Po co zwykła gra ?

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
filip_3521
SSJ 2
Posty: 131
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Po co zwykła gra ?

Post autor: filip_3521 »

Po co ktoś zawsze robi zwykłą grę? Chodźcie spróbujemy zrobić gre w stylu DBO2. Żeby można było grać przez neta. Co wy na to, tylko ja niestety nie wiem jak co robić aby przez neta grać :(
Awatar użytkownika
Dyakou
SSJ 3
Posty: 151
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 7:59 am

Post autor: Dyakou »

Temat od razu do zamknięcia :P .
Jeżeli uważasz to za prościznę, załatw programistów, wyłóż ponad 2 stuwy i znajdź czas na codzienne odpalanie serwera. Pozdro ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
razz
Zasłużony
Posty: 269
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:09 am
Kontakt:

Post autor: razz »

filip_3521 pisze:Po co ktoś zawsze robi zwykłą grę? Chodźcie spróbujemy zrobić gre w stylu DBO2.
To tak samo jak by ktoś zapytał:
Po co pracować i zarabiać kase? Pojedźmy sobie na Majorke. I tu sie nasówa pytanie.. za co pojedziemy jeśli nie zapracujemy sobie na to?
filip_3521 pisze:tylko ja niestety nie wiem jak co robić aby przez neta grać
Jak się nauczysz to daj znać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wolak
SSJ 5
Posty: 842
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 1:03 pm
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Po co zwykła gra ?

Post autor: Wolak »

filip_3521 pisze:Po co ktoś zawsze robi zwykłą grę? Chodźcie spróbujemy zrobić gre w stylu DBO2. Żeby można było grać przez neta. Co wy na to, tylko ja niestety nie wiem jak co robić aby przez neta grać :(
Nie porywajmy się z motyką na słońce . Twój post brzmi tak jakby to był chleb powszedni ,tylko nikt nie chciał tego robić ,bo woli ''zwykłą grę'' .Zresztą tutaj nikt tych gier nie robi ,a raczej komponuje w RPG makerze czy innym programie edytorskim .Wracając do tematu opcji gry w sieci to jest to niewykonalne bez jakichkolwiek funduszy ,bo żeby grać w sieci musi być jakikolwiek serwer by móc na nim grać ,a hosting dobrego serwera z odpowiednim łączem trochę kosztuje (200 zł miesięcznie 100Mb/s).Umieszczenie w grze trybu sieciowego też nie jest czymś prostym ,bo musiałbyś napisać całą grę od podstaw (znajomość języków programowania niezbędna)i ''napisać'' kod trybu sieciowego wykupując uprzednio serwer hostingowy .Reasumując twój plan nie wypali .
Uwertura...

Obrazek
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Po co zwykła gra ?

Post autor: Kris »

filip_3521 pisze:Po co ktoś zawsze robi zwykłą grę? Chodźcie spróbujemy zrobić gre w stylu DBO2. Żeby można było grać przez neta. Co wy na to, tylko ja niestety nie wiem jak co robić aby przez neta grać :(
Wiec tak pomysł wydaje sie fajny ale jest niemozliwy do zrealizowania bo zeby zrobic taka grę musisz mieć niezły sztab pracowników którzy umieją pracować 24/H i musisz wykładać 200 zł miesięcznie zakładająć jeszcze ze twoje łacze to minimalnie 2 mb . Wiec nastepnym razem jesli na coś wpadniesz to niepisz tylko przemyśl czy coś takiego jest możliwe w twoim zakresie.Bo to wyglada tak (Wolak pożyczam słowo) jak Chleb powszedni , który może być tylko zkosztowany przez Bogów

edit:

Zapomniałem . Jeżeli chciałbyś już coś takiego zrobić i już byś miał pracowników niezapominaj że Server też kosztuje
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Jako, że znam się na RPG Makerze, to wyjaśnie parę rzeczy:

1. Zrobić gre - wcale nie łatwo, to są naprawde długie godziny pracy, a potem testów. Chyba, że gra jest robiona na "odwal się", to nie zajmie tyle czasu, ale wtedy jaki ma sens robienie takiej gry?
2. Koszt servera wspomniany został wcześniej
3. Opcje gry sieciowej możnaby zrobić TYLKO w RPG Maker XP, drogim programie, który ma możliwość dopisywania skryptów. Gdybyśmy chcieli zrobić gre online w innym... Dziękujemy, musimy szukać kosmicznych łatek, albo robić własny program do robienia gier - bez sensu!
4. Do czegoś takiego jest potrzebna Ekipa, czyli kilka osób, które się na tym znają. Ja znam się tylko na programowaniu gier w RPG Makerze, jeżeli chodzi o to, bo nie znam za dobrze języków programowania. Potrzebny byłby ktoś od dźwięku(dużo osób raczej), od grafiki(wystarczy dwóch solidnych), od servera(wiadomo), webmasterzy(kilku najmniej), donatorzy(ci co wykładają kasę ^^ Chwała im!) i wiele, wiele innych!
Jakbyś załatwił donatora to wtedy by ktoś mógł powiedzieć, że masz szanse - server można zawsze założyć własny, ale trzeba umieć założyć własny. Ekipa się znajdzie, jak będą pieniądze, a bez tego ani rusz...

Więc jeżeli Ci na tym zależy, to napisz, gdy będziesz:
- miał już server
- miał kontakty z dobrymi grafikami
- miał kontakt z jakimś DJ-em, który pomoże przy dźwiękach
- Miał kontakt z programistami, najlepiej dobrymi!

Wtedy z chęcią pokieruje tobą dalej, bo wcale nie głupi pomysł, żeby powstała gra online, nieważne, czy przez RPG Maker, czy nie.

Powodzenia!!!
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Pigmej
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 03, 2007 2:58 pm
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: Pigmej »

Tworzenie gier online jest banalne.Wystarczy jakiś prosty silnik typu ed i tyle ja mogę pomóc a tu więcej na ten temat zapraszam [Link usunięty przez administrację forum].
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 8:30 pm przez Pigmej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pigmej
ODPOWIEDZ