Dragon Ball R - moja własna kontynuacja DBZ

Jeśli stworzyłeś coś ciekawego i chcesz się tym podzielić, zamieść swoją pracę w tym dziale.

Moderator: Moderatorzy

Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Dragon Ball R - moja własna kontynuacja DBZ

Post autor: Radeon »

Usunięto
Ostatnio zmieniony pn gru 26, 2011 2:27 pm przez Radeon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Nieźle, nieźle. Fabuła mi się podoba, lubię czytać fan ficki o tym co by było po Z. Słownictwo poprawne, jednak jedna rzecz mi się nie podobała. Vegeta otrzymał wynalazek od Bulmy i prawie natychmiast przyniósł on skutki. Troszkę za szybko. Ale ogółem fajnie. 8/10
Obrazek
Awatar użytkownika
MeTeO*
Xenomorph
Posty: 772
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:26 pm

Post autor: MeTeO* »

Odcinek nawet spoko...
Acer
SSJ 5
Posty: 700
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:55 pm

Post autor: Acer »

A więc ta:

Fanfick nie jest sam w sobie zły, ale brakuje mu do doskonałości. Jest średni, może powyżej średniej. Brakuje mi kilku rzeczy, to jest:

- Opisu przeżyć postaci
- Opisu miejsca gdzie trwa akcja
- Za szybko się trochę to wszystko dzieje
- Odcinek jest za krótki, oczywiście to pierwszy ep więc da się zrozumieć ale mógłby być dłuższy
- I tak zwanego "tego czegoś" co przykułoby mnie do niego. Ale jak wyżej, jest to pierwszy ep i myślę że "to coś" się pojawi w następnych

Wrażenie ogólne: Jest średnio - dobrze, może być dużo lepiej.

To tyle na razie. A co mi się podoba nie będę mówił, bo pochlebstwa często idą na niekorzyść autora, więc daruję je sobie. Czekam na następne epy.
Ja (1-09-2008 12:44)
kolumb wszedł na twoją starą i myślał że to ameryka
Pepek (1-09-2008 12:46)
A po Twojej doszedl do Indii i Antarktydy
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Radeon pisze:Tak. Jestem kolejnym fanem DB, któremu nie spodobało się DBGT
Jak mozna nie lubic czegos tak wielkiego jak DBGT?
Dzięki swojej żonie
A skad wiesz ze Bulma jest zona Vegety?

(Po przecyztaniu odcinka)

Fajny fanfik , czekam na wiecej.....ale zeby odrazu Vegeta walczyl z Kid buu? Mogl dasz tych przeciwnikow najpierw:

Nappa
Kui
Dodoria
Zarbon
Guldo
Rikum
Jess
Freeza
#18
Metalowy Coola
#13
#15
Komorczak (2 lub 3 forma)
Broli
Bojack
Pui Pui

(Dalem tych slabszych od Kid Buu)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 2:00 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Teoretycznie wszystko dobrze, ale ... to tylko teoria..., jeśli przeczyta się uważnie fan fick można znaleźć kilka błędów :

- Czasem zbyt szybko
- Natychmiastowy efekt wynalazku
- Opis otoczenia oraz miejsca akcji

Ogólnie FF jest całkiem niezły, pisz dalej. Może będzie o wiele lepiej niż przypuszczam
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

Bobercik pisze:Nieźle, nieźle. Fabuła mi się podoba, lubię czytać fan ficki o tym co by było po Z. Słownictwo poprawne, jednak jedna rzecz mi się nie podobała. Vegeta otrzymał wynalazek od Bulmy i prawie natychmiast przyniósł on skutki. Troszkę za szybko. Ale ogółem fajnie. 8/10
Dzięki. Może masz rację co do tego wynalazku, ale cóż. Kid Buu potrafi wnerwić ;).
Acer pisze:A więc ta:

Fanfick nie jest sam w sobie zły, ale brakuje mu do doskonałości. Jest średni, może powyżej średniej.
To i tak wyżej niż sam sobie wystawiłem w ostatnim poście :lol:.
Acer pisze:- Opisu przeżyć postaci
Na siłę można się czegoś doszukać :smile:. W gruncie rzeczy jednak nie jest tego wiele. W opisach przeżyć postaci wciąż dopiero raczkuję, a ten odcinek wyszedł dosyć dawno.
Acer pisze:- Opisu miejsca gdzie trwa akcja
Noo... fakt. Rzeczywiście nie wspomniałem, gdzie się wszystko dzieje. Vegeta ma salę treningową w Capsule Corp, więc tego można się domyślić. Goku i Goten trenowali na pustkowiu, tego już niestety nie zaznaczyłem. Spróbuję jakoś wcisnąć ;).
Acer pisze:- Za szybko się trochę to wszystko dzieje
Być może :).
Acer pisze:- Odcinek jest za krótki, oczywiście to pierwszy ep więc da się zrozumieć ale mógłby być dłuższy
To tak... z założenia odcinki miały być ośmiokilobajtowe (z uwagi na rozmiar klajstra w FAT32 dla... e, nie będę was zanudzał), jednak w pierwszym wyleciał długi opis przeżyć wewnętrznych Gohana, mówiący o tym, jak odradza się (znikąd) jego zamiłowanie do walki (blablabla...) i sam wyłącza formę Mistic (że niby go ogranicza :lol:). Był jednak tak denny, że postanowiłem go usunąć ;).
Niestety, kolejny epek jest jeszcze krótszy, poprawa dopiero przy trzecim...
Acer pisze:- I tak zwanego "tego czegoś" co przykułoby mnie do niego. Ale jak wyżej, jest to pierwszy ep i myślę że "to coś" się pojawi w następnych
Mam nadzieję :). A na serio, przy czwartym odcinku powinno być już lepiej :).
Acer pisze: To tyle na razie. A co mi się podoba nie będę mówił, bo pochlebstwa często idą na niekorzyść autora, więc daruję je sobie. Czekam na następne epy.
Może i działają... dobrze jednak jest wiedzieć, że czekasz :D.
BH Daimaouji pisze:Jak mozna nie lubic czegos tak wielkiego jak DBGT?
Tobie, jako antyfanowi "KKRT'a" nie powinna się podobać - przecież on tam skupia wokół siebie 95% akcji i fabuły, a reszta bohaterów zachowuje się... bez komentarza. Mam tu na myśli przede wszystkim Gohana, Trunksa, Vegetę i Gotena. Ale to nie temat o GT (bądź SwK, bardziej lubię tę formę :cool:).
BH Daimaouji pisze:A skad wiesz ze Bulma jest zona Vegety?

Wtopa :oops:. Nigdy nie byli małżeństwem. Chyba będę musiał gdzieś dodać, że pobrali się między Zetką a Erką...
BH Daimaouji pisze:Fajny fanfik , czekam na wiecej.....ale zeby odrazu Vegeta walczyl z Kid buu? Mogl dasz tych przeciwnikow najpierw:

Nappa
Kui
Dodoria
Zarbon
Guldo
Rikum
Jess
Freeza
#18
Metalowy Coola
#13
#15
Komorczak (2 lub 3 forma)
Broli
Bojack
Pui Pui

Każdy z podanych z wyjątkiem Brolly'ego, Cella i Bojacka to cieniasy, które nie byłyby w stanie zadać księciu nawet jednego ciosu. Wyżej wymieniona trójka mogłaby sprawić mu duże kłopoty, gdyby atakowali go we trzech na jednego. Tylko po co, skoro może walczyć z Kid Buu? Pamiętaj też, że Vegi między Zetką a Erką wzmocnił się :).
Kris pisze:Teoretycznie wszystko dobrze, ale ... to tylko teoria..., jeśli przeczyta się uważnie fan fick można znaleźć kilka błędów :

- Czasem zbyt szybko
- Natychmiastowy efekt wynalazku
- Opis otoczenia oraz miejsca akcji

Ogólnie FF jest całkiem niezły, pisz dalej. Może będzie o wiele lepiej niż przypuszczam

Hehe, te same błędy co wcześniej. Widzę, że są poważnym problemem :D. No nic. Cieszę się, że każdy z was czeka na kolejne odcinki :). Jeszcze nigdy po niecałej godzinie nie miałem tylu postów w moim temacie :D.
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Heh. Nie lubie fan ficków w których występują bohaterowie z DB. Ten również, co tu dużo mówić, mi się nie podoba. Może to dlatego, że to tylko pierwszy epizod, ale:
- Akcja leci jak krew z nosa
- Brak opisów, które pozwoliłby wczuć się w klimat.
- Nie ma opisanych uczuć, myśli.

