Pytanie

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

TiSs
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 12:28 pm
Lokalizacja: Belchatow

Pytanie

Post autor: TiSs »

Elo jestem nowy chcialbym sie cos dowiedziec :P.

Co zrobic kiedy gram w gre moge wybrac tylko jakis glupich bohaterow. Co musze zrobic aby moc wstawic tam bohatera Songo??
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 12:46 pm przez TiSs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Milo, ze edytowales post.
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 1:09 pm przez krova, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
TiSs
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 12:28 pm
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: TiSs »

Ja prosze o odpowiedz nie o Bzdury
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

nie zwracaj na niego uwagi to tylko głupie bydło xDD.

w Takich Sprawach to napisz do BH dymijajpwu czy jakoś tak. ;)
TiSs
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 12:28 pm
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: TiSs »

Ok . To jest uzytkownik :D? Podaj jego prawidlowa nazwe.

A pomoze mi ktos z tym co napisalem?!
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Post autor: MeTeO* »

BH Daimaouji
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

TiSs pisze:Ok . To jest uzytkownik :D? Podaj jego prawidlowa nazwe.

A pomoze mi ktos z tym co napisalem?!
Hm. O co konkretnie Ci chodzi? RPG Maker jest programem do tworzenia gier RPG (mniej więcej takich, jak Tibia). Aby cokolwiek zacząć, musisz mięć ściągnięty program (w zależności od wersji również RTP) i zainstalować go.

Poza tym, w tym dziale forum znajduje się już opis użytkowania programu, poszukaj, zamiast zakładać nowe tematy.
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Ehm.. to nawet ja wiem jak wstawić sprit Son Goku zamiast tych podstawowych @.@' W tworzeniu bohatera powinna być opcja typu 'wstaw z dysku'.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

TiSs pisze:Co zrobic kiedy gram w gre moge wybrac tylko jakis glupich bohaterow. Co musze zrobic aby moc wstawic tam bohatera Songo??
Klikasz tutaj http://www.come.to/blueleaf dajesz RPG Maker -> character , szukasz charsetu z KKRTem (np. ten P.S. jak ci nie chodzi to przekopiouj link i wklej) , szukasz jakies twarzy , odpalasz RPG Makera (ten program) importujesz , ustawiasz np. Alexa (czy jak mu tam) i zmieniasz jego statusy (HP,KI("MP"),Atak,Obrona,Umysl,"Predkosc") i zamiast imienia dajesz "Kakarotto" "Son Goku" "Goku" "Son" "Songoku" , "Songo" itp. , jego "range" zmieniasz na..............co tobie sie wymysli (np. Wojownik Z,Ziemianin,Sajan/Saiyajin/Saiyan/Saiyanin itp.) a i nie zapomnij dac tez ruch postaci (charset) i twarz (faceset) , do tego klikasz w "set" (czy jak to tam sie nazywa w PL wersji RPG Makera) i ustawiasz sobie

A jesli masz juz go zrobionego , to w ostatniej zakladce , w dziale hero (na lewo nad systemem) dodaj go jako bohatera startowego
Tomek kun pisze:Hm. O co konkretnie Ci chodzi? RPG Maker jest programem do tworzenia gier RPG. Aby cokolwiek zacząć, musisz mięć ściągnięty program (w zależności od wersji również RTP) i zainstalować go.
Hmm skoro pisze ze sa jakis tam bohaterowie to chyba juz zainstalowal (o ile gra w jakams inna gre myslac ze to gra o DB) , choc nie jestem pewien na 100%
Tomek kun pisze:RPG Maker jest programem do tworzenia gier RPG (mniej więcej takich, jak Tibia)
A nie jak FF , LoTSS itp.?
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 7:16 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 5 razy.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Cytat:
(mniej więcej takich, jak Tibia)


A nie jak FF , LoTSS itp.?
Znowu mi się smutno zrobiło jak zobaczyłem twój post .... to tak samo jak bym pisał o jakiejś grze z gatunki Need for speed a typ by mi odpowiedział że jest w błędzie bo to jest z gatunku Colin McRally :neutral: .
TiSs
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 12:28 pm
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: TiSs »

Ej mam pytanie. Jak wkleilem te sprity malego songa to byl taki prostokat jak w grze chodzilem i szly te sprity ze on nie chodzil tylko szly obrazki wszystkie po kolei w tym prostokacie. Mam pytanie co zrobic zeby tak nie bylo!? A I SKAD MOGE WZIASC DUZE SPRITY MALEGO SONGA?
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

importujesz
Nie czytales uwaznie co? BTW jak impotujesz to zobacz na tamto co sie swieci , gdyz to jest przezroczyste tlo , ustaw zeby tlo bylo przezroczyste a nie element charsetu

A po co niby ci takze DUZE sprite'y? Chcesz zrobic animacje walki?
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
TiSs
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 12:28 pm
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: TiSs »

Zal tak tlumaczysz ze nie rozumie powiedz co zrobic ze jak odpalam gre mam prostokat a w nim te sprity w kolko leca... A ja chce zeby normalnie chodzil wytlumacz jak.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

TiSs pisze:Zal tak tlumaczysz ze nie rozumie powiedz co zrobic ze jak odpalam gre mam prostokat a w nim te sprity w kolko leca... A ja chce zeby normalnie chodzil wytlumacz jak.
Nom klikasz importuj wybierasz ten charset i ustawiasz gdzie ma byc przezroczyste tlo jak tutaj http://www.tsukuru.pl/index.php?link=tutoriale/rm1

BTW mam nadzieje ze to nie byla obraza a cos w stylu (lagodniejsza wersja) "Ale jestem glupi , nic nie rozumiem , potrzebuje latwiejszego wytlumaczenia"

BTW bez obrazy ale czemu chcesz grac tym dzieckiem neostrady? Nie lepiej Vegeta? (Moze tez byc Tullece , Mr. Popo , Nail , (Future) Gohan itp.) Nie to ze tez bym lubil tego durnia ale Vegeta bylby bardziej godna postacia (o ile wolisz wykonywac Taiyokeny i Genki Damy na swoich wrogach)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

TiSs pisze:nie rozumie
Nie rozumiem*
BH Daimaouji pisze:grac tym dzieckiem neostrady?
Obawiam się, że nie wiesz BH do końca co oznacza termin "Dziecko Neostrady".

Poza tym to jego gra, więc wara od tego, jaką postacią będzie prowadzić.

Zimportuj sprite'a tak jak Ci napisał BH Daimaouji. Na pewno zadziała, gdyż BH jest najbardziej obcykany w RPG makerze na tym forum xD
Obrazek

.
ODPOWIEDZ