Ragnarok Online

W tym dziale dyskutujemy na temat różnych gier, niekoniecznie o tematyce DB.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Ragnarok Online

Post autor: Dae »

Dae na forum gildii Death Soldiers pisze:Gre w RO zaczynasz Novicem, czyli początkującym z tłumaczenia, Po zdobyciu 10 lvl Joba(pracy/profesji) możemy po rozdaniu umiejętności zmienić klase postaci w jedną z następujących:
:arrow: Swordman - miecznik, jest silny, szybki i zarazem wytrzymały, z inteligencją nie zawsze za dobrze, ale to już od gracza zależy :P Potrafi nieźle uderzyć umiejętnością Bash lub zastosować wiele przydatnych umiejętności, takich jak Increase HP Recovery czy Provoke
:arrow: Magician - Jest to czarodziej, inteligentny, wykorzystujący nawet najmniejszą szanse na wygraną(choć zależy od gracza). Posiada bardzo wiele czarów, które ułatwiają mu gre. Posługuje się różdżkami, dzięki którym mocniej czaruje, potrafi też zatrzymać przeciwnika Fire Wallem(mur ognia), Frost Driverem(zamrożenie) lub innymi czarami
:arrow: Archer - łucznik, postać walcząca na dystans, niestety oprócz łuku musi kupić duży kołczan strzał. Jest to jednak niewielki wydatek, bo z tego co pamiętam to 1 zwykłą strzałą kocztuje 1 zeon, bądź można je samemu robić za pomocą umiejętności Arrow Crafting. Posiada takie umiejętności, jak Double Strafe(podwujny strzał), czy Arrow Shower("deszcz/prysznic strzał")
:arrow: Merchant - Handlarz, można spełnić swoje mażenia i nareszcie sprzedawać graczom o wiele drożej, niż przedmioty są warte :P A tak naprawde to jedna z postaci, która może nosić specjalny wózek, można w nim trzymać przedmioty, jednak spowalnia on wtedy szybkość. Potrzebny jest też do rozłożenia sklepu. Sam fakt, że jest merchantem sprawia, żę kupuje taniej, a sprzedaje drożej, a rozdając do takich umiejętności jak Discount(obniżka cen) i Overcharge(droższa sprzedaż) może nieźle zarobić
:arrow: Thief - złodziej, szybki, dyskretny, bezszelestny. W tym zawodzie liczy się siła, IQ gracza i technika. Od prostej umiejętności Steal(kradnięcie) jest wstanie nawet użyć Envadom(który na swój sposób zatruwa), czy schować się atakującemu go przeciwnikowi za pomocą Hide
:arrow: Acolyte - Akolita, jest to lecznica, u którego ważnymi statystykami są inteligencja, wytrzymałość, szybkość i częściowo siła. Jest to bardzo ważna postać, najczęściej walczą o nią gildie, gdyż może ona zwiększać towarzyszom szybkość, siłe i inne siatystyki, a nawet po przemianie w odpowiednią klase może ożywiać. Posiada takie umiejętności jak Heal(leczenie), Blessing("błogosławienie"), czy Increase AGI(Zwiększenie zwinności)

Jeżeli masz problemy, takie jak:
- Niewiesz kim grać
- Znudziła ci się gra jedną z profesji
To możesz śmiało skorzystać z :arrow: Tego Pomocnika przy wybieraniu klas. Są tam zadawane pytania, po odpowiedzeniu na nie wyskakuje klasa, która do ciebie najbardziej pasuje(mi wyszedł 2 razy mag, akolita i merchant)

Przygotowane przez Dae, 20 XI 2005r.(niedziela), 6:00 - 6:50 AM, użyto wiedzy o RO wyegzekwowanej z gry i materiałów ze strony IRO
Wyżej podane zostały tylko First Class, czyli te, w które można się zamienić tóż po Novice. Do tego nie wszystkie. Obecnie jest jeszcze Taekwondo i Super Novice, a przyszłości mają się zjawić Ninja i ktos jeszcze.

