Zielona Krowa a RPG Maker

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Zielona Krowa a RPG Maker

Post autor: krova »

Te pytania juz na pewno byly (pewnie nawet ja ktores zadalem), ale jestem leniwy oraz kocham spamowac wiec pisze ponownie:

1. Czy w RPG Makerze jest mozliwosc stworzenia rozgrywki multiplayer?
2. Czy w RPG Makerze jest mozliwosc stworzenia rozgrywki on-line?
3. Czy w RPG Makerze gry roznia sie miedzy soba tylko grafika i szczegolami kodu?

Dziekuje z gory ;*
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

krova pisze:Te pytania juz na pewno byly (pewnie nawet ja ktores zadalem), ale jestem leniwy oraz kocham spamowac wiec pisze ponownie:

1. Czy w RPG Makerze jest mozliwosc stworzenia rozgrywki multiplayer?
2. Czy w RPG Makerze jest mozliwosc stworzenia rozgrywki on-line?
3. Czy w RPG Makerze gry roznia sie miedzy soba tylko grafika i szczegolami kodu?

Dziekuje z gory
Phi

1 i 2. Niep
3.Ta ale sa wyjatki
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

To ja mam pytanie z serii zielony Barni:

Skoro RPG maker nie pozwala na żadne bajeranckie bajery, a wszystkie gry są praktycznie takie same, to co wy w nim widzicie?
Obrazek

.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Barni pisze:Skoro RPG maker nie pozwala na żadne bajeranckie bajery, a wszystkie gry są praktycznie takie same, to co wy w nim widzicie?
Liczy sie grywalnosc a nie opcje , zreszta to jest bazowane na starych grach z famicoma/pegazusa i Super Famicom/Super NES a ja watpie zeby byly takie opcje (zreszta to byla fajna opcja multi player bym zagral z Patrycja/Maciem sobie)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Grywalnosc w pegasusa jest w dzisiejszych czasach 1 osoba (BH) na calym wszechswiecie. (wiem ze zle skonstruowane zdanie ;p).
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Pitti pisze:Grywalnosc w pegasusa jest w dzisiejszych czasach 1 osoba (BH) na calym wszechswiecie. (wiem ze zle skonstruowane zdanie ;p).
Jak śmiesz ? Zapominasz że ja też czasem lubię pokosić w jakieś fajne giery z tego klasyka ( a kilka jest naprawdę fajnych :mrgreen: ).
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

skibix pisze:
Pitti pisze:SPAM
Jak śmiesz ? Zapominasz że ja też czasem lubię pokosić w jakieś fajne giery z tego klasyka ( a kilka jest naprawdę fajnych :mrgreen: ).
1? Raczej "PONAD 9000!!!" bo oni to co? http://www.pegasusianime.fora.pl nie licza sie?

Wracajac do tematu to jesli ktos ma informacje o nowym RPG Makerze co ma to co dal Maciek w punktach 1 i 2 to niech da znak
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Pitti pisze:Grywalnosc w pegasusa jest w dzisiejszych czasach 1 osoba (BH) na calym wszechswiecie. (wiem ze zle skonstruowane zdanie ;p).
Istota chciałeś powiedzieć. Nie osoba. Osoba=Człowiek.
BH Daimaouji pisze:1? Raczej "PONAD 9000!!!" bo oni to co? http://www.pegasusianime.fora.pl nie licza sie?
Liczą, liczą.

BH. Nie sądzisz, że im większa ilość opcji, tym wyższa grywalność? (Wybacz mi Krovo, że ci w temacie burdel robię)
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

BH Daimaouji spamer spam spam spam pisze:
skibix pisze:
Pitti pisze:SPAM
Jak śmiesz ? Zapominasz że ja też czasem lubię pokosić w jakieś fajne giery z tego klasyka ( a kilka jest naprawdę fajnych :mrgreen: ).
1? Raczej "PONAD 9000!!!" bo oni to co? http://www.pegasusianime.fora.pl nie licza sie?

Wracajac do tematu to jesli ktos ma informacje o nowym RPG Makerze co ma to co dal Maciek w punktach 1 i 2 to niech da znak
Ty to forum sam zalozyles i robisz nowe konta i sie rajcujesz piszesz sam ze soba.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Przestancie.

Ja bardzo lubie gry z pegasusa, ale nie maja one nic wspolnego z RPG Makerem. Rozpietosc gier na pegasusie jest oszalamiajaca. W RPGM nie da sie zrobic tytulu tak grywalnego jak Mario, Contra, Micro Machines, czy moj debeściak: Kunio Kun (Goal 3).

RPGM oferuje tylko zmiane scenariusza i kilku innych szczegolow, a wszystkie gry sa robione i tak pod sztywny schemat. Dlatego ja osobiscie wole bawic sie w robienie nawet banalnie prostych gier we Flash'u. Nie wazne jak dziecinnie malo rozbudowana jest wtedy moja gra, wazne, ze drugiej takiej samej nie ma na calym swiecie.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

Mario, Contra itd. to są zręcznościówki, a RPG Maker jak nazwa wskazuje służy do robienia rpg'ów (a właściwie jrpg'ów czyli rpg w japońskim stylu) czyli takich gier jak Earthbound, Final Fantasy czy Breath of Fire. Chociaż na upartego można w nim robić także zręcznościówki jak np. taki Rhomik.

