DBGT : 100 lat pozniej (nowi bohaterowie)

Jeśli stworzyłeś coś ciekawego i chcesz się tym podzielić, zamieść swoją pracę w tym dziale.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Vodnique pisze:Hej.

Zacząłem czytać tekst od początku i pierwsze wrażenie jest takie, że nie wiem co napisać. Trudno mi zrozumieć konwencję zapisu tego Twojego fanfika, BH Daimaouji. Wygląda to trochę jak zapis sztuki teatralnej (dialogi), ale są też wstawki odnarratorskie - czyli bardziej proza jednak? Z drugiej strony masz takie rzeczy jak piosenka końcowa. Czyli co, scenariusz telewizyjny? Całkowity brak konsekwencji w tej kwestii...

Ta niespójność bardzo przeszkadza w odbiorze. Trudno w ogóle wczytać się w treść, a co dopiero traktować ją poważnie. Nie da się tu nawet mówić o jakimś stylu pisania. Błędy ortograficzne (np. "choć" zamiast "chodź") w ogóle pogrążają sprawę.

Z treścią, czyli fabułą jest niestety jeszcze gorzej. O co chodzi - nie wiadomo. Jakiś Saiyan (Ty), oczywiście niesamowicie silny, pojawia się na Ziemi nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego, po czym dopada Bogu ducha winnego Goku Jr - też nie wiadomo w jakim celu. Jest to wszystko trochę bez sensu. O czym jest ten Twój fanfik, możesz mi to wyjaśnić? Ja go nie rozumiem...

Generalnie, dobrze nie jest.
1a.A mozesz podac txt i numer odcinka gdzie to jest , zebym to poprawil lub sprawdzil? (znalazlem jeden , poprawione)
1b.No ta historia jest jak Neko Majin Z Akiry Toriyamy , czyli nie na powaznie
1c.W pewnym sensie tak , gdyz to styl ala odcinkowy , zebym ja lub czytajacy wyobrazal sobie jakby wygladalo to w formie Anime
2a.Hmmmm czemu wy wszyscy myslicie ze jestem Sajanem na poczatku? Chyba mozna domyslec sie ze po 100 latach i mam nadal 12 lat (lub jestem NADAL dzieckiem) ze nie jestem sajanem. Bardziej jestem "Humanoidalnym kosmita"
2b.Czyli jak to mowie , "Wybacz , ale mylisz mnie z kims innym"
3.Mozliwe ze przybylem zobaczyc jak u rodziny KKRTa i jak jest na Ziemii nie?
4.Hmmmmmm bynajmiej jest lepsze niz fabula DBAF
5.Jak nie wiesz? To prapraprapra wnuk KKRTa (a jego nie lubie) logiczne nie?
6.Zapewne dalem go bo chcialem dac cos po DBGT ale nie DBAF
7.A i najwazniejsze , pisz mi samo BH...lub Bartek

BTW zaciekawilem sie ze nie dales tego

"Jak Bardock moze mowic jako Oozaru?"
"Jak klon Bardocka moze stworzyc kule mocy mimo iz Bardock tego nie umial?" (To ta kula ktora uzyli Vegeta i Thales zeby stworzyc sztuczny ksiezyc , jakbys nie wiedzial)

BTW dobrze ze dales Saiyan , bo "Saiyan-jin" nie wiem skad pochodzi :?

Czekam na twoja odpowiedz
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Vodnique
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 2:30 pm
Lokalizacja: z przyszłości
Kontakt:

Post autor: Vodnique »