W grze można też przyłączać się do różnych gildii i walczyć o swe siedziby. W każdym mieście są zamki, 2 razy w tygodniu odbywa się WoE - War of Emperium. Emperium jest to kryształ, należy go atakować w zamku by przejąć zamek, jednak w zamku zawsze(teoretycznie) są obrońcy, z gildii, która go posiada. Zamek daje bardzo wiele korzyści.

Obecnie radze polski server do gry www.kdr.prv.pl Na tamtejszym forum i stronie można też znaleźć większość problemów z gry, więc radze często tam wchodzić, a jeszcze częściej korzystać z linków, dla tych, którzy się grą zainteresują. Moje postacie w grze:
Gram obecnie tylko na Dark KDR:
:arrow: Daven - Crusader lub Hunter
:arrow: Devan - Hunter lub Crusader
:arrow: Daevon - Wizard
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Mr.Atom
Vegeta SSJ 7
Posty: 113
Rejestracja: śr lip 13, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Mr.Atom »

Ja gram w Ragnaroka :) Na KDR.

Aktualnie mam High WIzzarda :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Nie lubie Dark KDR, bo na tym High Rate serverze prawie same n00by, chamy, gnoje i skur****ny! Na KDR zwykłym jest jakby lepiej. Osobiście wole ElectricRO, chociaż jest tam dosyć spore rate.

Hmmm, może założymy SSJ Power server w Ragnarok Online? Ja moge się poduczyć skryptowania i próbować coś pododawać(i tak mam się zamiar dostać "wgłąb" Ragnaroka XD)

BTW. Obecnie nie gram, bo Mi się nie chce XD
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Wojtexx
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 13, 2006 9:49 am

Post autor: Wojtexx »

Ja gram na serwerze XenaRO rate duze 10k/1k/10k ale lvl max jest 999/120 i staty do 600 :) takze fajna rzezka jest :P
Awatar użytkownika
Mr.Atom
Vegeta SSJ 7
Posty: 113
Rejestracja: śr lip 13, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Mr.Atom »

Stworzenie nowego serwera to zly pomysl. Bez watpienia KDR to najpopularniejszy i zarazem najlepszy serwer w polsce, ktory jest taka konkurencja dla nowych serwerow ze szkoda gadac. Wole pograc z masa ludzi i poznac ich, niz zaczynac na nowym z 10 osobami. :)


btw: Wbijcie na KDR i bedzie Gitara :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Mr.Atom pisze:Stworzenie nowego serwera to zly pomysl. Bez watpienia KDR to najpopularniejszy i zarazem najlepszy serwer w polsce, ktory jest taka konkurencja dla nowych serwerow ze szkoda gadac. Wole pograc z masa ludzi i poznac ich, niz zaczynac na nowym z 10 osobami. :)


btw: Wbijcie na KDR i bedzie Gitara :)
Nie gram na KDR, bo tam 90% ludności to chamy...

A zrobić server to nie głupi pomysł! Ja mógłbym nawet może nowe postacie próbować wtedy zrobić ^^ Poza tym, nie chodzi o zrobienie konkurencji KDR-owi, tylko, by mieć server SSJ Power ^^ Fajnie by było ^^ Może by to nawet więcej osób ściągnęło na strone, a jak wiadomo, ilość odwiedzin strony podobno spada... ^^`
Wojtexx pisze:Ja gram na serwerze XenaRO rate duze 10k/1k/10k ale lvl max jest 999/120 i staty do 600
]

High Rate servery są fajne ^^ Ale może denerwować ten Incast Time, gdy walczysz z magami, albo "super szybkość ataku"...
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Mr.Atom
Vegeta SSJ 7
Posty: 113
Rejestracja: śr lip 13, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Mr.Atom »

po 1 duza ilosc ludzi to juz wiaze sie z oplatami za serwer. Stworzenie nowego jest cholernie trudne, bo potrzeba minimalnie 4 osób do Administracji. Uwazam rowniez ze High Rate sa dla nubow (taki DKDR). Co za sztuka wbic w tydzien UPERA? a tak, na KDR idzie to dlugo ale ma sie satysfakcje.


btw: Oprocz wymienionych wyzej postaci są takze TAEKWON, SUPER NOVICE i SOUL LINKER. NIe wspomniales rowniez ze te klasy maja stadia :)