Kod źródłowy jest ten sam no bo pokaż mi takiego, który napisze swoją własną grę w C++?
Bez takiego toola jakim jest rpg maker 99,9% ludzi z pomysłami na grę by jej nie wykonało.

Natomiast gry są bardzo różne. To jak bardzo czyjaś gra będzie się różniła od podstawowego zestawu w rm2k zależy tylko od inwencji tego gościa. Można zrobić własne menu, system walk, dodawać dowolne grafiki itd. A ilość funkcji to tylko kwestia odpowiedniego oskryptowania. Wbrew pozorom ograniczenia są bardzo niewielkie. Czy A Blurred Line jest podobne do Legion Saga? A cykl gier z serii The Way uważam za lepszy od większości komercyjnych gier.
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

mac402 pisze:Kod źródłowy jest ten sam no bo pokaż mi takiego, który napisze swoją własną grę w C++?
Ja.
mac402 pisze:Natomiast gry są bardzo różne.
I dlatego we wszystkich chodzisz ludzikiem jak klocek po kwadraciastej mapie.

Nie chce krytykowac rpgm, to dobrze, ze jest taki program dla ludzi nie znajacych sie na rzeczy, a majacych wiele pomyslow. Tylko, ze tutaj, ludzie robia dziesiata czy dwudziesta gre, a jedna od drugiej sie niczym nie rozni. Rozumiesz?

RPG czy nie, to bez roznicy... Tu masz przydklad RPG jakiego nie zrobisz w RPGMakerze jak dlugo bys nie probowal:

http://www.newgrounds.com/portal/view/417513
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

krova pisze:Ja.
A można gdzieś zobaczyć próbki twojej twórczości?
I dlatego we wszystkich chodzisz ludzikiem jak klocek po kwadraciastej mapie.
No taka jest charakterystyka japońskich rpgów. Tak samo możnaby się czepiać, że we wszystkich shooterach chodzisz ludzikiem z bronią. Ja akurat wolę taki widok niż np. z oczu bohatera, ale to kwestia gustu.
Nie chce krytykowac rpgm, to dobrze, ze jest taki program dla ludzi nie znajacych sie na rzeczy, a majacych wiele pomyslow. Tylko, ze tutaj, ludzie robia dziesiata czy dwudziesta gre, a jedna od drugiej sie niczym nie rozni. Rozumiesz?
OK, ale to już nie wina programu tylko ludzi, że nie wykorzystują jego możliwości.
krova pisze:RPG czy nie, to bez roznicy... Tu masz przydklad RPG jakiego nie zrobisz w RPGMakerze jak dlugo bys nie probowal:

http://www.newgrounds.com/portal/view/417513
A można gdzieś pobrać tą grę? Bo jak kikam na "play this game" to mi wyskakuje okienko, że nie można otworzyć strony internetowej. Ale z tego co widzę to gra jest we flashu czyli też nie zrobiona od zera, a za pośrednictwem jakiegoś gotowego narzędzia. I nasuwa mi się jeszcze takie pytanie. Jeśli to jest rpg to czy można tam robić save'y, bo w takich gierkach się to przydaje.
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek od zera ;] to jest sposób hipotytecznego myślenia, bo zawsze z czegoś korzystasz nawet robisz coś w ps. i sam coś rysujesz to korzystasz ze pen tolla ;] Robi zwykly rysunek korzystasz z ołówka i kartki ;] nie ma możliwości zrobienia czegoś od zera ;p A rozeznając gre RPG może tak naprawde zrobić nawet debil (bez urazy) bo wystarczy troszkę poczytać czy coś.. A we flashu już gorzej ponieważ musisz wiedzieć co robisz.. każda kropka ma znaczenie, poza tym trzeba znać się na animacji bo bez tego nihuyah, no i nie wspominam o czymś takim jak klatki .. bo to jasne ;].

A co do gry mac ta jest opcja Save w tej flaszówce ;]
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

mac402 pisze:Ale z tego co widzę to gra jest we flashu czyli też nie zrobiona od zera, a za pośrednictwem jakiegoś gotowego narzędzia. I nasuwa mi się jeszcze takie pytanie. Jeśli to jest rpg to czy można tam robić save'y, bo w takich gierkach się to przydaje.
Robiona od zera. Tak samo jak wlaczajac Painta rysujesz i otrzymujesz piekny obraz, jest robiony od zera za pomoca Painta. Bez pedzla tez nie zrobisz Mona Lisy.

Sciagnac sie nie da, jak sam to zHAKUJE xD to ci wysle. A nie dziala ci, bo masz cos z przegladarka, mi dziala normalnie.

Save'y sa. :)
Kris pisze:Nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek od zera ;]
Jest, Assembler daje takie mozliwosci, ale tylko prawdziwi hardkorowcy potrafia w tym cokolwiek napisac ;) Ja wymiekam przy zwyklym kalkulatorze :D

nihuya to jest program nie czegoś od zera, pomyśl ;] nawet budując coś używasz czegoś żeby zbudować coś, może powiedzieć "oł ye ! this is my ! " xd ale wszystkiego sam nie zrobiles/Kris
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 4:40 pm przez krova, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
ODPOWIEDZ