1a.A mozesz podac txt i numer odcinka gdzie to jest , zebym to poprawil lub sprawdzil?
Ale co gdzie jest? O co pytasz?
1b.No ta historia jest jak Neko Majin Z Akiry Toriyamy , czyli nie na powaznie
Czyli powinna być śmieszna. A nie jest...
1c.W pewnym sensie tak , gdyz to styl ala odcinkowy , zebym ja lub czytajacy wyobrazal sobie jakby wygladalo to w formie Anime
Ciężko sobie wyobrazić cokolwiek na podstawie tego tekstu, bo praktycznie wcale nie dajesz opisów. Są prawie same dialogi.
2a.Hmmmm czemu wy wszyscy myslicie ze jestem Sajanem na poczatku? Chyba mozna domyslec sie ze po 100 latach i mam nadal 12 lat (lub jestem NADAL dzieckiem) ze nie jestem sajanem. Bardziej jestem "Humanoidalnym kosmita"
Wiesz, gdybyś w tekście napisał, że nie jesteś Saiyanem, to łatwiej byłoby uniknąć nieporozumień.
Poza tym - po jakich stu latach? Przecież świat DB i nasz to dwa różne, nie da się ich zunifikować. Urodziłeś się tu, nie tam. Przenosząc siebie jako bohatera fika do świata DB możesz mieć tyle lat ile ustalisz jako autor.
2b.Czyli jak to mowie , "Wybacz , ale mylisz mnie z kims innym"
W którym miejscu? :-|
3.Mozliwe ze przybylem zobaczyc jak u rodziny KKRTa i jak jest na Ziemii nie?
Teoretycznie możliwe jest wszystko, a jednak w fikach nie pisze się rzeczy typu Chi Chi potrafiącej niszczyć planety - bo to bez sensu. W Twoim fiku praktycznie niczego nie wiadomo - nawet kim jest główny bohater, więc jakiekolwiek jego działania można oceniać jedynie na podstawie zbieżności z serialem. W serialu nie występował = nie spotkał Goku = po co miałby lecieć odwiedzać Ziemię?
4.Hmmmmmm bynajmiej jest lepsze niz fabula DBAF
"przynajmniej"
DBAF nie istnieje jako oficjalna część DBZ, ale jest wiele fanfików o tej nazwie. W tym, jak sądzę, wiele lepszych od Twojego.
5.Jak nie wiesz? To prapraprapra wnuk KKRTa (a jego nie lubie) logiczne nie?
Ale co jest logiczne? Czego nie wiem? Do czego odnosi się Twój punkt piąty? :-|
6.Zapewne dalem go bo chcialem dac cos po DBGT ale nie DBAF
No to na pewno Ci się udało. To jest "coś" ale nie DBAF. Założenia spełnione. Gratulacje.

Pozdrawiam...
Też bym pił, gdybym pił.
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

Vodnique pisze:Cytat:
2a.Hmmmm czemu wy wszyscy myslicie ze jestem Sajanem na poczatku? Chyba mozna domyslec sie ze po 100 latach i mam nadal 12 lat (lub jestem NADAL dzieckiem) ze nie jestem sajanem. Bardziej jestem "Humanoidalnym kosmita"


Wiesz, gdybyś w tekście napisał, że nie jesteś Saiyanem, to łatwiej byłoby uniknąć nieporozumień.
Poza tym - po jakich stu latach? Przecież świat DB i nasz to dwa różne, nie da się ich zunifikować. Urodziłeś się tu, nie tam. Przenosząc siebie jako bohatera fika do świata DB możesz mieć tyle lat ile ustalisz jako autor.
Chodziło mu o 100 lat od DBGT (a raczej, pokonania Li Shenrona). Poza tym Vodziu ma rację. Gdybyś pisał tekst powiedzmy dwa lata, a w tekście minęłoby pół roku, to miałbyś tam lat 12,5 czy 14? No i wiek można sobie dostroić. Aha, jeszcze coś - w pierwszym odcinku piszesz "Ja - A to ciekawe , 100 lat juz minelo " - sugerujesz tym, że masz ponad 100 ;). Do tego "Ja - O Pan , widze ze czas nie byl dla ciebie laskawy mimo iz masz sajanska krew , BTW nie poznalas mnie?" sugeruje, że znaliście się z Pan - kolejna sugestia, że masz ponad 100 lat :). A ponieważ wiek księcia Bartusia (ciebie) nie jest wyraźnie zaznaczony, kierujemy się tymi wskazówkami.
Cytat:
3.Mozliwe ze przybylem zobaczyc jak u rodziny KKRTa i jak jest na Ziemii nie?
Ale dlaczego?
Cytat:
4.Hmmmmmm bynajmiej jest lepsze niz fabula DBAF


"przynajmniej"
DBAF nie istnieje jako oficjalna część DBZ, ale jest wiele fanfików o tej nazwie. W tym, jak sądzę, wiele lepszych od Twojego.
Domyślam się, że BH chodzi o najsłynniejszy scenariusz AF'ki. No wiesz, ten z Mr. Evilem, Son Buu, Mistic Gohanem 2 i innymi dziwactwami. Hmm... nie wiesz, kto go napisał? W każdym razie, osobiście wolę to od twojego fanfika (książę Bartuś? Co to ma być? "Goku jr atakuje mnie , ale bez szans" - to ma być opis walki? ).
Cytat:
5.Jak nie wiesz? To prapraprapra wnuk KKRTa (a jego nie lubie) logiczne nie?


