[center]
[/center][center]Eyeshield 21 - Jest to anime o gatunku sportowej, jak narazie liczy coś koło 120-130 epków, niestety jest bardzo trudno dostępny w sferze ściagania, można to wyjaśnić małą popularnością, ponieważ mało osób wie o istnieniu takiego anime. Eyeshield Nijuuichi został wyprodukowany 2005 roku. Co niestety zadziwia 2005 rok, a tylko 130 epkow? no cóż, tak naprawde wiele osób przy tym pracuje i próbują dopieścić choćby najdrobniejszy szczegół w zachowaniu postaci, a mówiąc szczerze przy tylu charakterach trudno to zrobić.
Jak już wspomnialem, gatunek anime jest ściśle związany ze sportem jednak ma swoje wątki. Teraz powiem troche o samej struktorze.
Cała akcja rozgrywa się w liceum o nazwie Daimon, jak można się domyślić, głównymi bohaterami są uczniowe z tej, że szkoły. Główny bohater o imieniu Sena, posiada niesamowite zdolności, można zacytować tu słowa jednej osoby z tego anime "Dobre nogi"
Jego "Dobre Nogi" pozwalają mu osiągnąć niesamowitą szybkość (4 sekundy na 40 jardów- coś koło 39,8 m). Niestety Sena jest bardzo bojaźliwy i zgodził się tylko na bycie "Menadzerem" i tu zaczeły się dla niego schody. Na szczęści po pewnym czasie chłopak zdecydował się na grę bez żadnych problemów.
Ludzie myślac, iż to anime opowiada tylko o jakiś pierdołach związanych ze sportem, są w błędzie. To anime to nie tylko, jakieś pierdoły, ale także potężna dawka humoru. Choćby samo poznania kapitana drużyny amerykańskiego futbolu Daimon Devil Bats, czyli Hirumy jest on uważany za diabła, gdyż wszystkie wstydliwe oraz tragiczne chwile dla jakiejś osoby są zapisane w jego notesie, przez co może szantażować ludzi. Do tego dochodzi Kurita !, który przypomina wielkiego pączka ! A także pies Cerber oraz "bracia huh".
Muzyka, jak dla mnie w tym anime jest średnia, potrafi wpaść w ucho, ale nie zachwyci wszystkich. Choć są takie utwory, które spodobają sie wielu osobą (Sam PP powiedział, że ciekawe ;P). Dotego dochodzi dość łądna kreska, która przyciąga uwagę.
Jeżeli mam polecać anime o gatunku sportowym, to to napewno jest to jedna z najlepszych propozycji.
A teraz, proszę się wypowiadać, czy oglądaliście, jak wam się podoba, co o tym sądzicie, jak wam sie podoba recenzja i czy w przyszłości może was skusić na obejrzenie tego anime ;p.[/center]
Miłej Lekturki







