Trailer DB Live Action Movie

Sprawy nie dotyczące strony, ale na temat DB.

Moderator: Moderatorzy

Tajtus
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 17, 2007 7:19 pm

Post autor: Tajtus »

1. A mi zal ciebie, bo nie rozumiesz podstawowych praw przemyslu filmowego.

a) 12 letni chlopak, ktory idzie ratowac swiat przed złem. Juz samo to zdanie sugeruje, ze jest to film dla dzieci. To bardziej fabula dla kreskowki z Cartoon Network niz filmu. Bardziej dorosly bohater trafia do szerszej publicznosci a to jednak film komercyjny i tworcy chca jednak przy tym zarobic. Poza tym przemoc i dzieci to od razu film dostalby rating przynajmniej pg-13 albo nawet M co tez wykresliloby sporo widzow z amerykanskich kin. No i MPAA pozowalilaby na mniej tworcom przy kreceniu filmu.

2. Pewnie, ze baze stanowi Piccolo Saga...ale mamy tu elementy z Buu Sagi:

a) Chichi/Videl

http://www.dragonballmovieblog.net/wp-c ... 0lo958.jpg - Chi chi

http://www.freewebs.com/dbzvegeta2/videl4.jpg - Videl

Nawet stroj jest podobny, ale nie zatrzymujmy sie na tym. W filmie Chi chi ma byc najpopularniejsza dziewczyna w szkole i lubic walczyc....hmm to przeciez zupelnie jak Videl...no i chodzi do liceum...czy co oni tam maja....czego normalna Chi chi nie robilla tylko Videl.

Sharper nie byl lajdakiem? Probowal zdemaskowac Saiyan-man'a dla korzysci wlasnych, uwazal sie za lepszego od innych, wyzywal sie na Gohanie rzucajac mu pilke bejsbolowa w leb itp....typowy school bully....ta postac z filmu to jego przelozenie.

Ami kolejna postac, ktora ma sie pojawic w filmie i ma byc najlepsza przyjaciolka Chi chi. To kolejne oczywiscie przelozenie postaci z Buu Sagi - tej blondynki, ktora sie przyjaznila z Videl.

b) Goku/Gohan

Goku z tego co slyszalem ma byc lekko naiwny w szkole itp. I to dobrze, bo to w sumie do niego pasuje. Ale nie bedzie to naiwnosc typu wychowalem sie w dzungli i nie wiem co to kibel, ale naiwnosc bardziej w strone tej, ktora prezentowal Gohan w Buu Sadze.

c) Turniej sztuk walki, w ktorym bierze udzial Chi chi, ktora chodzi do szkoly. To jak Videl z Buu Sagi.

3. Co do zielonego Piccola - teraz ci nie przytocze dokladnego adresu, ale mowil to na jakims konwencie, badz konferencji prasowej, gdy sie pytali o jego postac, ale chyba to jednak byl jakis konwent.

4. Piccolo Daimao mu dokopal i musial udac sie po ta swieta wode, aby sie wzmocnic, chocby wtedy nie byl gotowy walczyc z Piccolem.

5. Co do kontynuacji. Aktorzy podpisali kontrakt na trzy czesci. Wiec wszystko zalezy od wyniku w box officie, czy film przyniesie zysk, czy strate.


BH musze przyznac, ze podoba mi sie jak ferujesz wyroki, a nie widziales nic wiecej poza trailerem. O wszystko wiedzacy BH niech twoja swiatlosc splynie na mnie malego robaczka. :roll:
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

http://www.youtube.com/watch?v=Yo4t8PeqJ6E

Nowy trailer , ogladajcie poki jest

Opinia:

+
Poprawili design Piccolo Daimaou
Scena z dwoma Chi Chi jak walcza (pewnie jedna to Mai)
Chi Chi rzuca kule ognia (moze to kule KI?) , albo moze to Mai?

