Jak dobrze opisać problem i napisać posta ?

Jeśli jesteś nowy i początkujący, to najpierw przeczytaj.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak dobrze opisać problem i napisać posta ?

Post autor: Arti »

Najpierw opiszę pierwszy problem:

Jak dobrze opisać problem?

Dla niektórych może się to wydawać trudne, no ale coż...od czego są moderatorzy i admini :D Najpierw musimy się zorientować z jakim problemem mamy doczynienia. Może być on sprzętowy albo typowy (czyli na przykład nie wiemy co zrobic w grze). Musimy dokładnie opisać swój kłopot. Co się dzieje ? Gdzie jesteśmy ? Co zrobiliśmy ? Wszystkie szczegóły są pomocne przy rozwiązywaniu problemu. Jeśli jest to problem sprzętowy, czyli na przykład graficzny musimy podać parametry swojego komputera i również opisać co się dzieje na ekranie.

Drugim problemem, z którym większość ma kłopot to:

Jak napisać posta?

A raczej jak on ma wyglądać. Otóż taki post musi być, na miłość Boską, zgodny z zasadami ortografii i gramatyki (już nie wiem jak mam te dwa wyrazy wyróżnić). Jeśli tak jest (a zdarza się to żadko) to już jest to plus dla piszącego. Następnie musi być sens. Czyli nie możemy pisać "ja lubie ta gre bo tak i fajna grafika kolego wejdz na gg musze pogadac to nara" bo za takie coś jest ban(an) natychmiastowy. Musi być schludnie, ładnie, nie za krótko i na temat. Jeśli post nie jest na temat jest traktowany jako OT (czyli Off Topic [odejście od tematu]), a takie coś jest karane ostrzeżeniem.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Zablokowany