Istnienie czlowieka

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bulma300
SSJ 3
Posty: 168
Rejestracja: pt sty 11, 2008 5:12 pm

Post autor: bulma300 »

Kostek pisze:Moim zdaniem temat bez sensu bo istnienie człowieka skąd się wziął itd. jest oczywiste..
Lew poluje, lata ptak, człowiek się głowi-dlaczego ? po co? jak?
Lew wkońcu zaśnie, ptak na drzewno sfrunie, człowiek sobie wmówi,że wszystko rozumie. :D
Kostek pisze:no chyba, że nadal ktoś uważa że go bóg stworzył ..
Nie no.. jak ktoś tak uważa to trzeba mu w trybie natychmiastowym pokazać film, który UŚWIADAMIA.


Wg mnie nigdy nie dowiemy się jak powstaliśmy.
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

Moim zdaniem nieważne jest jak powstaliśmy, tylko dokąd zmierzamy. Polecam wszystkim gorąco film Idiocracy (Idiokracja), jeżeli chcecie zobaczyć do czego zmierzamy obecnie... Ciężko jest, z każdym pokoleniem wbrew pozorom coraz głupsi... W końcu sami się wyniszczymy... A skąd przyszliśmy? Jestem wyznawcą teorii ewolucji.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Dragon Fist pisze:Ciężko jest, z każdym pokoleniem wbrew pozorom coraz głupsi...
Co to, to nie. Kolejne pokolenia majace zbyt wczesnie wszczepione uzaleznienie od technologii coraz mniej maja zasad moralnych. Wczesniej tak nie bylo.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

krova pisze:
Dragon Fist pisze:Ciężko jest, z każdym pokoleniem wbrew pozorom coraz głupsi...
Co to, to nie. Kolejne pokolenia majace zbyt wczesnie wszczepione uzaleznienie od technologii coraz mniej maja zasad moralnych. Wczesniej tak nie bylo.
Nie oceniamy przyczyny, a efekt.
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

pp3088 pisze:Nie oceniamy przyczyny, a efekt.
Przy okazji oceniania czytaj ze zrozumieniem. Napisalem, ze gdzies do roku 1980 ludzie byli z kazdym pokoleniem madrzejsi, a dopiero od 1980 jest odwrotnie.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

krova pisze:
pp3088 pisze:Nie oceniamy przyczyny, a efekt.
Przy okazji oceniania czytaj ze zrozumieniem. Napisalem, ze gdzies do roku 1980 ludzie byli z kazdym pokoleniem madrzejsi, a dopiero od 1980 jest odwrotnie.
No przeczytałem ze zrozumieniem :P
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Jak mowi przyslowie "nie ma rozy bez kolcow" wiec te denerwujace scierwa musza byc
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

krova pisze:
pp3088 pisze:Nie oceniamy przyczyny, a efekt.
Przy okazji oceniania czytaj ze zrozumieniem. Napisalem, ze gdzies do roku 1980 ludzie byli z kazdym pokoleniem madrzejsi, a dopiero od 1980 jest odwrotnie.
Droga Święta Krovo ,

Chciałbym zauważyć, że nie jest tak bez powodu. Obecnie nasza cywilizacja jest kontrolowana przez większe marki, a ludzie niestety są kierowani tak, żeby dostać marchewkę, ale nie nauczyć się rolnictwa. By znaleźć rybę, ale nie nauczyć się jej hodowli. Obecnie niestety mechanizm nazywany Państwem operuje naszą edukacją, gdzie wciąż jesteśmy uczeni wojny z innymi, a nie współpracy. Wciąż nasz kraj jest sprzedawany zagranicznym firmom, a nasi politycy wchodzą do tyłka przedstawicielom innych krajów. Ludzie muszą pracować za grosze. Stąd taki obrót spraw, że ludzie są coraz głupsi. Ludzie są głupi, ponieważ głupota obecnie ogarnęła kraj. Nie ma pieniędzy. Jest bieda z nędza. Większość ludzi patrzy tylko na siebie, żeby jakkolwiek dobrze żyć. A Ci, którzy mają zasady i nie robią innym źle - lądują na dnie, bo komuś przeszkodzą, a ten już nie będzie z nimi współpracował, ani się cackał. Mamy okropną sytuację polityczną, jak również jesteśmy zacofani edukacyjnie . Większość rodzin nie radzi sobie z utrzymaniem gospodarstwa domowego ze względu na biedę, ciągłe problemy z papierami, braku wsparcia oraz popadania w nałogi, np. alkoholizm, narkotyki, itp. Ludzie coraz mniej patrzą na honor, na szlachetność, na prawdomówność. Dzisiaj za szczerość można zostać ukaranym, a człowiek dostaje ostre baty od życia na każdym kroku(np. jeżeli broniąc się przed włamywaczem, w strachu, że on posiada broń złamiesz mu rękę wybijając broń z jego dłoni, to Ty jesteś winny złamania ręki włamywaczowi, a on napadu. Tyle, że skoro on Tobie nic nie zrobił, to Ty jesteś winien - wg naszego prawa). Rodzi się patologia na prawo i lewo, dzieci wychowujące się w patologii bardzo ciężko mają wyjść na dobrą drogę. Młode osoby potrzebują mentora, osoby, która będzie dla nich, będzie im wskazywać właściwe wybory, pomagać, wierzyć w nich - jeżeli na co dzień zamiast tego będą karmieni kolejnymi pociskami patologii w domu, ta patologia może ich kiedyś zniszczyć. Stąd zacofanie o którym mówiłeś. Wszystko wywodzi się stąd, że Polska wchodzi do tyłka zagranicznym, a politycy nie chcą budować naszego kraju tak, jak budowany być powinien :)

A odnośnie właściwego tematu.

Nie wiem jak powstał świat. Nie wierzę w pełni w istnienie Boga, jednak jakaś siła może tam istnieć. Z pewnością nie taka, jaką opisują ją w Biblii. Bardziej jestem skłonny uwierzyć, że świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, a ludzie na bazie ewolucji powstali dużo później, chociaż nie jako jedyna rasa myśląca. Zapewne są również inne inteligentne istoty w świecie. Nie wykluczam również, że może to my jesteśmy kolejną kolonizacją innej rasy na tej planecie. Nie mamy dokumentów na to i mieć nie będziemy. To kwestia gdybania obecnie :)
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Jak pisalem, nie wiem po co bog nas stworzyl, widac chcial jakies bezrozumne szumowiny zeby zpikanternic swiat zwierzat

J*bac ludzi :evil:
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
ODPOWIEDZ