Błędy na stronie

Wszystko na temat strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Rav pisze:
BH Daimaouji pisze:To moce Pilafa i Videl sa ZA duze , ktos musi to poprawic
Poprawiłem już moc Pilafa. Ustawiłem 40 na podstawie Dragon Ball Wiki (a oni jako źródło podali "Tree of Might Pamphlet"). Pozostało mi założyć, że od tamtego czasu do początku GT, moc Pilafa nie zmieniła się.

Jeśli chodzi o Videl, to nigdzie jej w ogóle nie widzę w poziomach mocy. Czy miałeś może na myśli Pan?
BH Daimaouji pisze:I wszak nie preferuję RoF, to Pan i Mark/Mr. Satan zginęli kiedy Freeza wysadził Ziemię
Dzięki! Dodałem :)
1.Nie wiem, to było dawno, a polska DB wiki ma jej moc na ponad 10.000 co jest bzdurą
2.OK

Co do poziomu USSJ to powinno je się rozdzielić na USSJ1 i USSJ2, gdyż tylko USSJ2 spowalnia saiyana mimo iż oba ssą dużą dawkę energii, możesz dać zdjęcia szefie jak Goku demonstruje te poziomy Gohanowi. Mam chyba jeszcze Super Goku, prześlę ci jak wrócę z pracy

Update

Obrazek

Proszę

Update2

Obrazek

A oto Goku jako USSJ2, zdjęcie z żałosnej DB wiki
Hmm...tutaj podają to jako imię z anime: http://dragonball.wikia.com/wiki/Frieza
Ale to wersja amerykańska wikipedii o DB, imię Freezy jest anagramem słowa "Freezer"

Mi teraz zwisa pisownia "Frieza" bo Gozar i TFS wymawiają ją jako "Frajza"
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

BH Daimaouji pisze:Co do poziomu USSJ to powinno je się rozdzielić na USSJ1 i USSJ2, gdyż tylko USSJ2 spowalnia saiyana mimo iż oba ssą dużą dawkę energii,
Dziękuję za interesujące informacje oraz ilustracje. Czy mógłbyś jednak podać źródło?
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Rav pisze:
BH Daimaouji pisze:Co do poziomu USSJ to powinno je się rozdzielić na USSJ1 i USSJ2, gdyż tylko USSJ2 spowalnia saiyana mimo iż oba ssą dużą dawkę energii,
Dziękuję za interesujące informacje oraz ilustracje. Czy mógłbyś jednak podać źródło?
http://www.daizex.com/guides/transforma ... iyan/#ussj

Ponadto Cell nie zauważył Vegety jako USSJ1 (możliwe że był zszokowany ale to wątpliwe), a w mandzę Trunks nie mógł trafić Perfect Cella jako USSJ2

Co do Bry to ona jest 1 rok młodsza od Pan (wedle Super i jakiegoś źródła), należy także dać Pan wiek 111 na końcu GT bo minął rok pomiędzy sagą Baby'ego a Super Lapisa (tłumaczy to wybuch Ziemii)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

BH Daimaouji pisze:należy także dać Pan wiek 111 na końcu GT bo minął rok pomiędzy sagą Baby'ego a Super Lapisa (tłumaczy to wybuch Ziemii)
Dzięki za głos w tej kwestii, jednakże według tego kalendarium: http://dragonball.wikia.com/wiki/Dragon_Ball_Timeline :

:arrow: Pan urodziła się w maju 779
:arrow: Końcówka DBGT miała miejsce w roku 889

To daje 110 lat różnicy.
BH Daimaouji pisze:Co do Bry to ona jest 1 rok młodsza od Pan (wedle Super i jakiegoś źródła),
Rzeczywiście! Sprawdziłem w tym samym źródle ( http://dragonball.wikia.com/wiki/Dragon_Ball_Timeline ):

:arrow: Bra urodziła się w roku 780

Dzięki! Zamierzam to poprawić :)

Update: ok, już poprawione :)
BH Daimaouji pisze:http://www.daizex.com/gui...ns/saiyan/#ussj

Ponadto Cell nie zauważył Vegety jako USSJ1 (możliwe że był zszokowany ale to wątpliwe), a w mandzę Trunks nie mógł trafić Perfect Cella jako USSJ2
Dziękuję, to jest ciekawe ujęcie sprawy. Niezły pomysł z tym podziałem na USSJ1 i USSJ2. Jednakże wygląda mi to bardziej na hipotezę tej strony niż oficjalną informację...
Bobercik pisze:Temat Techniki.
Technika numer 4:

DEATH BALL

Jest to ogromna czerwona kula, którą tworzy się z energii skoncentrowanej w dwóch palcach skierowancyh ku górze. Tą techniką Frieza zniszczył Namek. Technika ta jest bardzo potężna i można nią niszczyć planety.
Technikę używali:
Frieza.


