Pomozcie mi z ABS

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Pomozcie mi z ABS

Post autor: Aragan »

Czesc mam prośbe :
Bede chcial stworzyc jakas gre o DB, ale narzie poszukuje ABS'u :!: Pomozcie mi znalezc ten system :razz: I jeszcze chcialbym sie dowiedziec cos o tym gdzie to wrzucic, czy ten system jest dla jednej postaci czy odrazu dla wielu i itp. :?: I chcialbym stworzyc nie tylko pociski ki blast ale tez Kamehameha, Big bang attack, czy burning attack i inne, zeby kazdy postac miala chociaz 1 wlasny cios tego typu (czy mozna tak zrobic i czy trudno :?:)PLS pomozcie mi :!:
Chodzi mi o to zeby zrobic tak jak w LoG'u :!: :grin:
THX za pomoc :smile:
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

OK! Dzieki za pomoc ale ja troche nie wiem o co chodzi w tym temacie http://ssjpower.net/forum/viewtopic.php?t=497 i nie wiem jak z niego skorzystac :sad: aby stworzyc ABS i te wszystki ciosy :sad: :?:
Jezeli ktos by mogl to moze Wrzucil tu albo na e-maila wyslal PLX :grin: bo nie za bardzo umiem zrobic ten ABS PLX :smile:
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Ja jeszcze 2 dni temu bylem zupelnie zielony ale teraz nie taki diabel straszny jak go maluja.

tutaj masz link do gotowca ale pamietaj on jest tylko do nauki robienia ABS-u.

http://picceta.1.forumer.com/index.php?showtopic=8003
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Szoda ze po angielsku ;/ ale trudno :mrgreen: mam pare pytan :
1.Czy ten system walki dziala dla wszystkich postaci czy tylko dla 1???
2.Jak stworzyc np. Kamehameha albo big bang attack???
3.Gdzie potem to wgrac???
4.Jak stworzyc takie wybieranie ciosow tak jak bylo w LoG'u (chyba pod przyciskiem "a" - ale nie jestem pewny albo pod "s")???
5.Gdzie wgrywac charsety z ciosami???
6Wjakim rpg makerze robicie gry?, ktory jest najlepszy???
Jezeli ktos odpowie bede wdzieczny :grin:

@edit
Gdzie jest to EVENT, bo nie moge znalezc??? Uzywam rpg makera 2k po polsku. :smile:
Awatar użytkownika
mac402
Game Maker
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 14, 2008 3:14 pm

Post autor: mac402 »

1. System zadawania ciosu jest taki sam dla każdej postaci, ale rzecz jasna zmiana grafiki jest inna dla każdej postaci, no i statystyki brane pod uwagę są inne zależnie od postaci. Ale event w common events wystarczy jeden.
2. Jeśli mają wyglądać jak pojedynczy pocisk nie jest to takie trudne (choć zawodne). Jak fala (np. final flash w log) to już trochę trudniejsze. A najtrudniej zrobić coś takiego jak kamehameha w log 2 lub 3. Żeby to odzwierciedlić potrzebowałbyś dużo eventów z animacją tej fali.
3. No najlepiej w common events. Nie mówię o skryptach, które są tylko w rpg maker xp.
4. Dodatkowe klawisze można definiować w rpg 2003, ale po zainstalowaniu odpowiedniego dodatku.
5. Do podkatalogu chars w projekcie gry. Używaj potem komendy Set Chara Movement: Change Graphics.
6. Ja robię w rm2000 bo mi system walk odpowiada. Najlepszy jest teoretycznie xp, ale tylko teoretycznie bo zasobów do niego jak na lekarstwo i tak naprawdę ilu ludzi umie pisać w Ruby (nie kopiuj/wklej).

event - po polsku zdarzenie, to co umieszczasz na mapie i wpisujesz w nim polecenia dla skryptu

common event - zdarzenie typowe, to samo ale mieści się w bazie danych i działa na wszystkich mapach
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

MaciekGohan pisze:Szoda ze po angielsku ;/ ale trudno :mrgreen: mam pare pytan :

6Wjakim rpg makerze robicie gry?, ktory jest najlepszy???
Jezeli ktos odpowie bede wdzieczny :grin:

@edit
Uzywam rpg makera 2k po polsku. :smile:
1.LOL , dziwny z ciebie koles :mrgreen: :lol: Ang RPG Maker jest de best (zaraz po japonskim choc go nigdy nie widzialem w akcji) a z tlumaczeniem to moge sobie poradzic sam
6.Ja RPG Makera 2000 i ten ponoc jest najlepszy , ale RPG Maker 2003 tez moze byc
7.Owned , ta uzywaj tego gowna biedaku :mrgreen: :lol:
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
AnimKing
SSJ 5
Posty: 685
Rejestracja: czw lis 23, 2006 12:07 pm
Lokalizacja: z domu

Post autor: AnimKing »