-
7 mistykow (Kogo obchodzi jak to sie pisze?! Mistycznosc smierdzi!) stworzylo DB (Pewnie Mistyczny Gohan jest jednym z nich -_-)
Kakarotto wciaz uzywa amerykanskiej wymowy Kamehameha (Zamiast Kamehameha mowi Kameyhameyha)
Zmienili nazwe na "Dragonball: Evolution"! Ewolucja?! Chyba w odwrotnym tempie -_-
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 2:45 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 4 razy.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

To rzeczywiście bardzo mistyczne, że smocze kule zostały stworzone przez ludzi a nie nameczan. Już dawno wiem, że ci twórcy niewiele orientują się w DB, ale w ten mistyczny sposób zamykają sobie drogę do Namek Saga, czyż nie? BTW Fajna jest scena kiedy Piccolo wysadza miasto.

@Astarot: Tak, ale mówisz o oryginalnym DB, natomiast ja mówię o tym trailerze, wg którego smocze kule nie zostały stworzone przez Wszechmogącego tylko przez ...ehm... "Siedmiu Mistyków".
Ostatnio zmieniony pt gru 12, 2008 3:24 pm przez mac402, łącznie zmieniany 1 raz.
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Ziemskie Smocze Kule zostale stworzone przez Wszechmogacego. Na Namek byly inne Nameczanskie Smocze Kule, stworzone przez Wodza Nameczan. Moim zdaniem nikt nie zamknal sobie drogi do Namek Sagi
Obrazek
Awatar użytkownika
Gohan-san
SSJ 2
Posty: 107
Rejestracja: pn paź 20, 2008 9:13 pm

Post autor: Gohan-san »

Słuszne spostrzeżenie. Ale ten film i tak nie ma nic wspólnego z anime oprócz tytułu i bohaterów więc nie będzie tych samych sag
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Słuszne spostrzeżenie. Ale ten film i tak nie ma nic wspólnego z anime oprócz tytułu i bohaterów więc nie będzie tych samych sag
Wiec ten film to odpowiednik filmow DB (Nie DBZ) 1 , 3 i 4? To ma sens
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Gohan-san
SSJ 2
Posty: 107
Rejestracja: pn paź 20, 2008 9:13 pm

Post autor: Gohan-san »

Na to wygląda BH i niestety nie zobaczymy ni którego z bohaterów jako SSJ :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Na to wygląda BH i niestety nie zobaczymy ni którego z bohaterów jako SSJ :cry:
No nie , ten film to DB nie DBZ (wszak jest Piccolo Daimaou) wiec nie ma jeszcze Super Saiyajinow , mamy za to "Oozaru" , 18-letniego (lub przed 18?) KKRTa i Chi Chi

Co do Mai , mogli by podobnie zrobic z Pilafem , wszak ta postac jest niby "zla" nie?
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Gohan-san
SSJ 2
Posty: 107
Rejestracja: pn paź 20, 2008 9:13 pm

Post autor: Gohan-san »

Przemiana w SSJ to jedyna rzecz na jaką czekałem w tym filmie a okazuje się że jej nie będzie... moim zdaniem w tym filmie efekty będą ciekawe lecz fabuła płytka...
Obrazek
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Gohan pisze:Przemiana w SSJ to jedyna rzecz na jaką czekałem w tym filmie a okazuje się że jej nie będzie... moim zdaniem w tym filmie efekty będą ciekawe lecz fabuła płytka...
Welcome to DB.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Kyra
SSJ 4+
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 02, 2008 7:51 pm
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kyra »

Gohan-san pisze:Przemiana w SSJ to jedyna rzecz na jaką czekałem w tym filmie a okazuje się że jej nie będzie... moim zdaniem w tym filmie efekty będą ciekawe lecz fabuła płytka...
Nie Bój żaby nie powinno być aż tak złe,chyba że Amerykanie naprawdę spier....o ten film a oni do tego są zdolni
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Amerykanie naprawdę spier....o ten film a oni do tego są zdolni
No , zrobili juz podobnie z Anime
nie powinno być aż tak złe
E , sadzac po stanie filmu , autorzy planowali go tak zrobic zeby uciszyc tych co chcieli zobaczyc film faburalny DB (teraz pewnie sie smieja z nich)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Hellion
Guru
Posty: 582
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:02 pm

