Wasze pomysły

Wszystko związane z DB Future PBCH.

Moderatorzy: Hellion, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Przypomnijmy ten temat... WASZE POMYSŁY DO SYSTEMU.
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Ronin
Guru
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 2:38 pm
Lokalizacja: Miedziolandia

Post autor: Ronin »

-Zabójcze cięcie: bardzo potężne cięcie, gdyż używa energii Ki do zwiększenia siły ciosu, może rozciąć wroga na pół jednym ciosem. Jest to technika Trudna.
Wymagane BP: 500.000, koszt nauki: 100, koszt w Ki: 80, zasięg: bliski, efekt: szansa równa (siła xMBP /wytrzymałość wroga xk20)% na zadanie śmiertelnego ciosu, który zabija wroga od razu, jeśli rzut nie wyjdzie to nic się nie dzieje, bazowa celność: 90%.

Wprowadził bym małą kosmetyczną zmianę, do tej techniki.
Jeśli rzut na śmiertelny cios się nie udał, obrażenia są liczone jak od zwykłego cięcia. Czemu tak? No bo w końcu kolesia trafiłem :P. Trochę dziwne, gdy trafiam kolesia, mój miecz wbija się w jego ciało, a tu zonk, jemu nic nie jest xD
"Człowiek, to brzmi tak dumnie" A tu biją cię w mordę i mówią żeś sukinsyn
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Moim zdaniem nie bardzo to pasuje, ponieważ jaka była by potężna wtedy ta technika... Albo zabije, albo nie, a jak nie to i tak zrani. Używający tej techniki musi sie liczyć z tym, że jak mu się nie uda to nic nie będzie. A można wprowadzić, że przy nie udanej próbie zabicia wroga wróg po prostu uskoczył nie tracąc akcji.

Co wy na to?
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Ronin
Guru
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 2:38 pm
Lokalizacja: Miedziolandia

Post autor: Ronin »

Że co? Czyli wyszedł Ci rzut na celność, po czym po chwili gracz słyszy, jednak twój przeciwnik odsunął się. Że co? :O. To już szybciej bym zrobił, że twój atak zatrzymał się na jego skórze nic nie robiąc (Hua, hua, hua, ale kozak ze mnie :P), lecz i to jest nierealne, bo przecież ten atak powinien być silniejszy niż zwykłe cięcie, a nie zadaje ob O_o.

Rozumie ktoś, co piszę :D?
"Człowiek, to brzmi tak dumnie" A tu biją cię w mordę i mówią żeś sukinsyn
Awatar użytkownika
Caere Etrur
SSJ
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 7:14 pm

Post autor: Caere Etrur »

Tia...

ogolnie to technika ktora po wykonaniu zabija? Pod warunkiem ze na kosciach bedziemy mieli szczescie? Mysle, ze trzeba by bylo ja wyposrodkowac. Moim zdaniem:

Zadawac by miala duze obrazenia w momencie gdy rzut na "śmierć" nie wyjdzie. Wtedy okazuje się, że np: przeciwnik jest ciężko ranny, np: stracił dłoń, ramie, tudzież noge lub wylewa mu się krew z brzucha.

Wystarczyłoby tylko dopisać siłe obrażeń jeśli rzut na "śmierć" bedzie nieudany.
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Moim zdaniem to się nie sprawdzi, gdyż, ponieważ: Każdy kto miałby miecz i znał tą technike siepał by tylko nią, bo przy trafieni wiedział by, ze albo zabije, albo mocno rani przeciwnika (ja bym tak robił, bo po co miałbym się męczyć innymi technikami).
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Awatar użytkownika
Caere Etrur
SSJ
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 7:14 pm

Post autor: Caere Etrur »

To wyrzuc te technike albo zastap jakas aura wzmocnieniem czy cos :P typu ze mnoznik z 3k10 zmienia sie podczas uzytkowania aury na np: 5k10

5+ punktow dla tego kto to odnalazl

-25 - dla reszty ktora kmini kmini i tydzien i gowno wykminili

Jak zbierzesz 100 to stawiam browara.
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Teraz to Cię w ogóle nie zrozumiałem :D
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Awatar użytkownika
WireX
SSJ 4
Posty: 299
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 10:18 am
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: WireX »

Technika Ronka, dość ciekawa i na pewno potężna, ale jak to w życiu nawet przy 90% nie zawsze się trafia :) A i koszt Ki dość wysoki, więc po 1-2 nie udanych próbach, każdy zrezygnuje z kolejnego podejścia.

Dodał bym tylko jeszcze, że używać jej mogą osoby posiadające Miecz Prawdziwy, bo każdy inny miecz nie mógłby "przenieść" tak dużej energii
Awatar użytkownika
Radian
Przeciętny wojownik
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:36 pm

Post autor: Radian »

Nie wiem czy było to ale dodam coś od siebie na temat broni i nie tylko.

Topór Siła x3k10 40%

Takie coś jest w zasadach ale moim zdaniem powinien być podział taki sam jak mieczy w zależności na jakość a dajmy różnica między toporem a mieczem taka że topór może mieć techniki mieczowe lecz ma jakiś minus do celności bo co jak co ale toporem cieżej walczy się
np. -5% do technik mieczowych lecz obrażenia większe

Do tego jeszcze młot też techniki brane z mieczy lecz np. -10% do każdej techniki mieczowej lecz jeszcze większe obrażenia od innych.

Zbroje

Wiadomo w DB Saiya-jinie mieli swoje zbroje ja bym wprowadził jeszcze zbroje ludzkie, Kaioshin oraz demonów

Specjalne techniki

Nameczanie i Demony że od jakiegoś progu mogą regenerować ciało
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Co do broni to tak jakoś nie bardzo, bo w końcu tu chodzi najbardziej o walki energetyczne. Broń to dodatek. Zbroje... można pomyśleć. Techniki specjalne- co masz na mysli?

Regeneracja chyba jest u nameczan?
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Awatar użytkownika
Radian
Przeciętny wojownik
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:36 pm

Post autor: Radian »

Bronie zawsze można dopalać KI ;)
Nie wszyscy mają styl gry/walki UAE dopalić na maxa i koniec :razz:

Regeneracja od większej ilości BP a nie od początku

Dodatkowo moim zdaniem rasa, charakter i historia powinien widziec MG
a karta postaci co każdy widzi powinien zawierać info wyglądu cech charakterystychnych.
Nie wiem jacy są gracze ale kiedyś bywało tak że ktoś patrzył rase, charakter i nici o niecnych planach :razz:
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Mouri chciałbym Ci przypomnieć, że kiedyś karty postaci były jawne łącznie z BP i całą resztą. :D a poza tym ja nie mam takiej mocy :D
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
ODPOWIEDZ