BH Daimaouji pisze:
MaciekGohan pisze:Szoda ze po angielsku ;/ ale trudno :mrgreen: mam pare pytan :

6Wjakim rpg makerze robicie gry?, ktory jest najlepszy???
Jezeli ktos odpowie bede wdzieczny :grin:

@edit
Uzywam rpg makera 2k po polsku. :smile:
1.LOL , dziwny z ciebie koles :mrgreen: :lol: Ang RPG Maker jest de best (zaraz po japonskim choc go nigdy nie widzialem w akcji) a z tlumaczeniem to moge sobie poradzic sam
6.Ja RPG Makera 2000 i ten ponoc jest najlepszy , ale RPG Maker 2003 tez moze byc
7.Owned , ta uzywaj tego gowna biedaku :mrgreen: :lol:

Stary! Uśmiałem się :).

napisałeś że używasz rpg makera 2000 i że jest najlepszy tak ?? to czemu punkt niżej napisałeś że rpg maker 2k (2000) że to jest gówno ??

PS:Teraz do modków.Myślę że BH zasłużył na osta ponieważ w każdym poście robi liczne błędy ort. gramatyczne jak i Stylistyczne.(Choć ja się nie znam ) xD
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Dzieki mac402 za pomoc :smile:

@2x up
Nie musisz odrazu przezywac kogos, ja ten rpg maker sciagnelem bo myslalem ze jak po polsku to bedzie prosciej i niewiedzialem ze wiekszosc skryptow na stronkach jest z angielskiego makera. :???:

@edit
Jak ktos by umial to niech mi stworzy (nie nalegam) ten system ABS z tym ciosem:
http://www.saiyanworld.org/Rm2k3/detail ... mage_id=12
Jezeli komus sie nie chce to nie, bede probowal sam :grin:
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

MaciekGohan pisze:@2x up
Nie musisz odrazu przezywac kogos, ja ten rpg maker sciagnelem bo myslalem ze jak po polsku to bedzie prosciej i niewiedzialem ze wiekszosc skryptow na stronkach jest z angielskiego makera. :?
Dokladnie :|. Nie daj mu sie ziomek! BH kazdego nowego wyzywa bez powodu :|
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

Mnie BH jeszcze ani raz nie wyzwal a jestem tutaj dopiero 5 dni :P

Co do tematu:

Zeby ktos ci stworzyl skrypt? Raczej nie licz ! Sprzedal to juz predzej. Ja na kilku forach angielsko jezycznych pisalem taka prosbe i w koncu sie sam wziolem za proby stworzenia wlasnego ABS'a.
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

No to bede musial tez sam zrobic cos. A ty Gokugeta SS6 zrobiles sam system walki wrecz (punch) i cos jeszcze, bo jak gralem w twoje demko to tylko nawalac mogles Trunkiem jedynie ;/ ale widzialem tez ze miales przemiane w ssj :smile: (czy moglbys udzielic troche szczegolow gdzie to znalazles :grin:)
Zabieram sie za ABS :mrgreen:
Awatar użytkownika
GokugetaSS6
SSJ 4+
Posty: 463
Rejestracja: pn sty 28, 2008 1:16 am

Post autor: GokugetaSS6 »

To tak walczyc mozna tylko trunksem bo to jest bardzo wczesne demko
Wszystko to znalazlem na tej stronce co podalem i tylko zmienilem tak zeby mi pasowalo
A SSJ to narazie wczesna faza ale to juz znalazlem podstawy na http://www.rpgmaker.pl/ a reszte sam kombinowalem (naprawde... RPG maker jest bardzo prosty.

A tak wogole jak BH napisal ze lubi RPG Maker 2k a potem napisal ze nie lubi to to ze nie lubi bylo o RPG Maker 2k PL :smile:
Awatar użytkownika
Aragan
USSJ
Posty: 76
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 4:26 pm

Post autor: Aragan »

Kurde cos mi nie idzie z tym ABS'em ;/ Ej Gokugeto SS6 czy moglbys mi pokazac screenshoota jak ty masz ustawione tam w tym Event Editorze czy jakos tak PLX bo nie moge ustawic cos ;/ aha i co trzeba wpisac w Events Commands ???
PLEASE HELP ME :!:
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Mnie BH jeszcze ani raz nie wyzwal a jestem tutaj dopiero 5 dni :P
A gdzie niby go wyzwalem?
A tak wogole jak BH napisal ze lubi RPG Maker 2k a potem napisal ze nie lubi to to ze nie lubi bylo o RPG Maker 2k PL
Zgadza sie , polak kto to "tlumaczyl" chyba byl pijany w tym czasie

A co do skryptow po co sprzedawac? I tak nei wiem kto by sprzedal i za ile

Maciek Gohan - "Poddaj sie" , styl Ala LoTSS jest znaaaaaaaacznie lepszy od tego gowna :P Ech te dzisiejsze dzieci , styl walki ala LoK tylko im w glowie
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
ODPOWIEDZ