eR A Pe

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

ale zacytowales nie cytujac, ze wyp. z butow. nie wyp. mnie

EDIT

Cos was urzeklo specjalnie w tym roku? :P

Mnie najbardziej zaskoczył Medium. Sam produkuje bity (mega bity) i kozacko nawija, w trackach mniej z przekazem wali zazwyczaj duzo rymow takie mam wrazenie po paru odsluchach, a i jeszcze ma mega zajawke. Obczailem, jego płyte z 2008 - pare kozackich trackow (Opetanie - !!!), ale plyta strasznie dluga i nie ma tam duzo (aczkolwiek sa!) numerow, ktore moglbym sluchac caly czas. Niedawno wyszla nowa, ktora serdecznie polecem. Alternatywne Źródło Energii, ktora promuje sam OSTR. Pierwsza nuta to juz ciekawa rozkmina. Na poczatku niezliczona ilosc rymow. W pewnym momencie zaczyna nawijac slowami zaczynajacymi sie kolejnymi literami alfabetu i spowrotem, a pozniej nawija samymi slowami na P. Sa 2 tracki, ktore sa chyba najlepszymi trackami roku - Nie wstydz sie lez, Wyprzedzajac przeszlosc (feat. OSTR). Płytka ogolnie trzyma dobry klimat, aczkolwiek nie jest taka, zeby w domowym zaciszu ciagle sluchac jej jako calosc, gdybym puscil ja w aucie byloby idealnie :).

Drugie zaskoczenie to debiutujacy (?) Tusz na rekach - młody raper z niezla zajawka. Bity od Voskovego (o dziwo jest to dwoch ziomkow). Klimatyczna plyta, jeden track, ktory moge sluchac non stop - Cudowne Lata 90. Jest tez kilka innych mocnych (m. in. Jestem Słaby), ogolnie polecam przesluchac ;).

Hi-Fi Banda - sluchalem raz i sie w sumie zawiodlem, myslalem, ze bede zafascynowany przynajmniej tak jak podczas pierwszego odsluchu FLP. Po prostu za wiele sie spodziewalem.

Pih - slyszalem 1 track (sniadanie mistrzow) cenzura, malo slucham PIha, ale wiem, ze jest dobry i plyta podobno kozak.

Ostr - w sumie tak o: Tylko Dla Dorosłych ciekawa plytka, gdy wszedl bit w kawalku Klucz do Zagadki przeszly mnie dreszcze :mrgreen: , bit fest. Reszta taka no dobra jak to Ostr.
Podobnie w sumie plyta z Emade, dobre rozkminy, ale jakos nie chce mi sie tego az tak sluchac, juz bardziej na TDD bylem nakrecony bo sluchalem sporo razy, a ta raz i 2 tracki troche wiecej. Nie Odejde Stad genialny bit, tyle razy rpzesluchalem, ze mi sie przjadl, ale i tak kozak : D.

Małolat i Pezet - chyba malo komu sie podoba, ale mi przypadla do gustu, sporo fajnych trackow (Jestem Sam, Koka feta. VNM!, Chcialbym Uciec Stad, Dopamina, Nagapilem Sie). Plyta w sumie z pomyslem i wyszlo im. Bity takie jakby nowoczesne, ale mi podchodza.

Oliwy sciagam wlasnie Otatni Element, plyta cos w stylu Quiz - Materiał Producencki, mysle, ze nie dorowna, Laik pewnie przebije wszystkich, a reszta bedzie srednia.

Tede i jego 2 plyty a wlasciwie 3. Pozytywnie, duzo przyjemnych numerow. Muzyka miejska z Pezetem mi zapadla w pamiec no i teraz jaram sie gitara w To Jest Moj Rock z Notesu 3d, ktory jest taki sobie, dobre rozkminy ma nawet Tede na Notesie, ale nie chce sie tego sto razy sluchac, chyba tylko ten track sie da. Glam Rap i FuckTede bardziej takie zeby kilka razy przesluchac z przyjemnoscia.

LaikIke1 - chyba jeden z najmadrzejszych raperow w Polsce. Level 2up mega track.

Poza tym Eis został moim nowym bogiem. Dalej VNM jest najlepszym raperem, ale Eis jest bogiem.

chyba tyle. ciekawe tylko czy ktos poza Barnim mi odpisze :mrgreen:

Nie wiem co w tym roku jeszcze ciekawego wyszlo.

edit

a Wdowa jeszcze chyba, calkiem calkiem, bardziej mi sie podobala jej plyta niz Stasiaka, ktorym sie wszyscy nie wiem czemu jaraja.

o jeszcze sobie przypomnialem xD.

Plyta PROSTO - VNM zjadł wszystkimi wejsciami, uwielbiam kazde jego wejscia na tej plycie. Poza tym kilka osob tez wypadlo spoko i ogolnie calkiem udana plytka.

Pe - porazka jakas, lubie go, ale nie dalbym 5zl za ta plyte, szkoda, ze tak wyszlo.
Ostatnio zmieniony wt gru 28, 2010 1:20 pm przez Pitti, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Hmm..Ciekawe to co napisałeś Pitti :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

ps. OrzeuMatek - Kocham Hip-Hop i Outro z nowej plyty bardzo dobre tracki. No i zapomnialem o czlowieku, ktorego ostatni sluchalem najwiecej Plejer - kozak jednym slowem :D. Poza tym historyczna bitwa z Green'em tworzy z niego ciekawa persone :D.