Ale co jest logiczne? Czego nie wiem? Do czego odnosi się Twój punkt piąty? :-|
Po pierwsze - Vodnique może cię nie znać i nie wiedzieć, że nie lubisz Goku. Po drugie - twoja postać nie musi być dokładną kopią ciebie.

Cytat:
6.Zapewne dalem go bo chcialem dac cos po DBGT ale nie DBAF


No to na pewno Ci się udało. To jest "coś" ale nie DBAF. Założenia spełnione. Gratulacje.
Ja nie gratuluję ;).
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Vodnique pisze:(Twoj post)
1a.To pisesz ze sa bledy , wiec pytam sie ciebie czy nie znalazles ich wiecej
1b.Jak to nie jest? Jest! Moje historie sa komediowe , ale w sensie czarnych (Ii Shinron to wielka jaszczurka , postacie padaja nieprzytomni i wykonuja te miny 0_0' , nie traktujesz tego jako komedie?) BTW chodzi mi o to , ze nie to nie jest kontynuacja sagi (raczej nie planuje miec KKRTa jako swojego sluge)
1c.No co ty wytez umysl ja sobie wyobrazam nawet jak Goku jr wpada na Zlego KKRTa itp.
2a.To skoro nie wiesz to czemu od razu dalesz ze jestem Sajanem? Wyraznie tytul mowi "100 lat pozniej" duh
2b.To bylo tak dla zartow , czesto uzywam "przetlumaczenie" Funimation slowa Thalesa z BT2 (na forum Bardocka np. myla mnie czasami z Bardockiem)
3.Ja to ja jestem glwonym bohaterem , a fanfik gdzie psotkalem po raz pierwszy KKRTa mam BTW Chi Chi niszczaca planety dobre , musze to zachowac
4.To kazdy wie , wiem ale jak mowilem robie fanfiki inne niz wasze
5.No czemu przybylem z wizyta do Goku jra
6.No to "cos" jak ty to ujaleles to nie DBAF , i dobrze , przed fanmanga DBAF , nielubilem DBAF , wiec wymyslilem to i "co by bylo historie"

Dzieki za posty , choc nie takie mile
Po drugie - twoja postać nie musi być dokładną kopią ciebie.
Ale jest , "moja postac" w fanfiku to ja sam tylko w swiecie DB
Goku jr atakuje mnie , ale bez szans
Tu nie chcialo mi sie rozwijac walki z nim :roll: uzyj swojej wyobrazni
Chodziło mu o 100 lat od DBGT (a raczej, pokonania Li Shenrona). No i wiek można sobie dostroić. Aha, jeszcze coś - w pierwszym odcinku piszesz "Ja - A to ciekawe , 100 lat juz minelo " - sugerujesz tym, że masz ponad 100 . Do tego "Ja - O Pan , widze ze czas nie byl dla ciebie laskawy mimo iz masz sajanska krew , BTW nie poznalas mnie?" sugeruje, że znaliście się z Pan - kolejna sugestia, że masz ponad 100 lat . A ponieważ wiek księcia Bartusia (ciebie) nie jest wyraźnie zaznaczony, kierujemy się tymi wskazówkami.
1.Raczej Ii Shinrona
2.Dobrze myslicie. Tak w przyblizeniu powiem ze powstalem w tym fanfiku , okolo wtedy kiedy dinozaury i prehistoriczne stwory byly na Ziemii (Na naszej Ziemii , tak sa dwa w moim fanfiku , Ziemia ta i DB)
3.Tak znamy sie he he he
ten z Mr. Evilem, Son Buu, Mistic Gohanem 2 i innymi dziwactwami.
Jak "Evil Goku" , Son Gotan czyli potomek Bardocka , Bardock walczy ze swoim synem itp.?
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 6:57 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Vodnique
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 2:30 pm
Lokalizacja: z przyszłości
Kontakt:

