Dragon Ball: Revolution is Now

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
CzortGames
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 4:48 pm

Post autor: CzortGames »

Tak dałem wszystkie rtp celowo.... nie są to rtp mojej roboty i może się komuś przydadzą ;p
Bóg kazał się dzielić :)

EDIT:

Bardock jest generałem dla sprostowania.

BH pisze to po raz 3... to jest alternatywna wersja DB a ty cały czas doszukujesz sie powiazan
i różnic...

A co do Sayan jako szlachetnej rasy... z intra wynika tylko ze byli opanowani przez freeze i chcieli się wyzwolić.
a dalsza część gry pokaże ich prawdziwe oblicze(nie chce zbyt wiele zdradzać)

Anyway dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

CzortGames pisze:BH pisze to po raz 3... to jest alternatywna wersja DB a ty cały czas doszukujesz sie powiazan
i różnic...

A co do Sayan jako szlachetnej rasy... z intra wynika tylko ze byli opanowani przez freeze i chcieli się wyzwolić.
a dalsza część gry pokaże ich prawdziwe oblicze(nie chce zbyt wiele zdradzać)
1.No ale to by NIGDY sie nie zdarzylo w DB , no ale inni tez tak robia , wiec ok , dziwi mnie poprostu ze zmieniles tych diablow w jakies "dobre" istoty (jak Fuckimation) , podobnie bylo w jednej grze , gdzie ponoc Saiyajinowie przezyli , ale Homo "sapiens" zabili Krola Vegete! (WTF?!)
2a.Bardziej Freeza "zlagodzil" te potwory (lagodnie mowiac) , no bo Freeza porownujac SSJ jest lagodny jak baranek
2b....zeby sami mogli rzadzic wszechswiatem!!!
2c.OK
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

Hmmm... może wg światopoglądu Saiyajinów honor polega właśnie na mordowaniu słabszych od siebie. W końcu to pojęcie relatywne. Dobrze, że nie wymyśliłeś sobie historyjki takiej jak funimation, że Bardock chciał pokonać Freeze jako zadośćuczynienie za zbrodnie Saiyajinów :?: .

W każdym razie chciałeś ostrej krytyki :grin: no to:

- dziwnie wygląda taka duża sylwetka Freezy w stosunku do planety Vegeta, lepiej byś dał widok jego statku i potem zbliżenie, albo wycinek planety
- w przeciwieństwe do BH mnie tam drażni brak polskich znaków i uważam to za "blad", dałem w końcu link do programu gdzie można sobie podmienić czcionkę w grze na jakąś z Windowsa i co za problem?
- mapy są trochę puste (mówię tu głównie o wnętrzach, powinno być jakieś ich obramowanie)
- poza tym trochę mało efektów, a dźwięków w ogóle brak podczas intra
- i jeszcze parę ortów w dialogach

No to chyba tyle, w sumie nie jest źle. Na plus należy zaliczyć ładne panoramy (poza tą z planetą Vegeta) i fajne dialogi (jeden z najważniejszych elementów gry).

Jak się wahasz między BS'em to radzę dać turowy, a nie ABS (a jak nie robiłeś wcześniej żadnego CBSu to na pewno nie dawaj ABS w swojej pierwszej grze) - wystarczy spojrzeć na kilka zachodnich produkcji np. ze strony Piccety żeby zobaczyć jak to działa w praktyce :sad:
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

mac402 pisze:- w przeciwieństwe do BH mnie tam drażni brak polskich znaków i uważam to za "blad"
He? Jak to cie moze draznic niby Mac kun? Mi to nie przeszkadza , nie kazdy ma przeciez PL RPG Makera
Dobrze, że nie wymyśliłeś sobie historyjki takiej jak funimation, że Bardock chciał pokonać Freeze jako zadośćuczynienie za zbrodnie Saiyajinów
Mam nadzieje ze nie da ich wersji slow KKRTa kiedy jeden z Saiyajinow zmieni sie w SSJ podczas walki z Freeza
- dźwięków w ogóle brak podczas intra
Ta , wogle nic nie slychac , mogles dac jakies dzwieki jak nie chciales dawac jeszcze muzyk

Anyway co do twarzy to jak statek z KKRTem laduje Kamesennin ma zle dobrana twarz (o ile taka mial miec)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

BH pisze:Ta , wogle nic nie slychac , mogles dac jakies dzwieki jak nie chciales dawac jeszcze muzyk
Trzeba bylo sobie puscic intro pokemonow w winampiei bys mial muzyke...
BH pisze:Pisanie ze Saiyajinowie sa szlachetni (czemu zrobiles z nich pacyfistow?! Oni sa bardzo daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleko od bycia szlachetnymi)
Bo to jego gra i może robić z nią co chce...
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
CzortGames
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 4:48 pm

Post autor: CzortGames »

krytykę przyjmuje z pokora i za nie dziękuje :)

-orty? nie zauważyłem... możesz wyszczególnić?
-Co do dźwięków... napisałem wcześniej ze ich nie ma.... i jak to napisał Pitti było sobie coś puścić w winampie :)
-Co do polskich znaków to prawdopodobnie gra będzie w języku angielskim stad polskie znaki są mi zbędne.
-Co do twarzy podczas lądowania kapsuły to już poprawiłem i dzięki za info :)
-Co do wielkości freezy to nic na to nie poradzę a poza tym jeśli im dalej masz punkt widzenia tym planeta wydaje się mniejsza o obiekt na który jest skierowany wzrok jest większy... mogę np dać freeze plecami do gracza na środku planety...wtedy takie proporcje będą bardziej realistyczne
-Co do ABS to raczej go nie będzie... raczej wybiorę styl walki turowy...
-Co do map... nie mogę dać obramowań bo obrazek z textboxem jest na cala szerokość ekranu a nie chce zmieniać jego rozmiarów
-a jeśli chodzi o efekty... to jakie dodatkowe efekty masz na myśli?


