Uluboina garda

Sprawy nie dotyczące strony, ale na temat DB.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Uluboina garda

Post autor: MeTeO* »

Jaka jest wasza ulubiona garda ( pozycja do walki ) w DragonBall ?
Mnie najbardziej podoba się garda Vegety, gdy przybył na Ziemię po raz pierwszy. Nogi jak zwykle lekko ugięte w rozkroku. Jedna ręka nad czołem, a druga z tyłu przygotowana do ataku.
Fajnie mu wtedy włosy powiewało na bok :)
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

Hmm... ja jedyną sensowną gardę w DB to widziałem u Buu jak walczył z Vegetto.
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

mac402 pisze:Hmm... ja jedyną sensowną gardę w DB to widziałem u Buu jak walczył z Vegetto.
Garda jak u gołoty gdy przegrywa xD
Najlepsza Garda to brak gardy :} Przeciwnik nie wie co zamierasz i masz ten ułamek sekundy przewagi ;pp
Acer
SSJ 5
Posty: 700
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:55 pm

Post autor: Acer »

Najlepsza garda to rozpiąć rozpora i powiedzieć gostkowi, że ci się podoba. To ci daje o wiele więcej przewagi niż ułamek sekundy.
Ja (1-09-2008 12:44)
kolumb wszedł na twoją starą i myślał że to ameryka
Pepek (1-09-2008 12:46)
A po Twojej doszedl do Indii i Antarktydy
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

AnimKing pisze:Przeciwnik nie wie co zamierasz i masz ten ułamek sekundy przewagi ;pp
Jak on cię atakuje, to możesz nie zdążyć ustawić gardy ;]
Obrazek

.
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

Barni pisze:
AnimKing pisze:Przeciwnik nie wie co zamierasz i masz ten ułamek sekundy przewagi ;pp
Jak on cię atakuje, to możesz nie zdążyć ustawić gardy ;]
Nie musimy ;p Wystarczy celny i porządny kop w krocze xDD Takim Sposobem taki Kris by mnie mógł pokonać ^^
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Post autor: MeTeO* »

Przypominam, że tu chodzi o ulubione gardy z Dragon Balla, a nie z prawdziwego życia !
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

Moim zdaniem temat jest komiczny. Trzeba najpierw wiedzieć jaki cel ma garda. Myślisz, że to obrona? To jest niedopuszczenie przeciwnika do ataku, bądź skierowanie jego ataku na określoną partię ciała, tzn. tą, której nie zasłaniasz.
Ulubiona? Pojęcie względne. Najlepsza garda to taka, która zasłania górę, jak w przypadku Buu w walce z Vegetto. Czemu? Bo taka garda zmusza do wyprowadzania kopnięć, których większość dresów, którzy mogliby by Was zaatakować na ulicy nie umie wyprowadzać. ;] Hm. 4 lata Aikido.
Awatar użytkownika
Kozak
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 20, 2008 5:35 pm

Post autor: Kozak »

Jedyna garda, którą pamiętam, to Goku w swej znanej od początku DB pozycji z jedną ręką na wysokości twarzy i drugą przy pasie.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur.

Obrazek
Awatar użytkownika
macgoku
SSJ 3
Posty: 172
Rejestracja: śr mar 11, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Piła

Post autor: macgoku »

jak ktoś grał w BT3 to goku early ma według mnie super garde jak by zara miał z kaiokena komuś po pysku(moja teoria mam inne i je pózniej dodam)
Obrazek

Obrazek
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

AnimKing pisze:Najlepsza Garda to brak gardy :} Przeciwnik nie wie co zamierasz i masz ten ułamek sekundy przewagi ;pp
Z takim podejsciem za duzo nie zawojujesz xD

Najlepsza garda moim zdaniem to bokserska, mankutow...Nogi lekko ugiente, z czego prawa wysunieta do przodu. Rozkrok na szerokosc barkow. Lokcie przy korpusie co jest ogromnym plusem tej gardy. Lewa reka (nokautujaca) przy szczece lekko dotykajac policzka, prawa wysunieta przed twarz na wysokosci oka. Glowa lekko pochylona. Przewaga mankuta polega na tym, ze ta pozycja szybko wyniszcza przeciwnika, o ile dziala efekt zaskoczenia...

Nie jestem pewny czy ktos w DB kozystal z tej gardy, ale jesli tak to jakies placki xD W DB mamy malo okazji zobaczenia bardziej dopracowanych technik walki...Tam szale zwyciestwa przechylala zazwyczaj moc wojownika...
Obrazek
Awatar użytkownika
Future Bardock
Przeciętny wojownik
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 13, 2010 6:15 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Future Bardock »

Przygotowanie Wolf Fang Fista Yamchy i oczywiście Stance walki Goku Early
Obrazek
ODPOWIEDZ