Post autor: Vodnique »

1a.To pisesz ze sa bledy , wiec pytam sie ciebie czy nie znalazles ich wiecej
Znalazłem ich bardzo dużo, ale uważam, że szkoda czasu na ich wypisywanie. Nawet wyeliminowanie wszystkich błędów ortograficznych nie uczyni z Twojego fika dzieła wartego uwagi. Niestety.
1b.Jak to nie jest? Jest!
Mnie nie śmieszy. Jeżeli Ciebie tak, to mogę tylko pozazdrościć niesamowitego poczucia humoru.
Moje historie sa Komediowe , ale w sensie czarnych
Polecam sprawdzenie definicji czarnej komedii, choćby na Wikipedii. Twój tekst się w tę definicję nie wpisuje.
1c.No co ty wytez umysl ja sobie wyobrazam nawet jak Goku jr wpada na Zlego KKRTa
Ja nie.
Choćby nie wiem co to jest KKRT - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to KRRiT, skrót KKRT jest mi nieznany. A skoro nie wiem co to, to tym bardziej nie wiem jak sobie wyobrazić jak to coś na kogoś wpada.
2a.To skoro nie wiesz to czemu od razu dalesz ze jestem Sajanem.
Nie pisząc wcale kim/czym jesteś dajesz czytelnikowi (czyli mnie) swobodę interpretacji. Moja interpretacja była więc taka, że w fiku jesteś Saiyanem. I wcale nie była to błędna interpretacja, bo w tekście nie ma ani słowa o tym, że nie jesteś Saiyanem - a jak jest to wskaż gdzie.
Wyraznie tytul mowi "100 lat pozniej"
I znowu nie wiem do czego się odnosisz w tym punkcie - do której części mojej notki?

Pozdrowienia...
Też bym pił, gdybym pił.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Vodnique pisze:(Twoj post)
1.Moze nie tak "slawnych" (to byl tytul nie sarkazm , lubie "wasze" fanfiki tez , smieszne sa , a niektore fajne) jak wasze ale co tam , BTW nie chodzi mi o braki polskich liter (to maly "blad")
2.E KKRT to skrot od Kakarotto , wymyslil go chyba Kakarotto byly mod tego forum
3.W jednym odcinku moj tata (Zly Bardock) wytlumaczyl Goku jrowi roznice transformacji sajanow i moja podczas pelni ksiezyca , musiales to przeoczyc
4.No napisales "po jakich stu latach?" wiec daje
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
What is that? :shock:
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

BH Daimaouji pisze:Cytat:
Goku jr atakuje mnie , ale bez szans


Tu nie chcialo mi sie rozwijac walki z nim uzyj swojej wyobrazni
Chyba nie od tego jest fanfick. Ff ma być wyobraźnią przelaną na papier, a nie na odwrót.
BH Daimaouji pisze:4.Hmmmmmm bynajmiej jest lepsze niz fabula DBAF
Sprawa gustu.

Jak już mówiłem fajnie ze starasz się coś napisać, szkoda tylko, że w takiej a nie innej formie. Nie podoba mi się: scenariusz bez żadnego polotu - przylatujesz, nisczysz jedny ciosem, drwiąc z wojowników. Zapewne będzie koniec jak znisczysz wszystkich i tyle. Forma też nieciekawa, jakieś takie nieskładne to.
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Chyba nie od tego jest fanfick. Ff ma być wyobraźnią przelaną na papier, a nie na odwrót.
Ta ale jak np. czytasz ksiazke to nie mozesz wiedziec jak wyglada ta scena z tej ksiazki , musisz ja sobie wyobrazic
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

BH Daimaouji pisze:moj tata (Zly Bardock)
Czy to nie jest równoznaczne z tym, że BH w tym Fanficku jest Saiyanem ? Chyba, że jest mieszańcem bo matka jest innej rasy.

Nie wiem gdzie w tym humor a styl pisania nie przypadł mi do gustu. Wolę prozę od dramatu.