Walka taka pół na pół, niby opisujesz lepiej niż "Pokonał go!", ale mimo wszystko czegoś brakuje.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Radeon pisze:
BH Daimaouji pisze:Jak mozna nie lubic czegos tak wielkiego jak DBGT?
Tobie, jako antyfanowi KKRT'a nie powinna się podobać - przecież on tam skupia wokół siebie 95% akcji i fabuły, a reszta bohaterów zachowuje się... bez komentarza. Mam tu na myśli przede wszystkim Gohana, Trunksa, Vegetę i Gotena. Ale to nie temat o GT (bądź SwK, bardziej lubię tę formę :cool:).
BH Daimaouji pisze:A skad wiesz ze Bulma jest zona Vegety?

Wtopa :oops:. Nigdy nie byli małżeństwem. Chyba będę musiał gdzieś dodać, że pobrali się między Zetką a Erką...
BH Daimaouji pisze:Fajny fanfik , czekam na wiecej.....ale zeby odrazu Vegeta walczyl z Kid buu? Mogl dasz tych przeciwnikow najpierw:

Nappa
Kui
Dodoria
Zarbon
Guldo
Rikum
Jess
Freeza
#18
Metalowy Coola
#13
#15
Komorczak (2 lub 3 forma)
Broli
Bojack
Pui Pui

Każdy z podanych z wyjątkiem Brolly'ego, Cella i Bojacka to cieniasy, które nie byłyby w stanie zadać księciu nawet jednego ciosu. Wyżej wymieniona trójka mogłaby sprawić mu duże kłopoty, gdyby atakowali go we trzech na jednego. Tylko po co, skoro może walczyć z Kid Buu? Pamiętaj też, że Vegi między Zetką a Erką wzmocnił się :).
1a.Czemu pisesz KKRT w cudzyslowie? To "Goku" powinno byc w cudzyslowie , bo to jego "Ziemksie imie"
1b.Gohan byl cieniasem pod koniec DBZ (W Sajan sadze takze) , A (present) Trunks i Goten to zawsze byli zalosni :lol:
1c.Badz SFS (Super Fajna seria , bynajmiej dla mnie)
2.Czuje sarkazm
3.A Rikum to co? To ze pokazal mu pieklo to jest cienias? Tak samo Freeza i twory Coolera (aka Metal Cooler)

BTW planujesz dac serie pomiedzy DB a DBZ? Bo DB tez lubie , tak samo jak DBGT
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 5:07 pm przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 2 razy.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Radeon pisze:powiedziała naukowczyni
Nie jestem pewien czy to sie odmienia. Raczej watpie :P

Mysle, ze nie wniose nic nowego, po tym co napisala reszta. Ogolnie srednio mi sie podoba, zwlaszcza koncowka jest jakas dziwna.
Radeon pisze:-Cześć Gohan. Czemu nie jesteś już Misticiem?
Ladnie wita syna... Moze dla Goku to wazne, ale zeby tak na dziendobry? ;p
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Kakarotto pisze:-Cześć Gohan. Czemu nie jesteś już Misticiem?
Hmmmmmm ale przeciez "Mystic" to nie poziom (tak samo Ultra)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

BH Daimaouji pisze:Czemu pisesz KKRT w nawiasie?
To się cudzysłów nazywa.
Obrazek

.
Vodnique
Silniejszy Saiya-jin
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 2:30 pm
Lokalizacja: z przyszłości
Kontakt:

Post autor: Vodnique »

@Radeon

Na razie jest tak sobie - coś się niby dzieje, ale trudno to jeszcze nazwać "fabułą" (Vegeta osiąga SSJ3 dzięki nowej maszynie Bulmy - ot całe streszczenie rozdziału). Na plus zaliczę fajny pomysł maszyny treningowej, ale to niestety jedyna poważna zaleta jaką dostrzegłem ;-)

Popracuj nad dialogami, dorzuć trochę introspekcji (przemyśleń bohaterów / opisów ich reakcji i uczuć) no i rozwiń samą historię, a może być nieźle :-)

Pozdrowienia
Też bym pił, gdybym pił.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Hej jesli to jest kontynuacje DBZ to czemu nie ma tu Pan i Bry?