Swordman :arrow: Knight lub Crusader :arrow: Lord Knight lub Paladyn

Archer :arrow: Hunter lub Bard :arrow: Snajper lub Minstrel (Clown)

Magician :arrow: Wizzard lub Sage :arrow: High Wizzard lub Profesor

Merchant :arrow: Alchemik lub KOwal :arrow: Creator lub :arrow: Whitesmith

Thief :arrow: Assasin lub Rouge :arrow: Assasin Cross lub Stalker

Acolyte :arrow: Monk lub Priest :arrow: Czempion lub High Priest

Taekwon :arrow: Star Gladiator lub Soul Linker
Obrazek
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

High rate są fajne, ale chodzi Mi tylko o dynamiczną akcje i sprawdzanie buildów. Poza tym jeszcze do dziś pamiętam tych kumpli z Lox Rate Servers! ^^

Ja jeszcze dodam pare rzeczy, do Twojej wypowiedzi:

Wprowadzane są nowe klasy:
:arrow: Ninja
:arrow: Gunslinger

Można też grać "Baby class", czyli dzieckiem. Klasy Baby to:
:arrow: Baby Novice

:arrow: Baby Swordman :arrow: Baby Crusader lub Knight
:arrow: Baby Archer :arrow: Baby Hunter lub Bard
:arrow: Baby Magician :arrow: Baby Wizard lub Sage
:arrow: Baby Merchant :arrow: Baby Blacksmith lub Alchemist
:arrow: Baby Thief :arrow: Baby Assasin lub Rogue
:arrow: Baby Acolyte :arrow: Baby Priest lub Monk

:arrow: Super Baby

Baby Class może osiągnąć max 80 lvl tylko, ale ma dodatkową umiejętność. Do tego można grać najpierw jakimś Baby Class, a potem zamienić się w Super Baby i zostają skill pointy poprzedniej postaci XD Razem coś ok. 145 skill pointów ^^

Mr Atom pisze:Archer :arrow: Hunter lub Bard :arrow: Snajper lub Minstrel (Clown)
Archer :arrow: Hunter lub Bard(w wypadku gry kobietą: Dancer) :arrow: Snajper lub Minstrel/Clown(w wypadku gry kobietą: Gypsy)
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Wojtexx
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 13, 2006 9:49 am

Post autor: Wojtexx »

Dae nie wiem ale mozna sprobowac zrobic wlasny serwer ja posciagam kumpli na niego :) takze mozna by sprobowac ale narazie niestety chyba komp by musial tego serwa drzec bo z kasa to narazie chyba krucho bedzie :)
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Tylko kto by chciał oddać kompa pod serv... Ja nie moge, bo brat siedzi prawie non stop(gnida jedna głupia wredna...)... I zawsze by Mi go wyłączał
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Wojtexx
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 13, 2006 9:49 am

Post autor: Wojtexx »

heh ja mam za to router i musze porty przekierowac tylko admin :( sie niew zgodzi pewnie

DO odważnych świat należy, próbuj - Dae
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 6:19 am przez Wojtexx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr.Atom
Vegeta SSJ 7
Posty: 113
Rejestracja: śr lip 13, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Mr.Atom »

Obrazek
Szymekk1990
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 9:20 am

Post autor: Szymekk1990 »

jaka jest strona na ktorej mozna sie zarejestrowac aby moc grac w ta gre bo bardzo bym chcial prosze podajcie mi strone na ktorej sie zarejestrowac!!! i co trzeba sciagnac prosze!!!
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Ehhh, dobra, masz tu polski server: www.kdr.net.pl i tam się zarejestruj, i ściągnij stamtąd. Masz tam do ściągania dział "Download i instrukcje" a do rejestracji "załuż nowe konto", a czy na Dark czy KDR założysz, to już Twoja sprawa...

Ten Mod DB ma głupią postać, jakby nie mogli dać lepszej. Widziałem fajne przeróbki z LF2 i wyglądałyby świetnie w tej grze!
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Mógłby ktoś dać opis co zrobic by zagrac w RO np na paperRO? najlepiej z linkami.. Chcialem sciagnac z kdr.net.pl ale linki z tamtad nie dzialaja xd
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
ODPOWIEDZ