Jak czytasz książkę, to autor dba o to, aby było opisane to, co jest dookoła. Chociażby jakiś marny opis, ale zawsze. Coś typu:

"Walka/rozmowa/coś innego toczyła się na niewielkiej polance. Dookoła rosły kwiaty, miasto zasłaniały wysokie drzewa, rozciągające się na zachodzie. " Jest denne? Jest. Ale da się sobie z łatwością wyobrazić ten widok.
Obrazek

.
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

BH Daimaouji pisze:Ta ale jak np. czytasz ksiazke to nie mozesz wiedziec jak wyglada ta scena z tej ksiazki , musisz ja sobie wyobrazic
Autora w tym głowa, żeby czytelnik zobaczył to, co on chce, żeby zobaczył :P. Nawet coś w stylu "Goku z całej siły uderzył przeciwnika w brzuch, lecz ten nawet tego nie poczuł" jest lepsze od "Goku atakuje mnie, ale jest bez szans". To jedna z przyczyn, przez którą przeczytałem tylko pierwsze dwa odcinki.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Radeon pisze:
BH Daimaouji pisze:Ta ale jak np. czytasz ksiazke to nie mozesz wiedziec jak wyglada ta scena z tej ksiazki , musisz ja sobie wyobrazic
Autora w tym głowa, żeby czytelnik zobaczył to, co on chce, żeby zobaczył :P. Nawet coś w stylu "Goku z całej siły uderzył przeciwnika w brzuch, lecz ten nawet tego nie poczuł" jest lepsze od "Goku atakuje mnie, ale jest bez szans". To jedna z przyczyn, przez którą przeczytałem tylko pierwsze dwa odcinki.
1.A skad ten pomysl ze Goku jr uderzyl mnie w brzuch? Moze poporstu probuje ze zlosci mnie uderzyc ale mu sie nie udaje nie? (Zreszta sam nie wiem jak jest na prawde , wiec dalem tak zeby ktos to osbie wyobrazil , ale nie koniecznie uderzenie w brzuch)
2.BTW to ja jestem glownym "bohaterem" wiec NIGDY bym nie napisal "atakuje przeciwnika" gdyz to brzmi glupio
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

BH Daimaouji pisze: 1.A skad ten pomysl ze Goku jr uderzyl mnie w brzuch? Moze poporstu probuje ze zlosci mnie uderzyc ale mu sie nie udaje nie? (Zreszta sam nie wiem jak jest na prawde , wiec dalem tak zeby ktos to osbie wyobrazil , ale nie koniecznie uderzenie w brzuch)
No właśnie to jest problem... nie wiadomo, jak ta walka wygląda. Wiadomo tylko, że jest. To niestety za mało... przynajmniej dla mnie.
BH Diamaouji pisze:2.BTW to ja jestem glownym "bohaterem" wiec NIGDY bym nie napisal "atakuje przeciwnika" gdyz to brzmi glupio
Fakt :). Zapomniałem o tym :).
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Radeon pisze:
BH Daimaouji pisze:1.A skad ten pomysl ze Goku jr uderzyl mnie w brzuch? Moze poporstu probuje ze zlosci mnie uderzyc ale mu sie nie udaje nie? (Zreszta sam nie wiem jak jest na prawde , wiec dalem tak zeby ktos to osbie wyobrazil , ale nie koniecznie uderzenie w brzuch)
No właśnie to jest problem... nie wiadomo, jak ta walka wygląda. Wiadomo tylko, że jest. To niestety za mało... przynajmniej dla mnie.
W mandze tez nie wiadomo jak Freeza zabil Krola Vegete , wiec nie widze problemu
Barni pisze:
BH Daimaouji pisze:moj tata (Zly Bardock)
Czy to nie jest równoznaczne z tym, że BH w tym Fanficku jest Saiyanem?
A czy kiedys pomyslales ze to moj przybrany tata?
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

A czy kiedyś napisałeś, że to twój przybrany tata? (może tak, zrezygnowałem po 2 rozdziałach xD)
Obrazek

.
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

BH Daimaouji pisze:W mandze tez nie wiadomo jak Freeza zabil Krola Vegete , wiec nie widze problemu
Ja widzę... król Vegeta był zaledwie poboczną postacią, ty jesteś główną i walczysz też z jedną z ważniejszych. A poza tym, walki są najlepszą częścią DB i powinny być wciągające.
ODPOWIEDZ