Skill's Fan Fick

Jeśli stworzyłeś coś ciekawego i chcesz się tym podzielić, zamieść swoją pracę w tym dziale.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NETskill
Oozaru
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 13, 2007 5:05 pm

Skill's Fan Fick

Post autor: NETskill »

Fick w świecie Sacreda by me :mrgreen:
Mój pierwszy Fan Fick więc sie nie śmiać :razz:

1. Tajemniczy Przybysz
Południowo-zachodnią część Ankarii pokrywają pustynie i skały. Tą część krainy zamieszkują orki oraz szkielety które przyzywa nekromanta Fesor. Te dwie nacje toczą ze sobą odwieczny bój. Małe obozy ludzi nie liczą się w walce o Ankarie. Największy obóz wojskowy zamieszkiwany przez rase ludzką znajduje się w mieście Khorad-Dur. Tam orki i Fesor nie zdążyli dotrzeć.
Poranek w obozowisku Khorad-Dur. Następuje zmiana warty na murach. Jeden z żołnierzy stacjonujących na zachdniej baszcie zauważył w oddali małą postać. Tajemniczy wędrowiec podszedł do bram miasta.
-Otwórzcie - krzyknął.
-Kim jesteś, przybyszu - zawołał strażnik. Nagle wędrowiec padł na ziemie. Strażnik zawołał kolegów i pobiegli w strone leżącego.
-Zabierzmy go do obozu - krzyknął jeden ze strażników. Zrobiono tak, jak powiedział.
Zapadł zmrok. Tajemniczy przybysz otworzył oczy i zobaczył nad sobą kobiete.
-Kim jestes - spytał.
-Jestem kapłanką, ludzie mówią na mnie Luiza. A ty kim jestes?
-Nazywam się Drago.
-Wypij to - powiedziałą Luiza i podała mu naczynie z miksturą zdrowia.
-Dziękuje - powiedział mag i wypił lekarstwo, po czym od razu odzyskał siły. Wstał z łóżka i wyszedł przed namiot.
Czekaj - zawołała kapłanka - musze zadać Ci jeszcze kilka pytań !
-Dobrze. - odparł cichym głosem Drago.
-Co sprowadza Cię na te przeklęte ziemie ? - spytała.
-Szukam czerwonego smoka imieniem Slithess, chce go zgładzić, w jego wnętrzu znajduje się zwój, w którym opisane są zaklęcia wiedzy tajemnej.
- Rozumiem - powiedziała kapłanka. Uniosłą ręce w góre, po czym zniknęła. Drago poszedł sie rozejzec w meście. Nagle usłyszał jakiś huk. Zobaczył uciekających ludzi i usłyszał krzyk
-aaaaa.
- to orki - pomyślał i zacisnął pięść.





C.D.N.[/b]
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Króciutkie, krótsze nawet od moich rozdziałów xD więc nie ma tu co oceniać.
Więc nie będę mówił co mi się podoba, powiem co mi się nie podoba.
Na końcu pytania stawia się znaki zapytania. To raz xD
A dwa, ktoś mi kiedyś powiedział, że nie powinno pisać się orki ,tylko Orkowie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale przekazuję tę informacje daleJ! XD
Obrazek

.
Awatar użytkownika
NETskill
Oozaru
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 13, 2007 5:05 pm

Post autor: NETskill »

OK. Dzięki za krytyke.
Następny ep bedzie około 3 razy dłuższy. Narazie krótki bo chciałem sprawdzić czy jest sens ciągnięcia tego koksu dalej, czyli czy Wam sie podoba czy nie...
Mam ten dar yO, Pan mi go dał, Skill jak z mikrofonu strzał :cool:
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

A mogę zapytać jezscze ile lat masz ? Dobrze myślę, uważając że pomiędzy 11 a 13?xd
Obrazek

.
Awatar użytkownika
NETskill
Oozaru
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 13, 2007 5:05 pm

Post autor: NETskill »