Technika numer 24:

DEATH BALL

Technika służąca głównie do niszczenia planet. Atakujący unosił palec lub ręce do góry i tworzył czerwoną kulę, która była w stanie zniszczyć planetę. Tą techniką Frieza zniszczył planety: Vegeta i Namek.
Technikę używali:
Frieza.


Czyli małe powtórzenie.
Dzięki! Już to poprawiłem, bo Pitti później także zwrócił na to uwagę :) Dopisałem w komentarzu w źródle strony, że równiez o tym powiadomiłeś :)
BH Daimaouji pisze:W zgonie Gyumaou (Ox king) tez jest blad , zjadl go Bu Bu , a nie jak Bu Bu zniszczyl Ziemie :|
Cóż, tutaj to jednak wygląda inaczej:

https://www.youtube.com/watch?v=6TnXuVH0WSk

Dodałem za to informację o śmierci w Dragon Ball Super :)
SonGohan pisze:W opening jest plik "Brazylijski opening DB" a w brazylji mówią po portugalsku!!
Ale czy coś się nie zgadza? Opening brazylijski czyli opening stosowany w Brazylii :)
BH Daimaouji pisze:BTW sa bledy jak np. w wieku KKRTa pod koniec DB , z jakiej paki ma 19 lat?!
Zgodnie z tym: http://dragonball.wikia.com/wiki/List_o ... s_and_ages

:arrow: Pod koniec DB mamy rok 756
:arrow: Goku urodził się:
- w mandze w roku 736 (co daje 20 lat pod koniec serii)
- w anime w rok 737 (co daje 19 lat pod koniec serii)

W dziale wiek bohaterów przedstawione są informacje wg anime, zatem wygląda na to, że wiek 19 lat się w tej kwestii zgadza :)
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Rav pisze:
BH Daimaouji pisze:BTW sa bledy jak np. w wieku KKRTa pod koniec DB , z jakiej paki ma 19 lat?!
Zgodnie z tym: http://dragonball.wikia.com/wiki/List_o ... s_and_ages

:arrow: Pod koniec DB mamy rok 756
:arrow: Goku urodził się:
- w mandze w roku 736 (co daje 20 lat pod koniec serii)
- w anime w rok 737 (co daje 19 lat pod koniec serii)

W dziale wiek bohaterów przedstawione są informacje wg anime, zatem wygląda na to, że wiek 19 lat się w tej kwestii zgadza :)
Hmm w anime dali jego wiek na 19 żeby poprawiło czemu smocze kule są znowu aktywne (dla mnie to trochę głupio że Goku miał 16 lat w walce z Piccolo Daimaou, wszak jest mniejszy od Bulmy! Która w wieku 16 lat wyglądała już na dorosłą), nie wiem nic żeby to manga zmieniła jego wiek
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

BH Daimaouji pisze:nie wiem nic żeby to manga zmieniła jego wiek
Manga była pierwsza, więc to oczywiście w anime nastąpiła zmiana :)
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Rav pisze:
BH Daimaouji pisze:nie wiem nic żeby to manga zmieniła jego wiek
Manga była pierwsza, więc to oczywiście w anime nastąpiła zmiana :)
Nastąpiła zmiana żeby naprawić kanoniczną dziurę, gdyż smocze kule potrzebują roku na reaktywację, po poszukiwaniu przez gangu smoczych kul a TB minęło 8 miesięcy

To nie zmienia faktu że anime dodaje dziury fabularne jak:

-Vegeta i Raditz wiedzący o tym że Freeza zniszczył ich planetę
-Freeza będący bogiem planety Vegeta
-Goku używający swojego statku na Namek....mimo iż Piccolo jr go "rozwalił"
-Yamcha pokonujący Reacuma mimo iż z Vegetą, Gohanem i Kurilinem, Reacum sobie łatwo poradził
-Paikuhan jednym ciosem ownuje SP Cella..............ale przegrywa z SSJ1 Goku
-SSJ3 Goku dający sobie lepiej radę od Mistycznego Gohana z Gotenks Buu
-SSJ2 Goku i SSJ2 Vegeta nie zmienieni w proch przez Gohan Buu
-Yamcha ownuje Olivu, kolesia co jest tak samo silny jak Paikuhan który zownował SP Cella jednym ciosem
-Kid Buu będący najsilniejszym Buu
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
ODPOWIEDZ