESa :P Tutaj też szybko dostaniesz jak napiszesz w dziale request różne skrypty.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Gokufanpl pisze:tutaj jeden zrobił Tanka i Duck Hunt z NESa
Noo... jestem pod wrazeniem ;)
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
ODPOWIEDZ