Barni pisze:A mogę zapytać jezscze ile lat masz ? Dobrze myślę, uważając że pomiędzy 11 a 13?xd
Dobrze ;)
Mam ten dar yO, Pan mi go dał, Skill jak z mikrofonu strzał :cool:
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

Barni pisze:A dwa, ktoś mi kiedyś powiedział, że nie powinno pisać się orki ,tylko Orkowie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale przekazuję tę informacje daleJ! XD
Obie formy są poprawne.
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Acer
SSJ 5
Posty: 700
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:55 pm

Post autor: Acer »

Wszystko dzieje się za szybko, zero opisów miejsc, uczuć, czy chociażby wyglądu postaci. Niewiadomo co, po co, kto i dlaczego. Bardziej szczegółowo, niech wszystko ma jakiś sens :>
Ja (1-09-2008 12:44)
kolumb wszedł na twoją starą i myślał że to ameryka
Pepek (1-09-2008 12:46)
A po Twojej doszedl do Indii i Antarktydy
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Bardziej szczeogolowo i bedzie dobrze :D ;)
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Treyu
SSJ 2
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 26, 2007 6:51 pm

Post autor: Treyu »

Pitti pisze:Bardziej szczeogolowo i bedzie dobrze :D ;)
No tak, powiedziałbym jeszcze, że można by pisać dłużej i z większą dozą opisów... tak tak wiem, że może nie wszystkich to interesuje... ale wolałbym wiedzieć jak wyglądają bohaterowie, po części strażnicy i miasto... w końcu "przybysz" poszedł się rozejrzeć. Idąc dalej -
NETskill pisze:1. Tajemniczy Przybysz
zaczynamy bez prologu? nieładnie xD mniejsza, ale jeśli tworzysz opowieść bez wstępu, to ów opowiadanko winno mieć malutkie rozjaśnienie fabularne. Niby coś tam powiedzieli, że chce zabić smoka... mimo to nadal nie wiemy dlaczego -
NETskill pisze:w jego wnętrzu znajduje się zwój, w którym opisane są zaklęcia wiedzy tajemnej.
- jest dla mnie za mało... zawsze są motywy (chciwość, zemsta, żądza mocy itp itd)

Ponadto kilka zdań ma dziwną składnię... ale na to da się przymknąć oko, gdyż nie jest tragicznie. Więc czekam na część kolejną (dłuższą, jaśniejszą i żeby mi było więcej opisów :D) Pozdro od Treya i powodzenia życzę ;]

P.S jeśli chodzi o wyrażenie - orki vs. orkowie - racja oba są poprawne, lecz to pierwsze zostało wzięte od tych dużych i morskich orek xD co powoduje, iż orkowie brzmi bardziej dostojnie ;] przynajmniej wg. mnie, ale to większego znaczenia nie ma ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Treyu pisze:zaczynamy bez prologu? nieładnie xD mniejsza, ale jeśli tworzysz opowieść bez wstępu, to ów opowiadanko winno mieć malutkie rozjaśnienie fabularne.
malo ktora ksiazka ma prolog. dziwna ta moda tutaj, kazdy musi dawac prolog, a po co? ;/

fan fick jest kiepski, nie ma co ukrywac... musisz duzo pracowac, a na pewno bedzie lepszy!
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Treyu
SSJ 2
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 26, 2007 6:51 pm

Post autor: Treyu »

krova, przecież napisałem, że to nie ma wielkiego znaczenia. Tylko utwierdzam się w przekonaniu, że lekkie wyjaśnienie fabularne naprawdę urozmaica chęć czytania. Jeśli masz pojęcie, że bohater do czegoś zaciekle dąży(i jeszcze można dodać, że wiesz do czego :P) to napawa cię to do dalszego czytania... natomiast jeśli nie jarzysz ani kawałka tekstu to nie sądzę, by czytanie było taką przyjemnością ;] To tyle na ten temat.
Obrazek
ODPOWIEDZ