BTW KKRT nie powinien odleciec z Uubem?
Dragon Ball Reload
A co to niby jest?
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Radeon
Oozaru
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Radeon »

BH Daimaouji pisze:1a.Czemu pisesz KKRT w nawiasie? To "Goku" powinno byc w nawiasie , bo to jego "Ziemksie imie"
Być może, ale w samym serialu/mandze/kinówkach większość nazywała go Goku ;). Tylko Vegeta, Nappa, Raditz, Turles, Paragas i Brolly mówili Kakarotto, przy czym żaden z nich nie używał skrótu "KKRT". Przy okazji, w cudzysłowie, nie w nawiasie ;).
BH Daimaouji pisze:1b.Gohan byl cieniasem pod koniec DBZ , A (present) Trunks i Goten to zawsze byli zalosni :lol:
Opinia :P. Chociaż present Trunksa niezbyt lubię, to najgorzej zachowywał się w SwK.
PS:Już wiem od czego jest skrót GT! Głupie To xD.
BH Daimaouji pisze:1c.Badz SFS (Super Fajna seria , bynajmiej dla mnie)
Ponownie opinia :).
BH Daimaouji pisze:2.Czuje sarkazm
Nie, mówię zupełnie poważnie :).
BH Daimaouji pisze:3.A Rikum to co? To ze pokazal mu pieklo to jest cienias? Tak samo Freeza i twory Coolera
Źle mnie zrozumiałeś. Część (ba, większość) z nich w swoim czasie była bardzo mocna. Ale teraz Vegeta jest na tyle silny, że nie dorastają mu do pięt.
BH Daimaouji pisze:BTW planujesz dac serie pomiedzy DB a DBZ? Bo DB tez lubie , tak samo jak DBGT
Tez lubię zwykłe DB, ale nie wiedziałbym, jak zrobić coś pomiędzy Zetką a zwykłym, żeby było zgodne z fabułą Zetki i ciekawe. A z Zetką zamierzam się zgadzać, bo jest genialna.
krova pisze:Radeon napisał/a:
powiedziała naukowczyni


Nie jestem pewien czy to sie odmienia. Raczej watpie :P

Mysle, ze nie wniose nic nowego, po tym co napisala reszta. Ogolnie srednio mi sie podoba, zwlaszcza koncowka jest jakas dziwna.

Radeon napisał/a:
-Cześć Gohan. Czemu nie jesteś już Misticiem?


Ladnie wita syna... Moze dla Goku to wazne, ale zeby tak na dziendobry? ;p
No... Goku się zdziwił?
Kakarotto napisał/a:
-Cześć Gohan. Czemu nie jesteś już Misticiem?


Hmmmmmm ale przeciez "Mystic" to nie poziom (tak samo Ultra)
No, ale Mystic zaprzecza SSJ, więc widok syna w SSJ2 na pewno zdziwił Goku.
Vodnique pisze:@Radeon

Na razie jest tak sobie - coś się niby dzieje, ale trudno to jeszcze nazwać "fabułą" (Vegeta osiąga SSJ3 dzięki nowej maszynie Bulmy - ot całe streszczenie rozdziału). Na plus zaliczę fajny pomysł maszyny treningowej, ale to niestety jedyna poważna zaleta jaką dostrzegłem ;-)

Popracuj nad dialogami, dorzuć trochę introspekcji (przemyśleń bohaterów / opisów ich reakcji i uczuć) no i rozwiń samą historię, a może być nieźle :-)

Pozdrowienia
Dobrze wiem, o czym mówisz - trzy pierwsze odcinki są tylko na rozkręcenie. "Coś" zaczyna się dziać dopiero w odcinku czwartym.
Hmm... a widzisz jakieś niepoważne zalety :razz: :mrgreen: W każdym razie dzięki za rady :).
BH Daimaouji pisze:Hej jesli to jest kontynuacje DBZ to czemu nie ma tu Pan i Bry?

BTW KKRT nie powinien odleciem z UUbem?

Pan siedzi sobie grzecznie w domu :PP. Albo w przedszkolu. A co do Bry... nie spełnia jakiejś ważnej roli w fiku...
BH Daimaouji pisze:Cytat:
Dragon Ball Reload


A co to niby jest?
Spytaj Vodnique'a. Ja tylko wiem, że jest to fik, którego skrót jest taki sam jak mojego :).

A teraz odcinek drugi. Zwykle daję po jednym na dzień, ale temat ma już sporą ilość postów i wzbudził zainteresowanie. Poza tym w/w odcinek jest bardzo krótki.

Usunięto.
Thx wszystkim za przeczytanie :).
Aha, byłbym zapomniał:
Barni pisze:Heh. Nie lubie fan ficków w których występują bohaterowie z DB.
Można wiedzieć dlaczego? Bo ee... można źle oddać charakter postaci?
Ale i tak dzięki za przeczytanie.
Ostatnio zmieniony pn gru 26, 2011 2:29 pm przez Radeon, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