A Ty Gokugeta spamerze won!
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

Nowy projekt OSTR & Emade rządzi :). Potrzeba kilku przesłuchać, aby zrozumieć przekaz. Polecam również nową podwójną płytkę Trzeciego Wymiaru oraz SumaStyli (z niesamowitym jak dla mnie Buką [polecam również jego solową płytkę [[kawałki Carpe Diem, Złota Rybka oraz Plan - niesamowite]]]).

Z solówek andegrandowych wpadł mi w ucho kawałek Fordon - Druga Strona Osiedla. Może technicznie niedopracowany, ale daje klimat! :)
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Ciężko mi powiedzieć, co najbardziej zajarało mnie w tym roku, ale mogę wam wymienić produkcje, których ostatnio słucham/słuchałem:

:arrow: "Sobotaż" - płytka Soboty, którą przesłuchałem w całości tylko raz. Na pierwszy rzut ucha - niezła. Wiadomo w jakiej ekipie kręci się SOB, to może troszkę odchęcić od sprawdzenia projektu, ale dla mnie kawał niezłej roboty.

:arrow: "Gdzie jest Eis?" - wiadomo, klasyk. Eis zrobił mega płytkę, szkoda, że poszedł później w stronę hajsu a nie rapu. Nieważne, szanuję go, że zrobił materiał, który rozje.bał wszystko, a teraz zarabia duży hajs.

:arrow: "Noc EP" - Gres/Snatch. Wróciłem do tego projektu, który kojarzy mi się z najbardziej klimatycznymi momentami mojego życia. Gres, nie zamulaj, nawijaj! Polecam, ciężkie brzmienie, ale jak ktoś podłapie, na pewno się zajara!

:arrow: "Kastaniety" - jako, że Waldek to mój ulubiony raper (chyba), to musiałem sprawdzić jego stare płyty, na które nie miałem czasu. Wolę jego solówkę, ale oczywiście płyta kozak. Polecam dla słuchaczy, którzy wolę oldschool.

:arrow: "63 minuty dookoła świata" - Kaliber 44, każdy zna. Nie trzeba opisywać. Jak na tamte czasu mega muzyka. Do mnie aż tak nie przemawia. Oczywiście jaram się, ale nie cholernie mocno. Jednak każdy fan powinien sprawdzić produkcje K44.

:arrow: "Złodzieje czasu" - mega płyta, nie mogę się nasłuchać! 3W rozjebali system, jaram się w opór! Sprawdzać, sprawdzać, sprawdzać!

:arrow: "Między niebem a piekłem" - album wrocławskiej ekipy - Wice Wersy. Nie znam osoby, która by się nim bardzo zajarała. Ja się jaram. Rap, który do mnie przemówił. Są minusy, album nie jest idealny, ale zdecydowanie czołówka na mojej liście ulubionych.


Mam zamiar niedługo sprawdzić nowego Ostrego, każdy się jara niby.
Dalej trwa mój pojedynek z płytką Małolata i Pezeta. Zastanawiam się czy przesłuchać. Pezia nienawidzę, Małolata uwielbiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Ostatnio z nowinek rapowych (dla mnie, nie dla was) to chyba tylko Zeus. Jakoś się nigdy nie mogłem zdecydować, żeby go przesłuchać, ostatnio w końcu wziąłem i odtworzyłem - jest spoko.
Ale ogólnie to ostatnio znowu jestem zdecydowanie bardziej rockową duszą, niż raperem.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Mi juz przeszedl rock xD. Ale raz na jakis dluzszy czas poslucham.

Ja to bardziej pisalem o plytach z tego roku. Tak to jeszcze pare miesiecy temu ostro sie jaralem dwoma plytami Zeusa. Trzeci wymiar jakos obojetnie.


Bob co wiesz o Eis'ie?

Btw. Zkibwoy z MŁD i kimstam bedzie plyte wydawal ^^.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Jobix, MŁD i Kedyf robią płytkę. Liczę na coś dobrego. Kedyf jest mi obojętny, ale MŁD i Jobixem się jaram.

Jak to co wiem o Eis'ie? Zrobił cenzura płytkę, olał rap i jest redaktorem Pudelka xD
Obrazek
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

:arrow: Kaczor - Przyjaźń, Duma, Godność
:arrow: PiH - Dowód Rzeczowy Nr. 1
:arrow: Chada - Proceder

Te trzy plyty ostatnimi czasy zminily moje spojrzenie na swiat.


A tak poza tym ostatnio slucham nagrywek Ostrego. Bardziej starszych. A tak poza rapem to sporo starego Dzemu , szczegolnie jaram sie Detoxem
Obrazek
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

A, ja jeszcze uwielbiam track nagrany przez Boba i Damianeku dla Treya. To jest prawdziwy rap, nie jakieś tam Tetrisy i PiHy... :P
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Bo ma najlepsze propsy xDD.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Mój pierwszy featuring/propsing!
Obrazek

.
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Obrazek
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

Dobry jest. Lubię Bukę :). Jego solowa płytka jest sympatyczna.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

To juz chyba piata solowka ;]
Obrazek
ODPOWIEDZ