Post autor: Hellion »

Tak was czytam i czytam i nie wiem o co wam właściwie chodzi.... Narzekacie że filmy się nie trzyma fabuły z mangi/anime. Mi tam się ten film spodobał i pójdę na niego z czystej ciekawości. jakby mieli robić film wierny fabule to mieli byśmy 8letniego chłopczyka który gra tylko w dialogach, a sceny walki generował by komputer. Chcieli byście aby nam z DB zrobili kolejnego matrixa?... 99% filmu zrobionego w komputerze?

Trailery nie pokazują dużo i dobrze, bo jeszcze bardziej chce iść na ten film. Mimo iż nie trzyma się tego co było to mi się podoba bo w końcu przekonam się czy ekranizacja legendy jest mi do szczęścia potrzebna. Czekałem na ten film i wiem, ze i wy czekaliście.
Oni... ((-(-_(-_-)_-)-)) Ludzie Mafii
Kyra
SSJ 4+
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 02, 2008 7:51 pm
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kyra »

Hellion pisze:Tak was czytam i czytam i nie wiem o co wam właściwie chodzi.... Narzekacie że filmy się nie trzyma fabuły z mangi/anime. Mi tam się ten film spodobał i pójdę na niego z czystej ciekawości. jakby mieli robić film wierny fabule to mieli byśmy 8letniego chłopczyka który gra tylko w dialogach, a sceny walki generował by komputer. Chcieli byście aby nam z DB zrobili kolejnego matrixa?... 99% filmu zrobionego w komputerze?

Trailery nie pokazują dużo i dobrze, bo jeszcze bardziej chce iść na ten film. Mimo iż nie trzyma się tego co było to mi się podoba bo w końcu przekonam się czy ekranizacja legendy jest mi do szczęścia potrzebna. Czekałem na ten film i wiem, ze i wy czekaliście.
+

Ja nie narzekam i też czekam z niecierpliwością aż film pokaże się w kinach w Polsce jestem fanem DB i będzie mnie bardzo ciekawiło jak zrobią film DB a co do wypowiedzi Heliona to ma 100% racje :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Tak was czytam i czytam i nie wiem o co wam właściwie chodzi.... Narzekacie że filmy się nie trzyma fabuły z mangi/anime
1.Nie wiesz? Dziwne po trailerze widac co jest zle
2.A , wiec Fuckimation/Toei Animation to tez dobrze zrobyli mieszajac geneze DB/Z?
jakby mieli robić film wierny fabule to mieli byśmy 8letniego chłopczyka
8? Przeciez KKRT mial 12 lat na poczatku JEGO sagi , 15 lat kiedy zabil Piccolo Daimaou i 18 lat kiedy stanal do walki z jego "synem" , rozumiem ze 12 latek jest za duzy na jego role a 5 latek (wg Fuckimation) nie wiedzial by co sie dzieje , ale co z tym 8 latkiem niby?
Trailery nie pokazują dużo i dobrze, bo jeszcze bardziej chce iść na ten film.
1.Nie pokazuja bo nie chca widziec rozloszczonych fanow :P Choc poprawili design Piccolo Daimaou i ponoc ten "oozaru" to ma byc lepszy niz jest teraz
2.Dobra , nikt ci nie powie zlego slowa jak pojdziesz....i zmarnujesz swoje pieniadze
Czekałem na ten film i wiem, ze i wy czekaliście
Czekalismy na GENIALNY film najlepszego anime wszechczasow , nie na obraze legendarnego anime wszechczasow

No ale jak narazie to ta dobrze by bylo gdyby to "cos" stalo sie legenda jak Anime
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
ODPOWIEDZ