A co sadzicie o czasie miedzy przejściem z mapy na mapę? nie jest za długi?

PS: wkrótce grywalne demo

EDIT:
Nie wiem gdzie jest napisane ze trzeba mieć winampa wyłączonego jak się włącza rpg maker? ja mam winampa non stop włączonego...
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2008 9:21 pm przez CzortGames, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

-Co do dźwięków... napisałem wcześniej ze ich nie ma.... i jak to napisał Pitti było sobie coś puścić w winampie
-Co do twarzy podczas lądowania kapsuły to już poprawiłem i dzięki za info :)
-Co do wielkości freezy to nic na to nie poradzę a poza tym jeśli im dalej masz punkt widzenia tym planeta wydaje się mniejsza o obiekt na który jest skierowany wzrok jest większy... mogę np dać freeze plecami do gracza na środku planety...wtedy takie proporcje będą bardziej realistyczne
-Co do ABS to raczej go nie będzie... raczej wybiorę styl walki turowy(...)
A co sadzicie o czasie miedzy przejściem z mapy na mapę? nie jest za długi?

PS: wkrótce grywalne demo
1a.On to napisal? I ty go posluchales? Przeciez wyraznie pisze ze trzeba wylaczyc WSZYSTKIE programy obslugujace dzwiek ZANIM wlaczymy RPG Makera
1b.Anyway brak muzyki to bylo nic , brak dzwiekow to bylo cos , i nie mozna bylo tego sluchac w winampie
2.OK
3.Moze byc
4.Po co ABS? Daj styl turowy (ten dalszy txt byl zbedny)
5.Ne , gralem w gry w ktorych to trwa dlugo
6.Nie moge sie doczekac
Nie wiem gdzie jest napisane ze trzeba mieć winampa wyłączonego jak się włącza rpg maker? ja mam winampa non stop włączonego...
1.No nie napisalem ze Winampa , napisalem obslugujace dzwiek
2.
Q: I cant get the program to play any sound effects (PlaySE), although I can play them in editing mode.

A: Turn off your programs that use waves, winamp for example. Rm2k has to be the only program running that uses wave files. Otherwise they wont be heard. Note that you have to turn off those programs before you open rm2k.
3.Ta? Wow ciekawe

Dzwiekow nie mozna dostosowac do winampa , w przeciwienstwie do muzyk , a mi i Macowi chodzilo wlasnie o dzwieki (co mi nie przeszkadza , to demo przeciez , gralem w gry ktore tez nie kiedy dzwiekow nie maja)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
macgoku
SSJ 3
Posty: 172
Rejestracja: śr mar 11, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Piła

Post autor: macgoku »

kiedy gierka? mogła by być fajna
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

kiedy gierka? mogła by być fajna
Dobre pytanie , autor tej gry nie pisal na tym forum od paru miesiecy

I tak moglaby byc fajna...................jak nie uzywa "systemu walki" z serii LoK
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
macgoku
SSJ 3
Posty: 172
Rejestracja: śr mar 11, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Piła

Post autor: macgoku »

ja w takie coś nie grałem więc ciekawy jestem:)
Obrazek

Obrazek
UkogSSJ
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:53 am

Post autor: UkogSSJ »

Bardzo ciekawa koncepcja na grę ale projekt chyba upadł:(, ma ktoś kontakt z autorem pomysłu?
Awatar użytkownika
CzortGames
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 4:48 pm

Post autor: CzortGames »

pierwszy post edytowany.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

CzortGames pisze:pierwszy post edytowany.
I narescie tworca gry wrocil
Main Char - Vegeta

Planety do zwiedzenia - Freeza No.79 , Ziemia , Namek

Postacie pomocnicze - Raditz , Nappa ( i kilka epizodycznych)

Gra będzie podzielona na trzy etapy zgodne z nazwami planet... będzie tez epizod w zaświatach.

Fabuła będzie nawiązywała do fabuły z DB ale będzie lekko zmodyfikowana
Hohoho czuje nawiazanie do "The Weird mission" mam nadzieje ze dasz poprawne wlosy Vegety (czyli czarne , nie te farbowane brazowe!)
prosiłbym administracje o wyczyszczenie tego tematu z postów dotyczących poprzedniego projektu
Watpie zeby to zrobyli , nawet tego @#$% tematu o tym film przez ktorego DB umarla nie zamknieli jeszcze http://ssjpower.net/forum/viewtopic.php?t=2552

Tez mi fani DB -_-'
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

BH Daimaouji pisze:Watpie zeby to zrobyli , nawet tego @#$% tematu o tym film przez ktorego DB umarla nie zamknieli jeszcze http://ssjpower.net/forum/viewtopic.php?t=2552

Tez mi fani DB -_-'
Forum to nie swiat dragon ball wiesz ? Kiedy sie ockniesz i przestaniesz mylic anime z rzeczywistoscia ??


A co do tematu...

Czekam ze zniecierpliwieniem na jakies postepy w pracy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

CzortGames, ja bym ci radził po prostu olać ten temat i zrobić nowy. Administracji chyba sprawniej pójdzie zamknięcie tego, zbędnego już, niż czyszczenie go ;P
Obrazek

.
ODPOWIEDZ