Konfiguracja ePSXe 160 (emulatora PSX)

W tym dziale dyskutujemy na temat różnych gier, niekoniecznie o tematyce DB.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Konfiguracja ePSXe 160 (emulatora PSX)

Post autor: Dae »

Ze względu na to, że bardzo często padają pytania o konfigurację ePSXe 160, pozwoliłem sobie na przyklejenie tego tematu i usinięcie z niego wszystkich postów, pozostawiając jedynie poniższy, aby uzyskać większą czytelność. Mam nadzieję, że DF nie ma mi tego za złe - Rav

Na twoim miejscu poszukałbym spolszczenia do ePSXe 1.6.0 lub 1.5.2, działa tak samo na obie wersje, więc jeżeli znajdziesz jedno - wystarczy. Poza tym na moim komputerze kilka rzeczy, które nie chciały się uruchomić pod wersją 1.6.0 działały pod wersją 1.5.2, można próbować
1. Sprawdź, czy masz BIOS w opcjach, jeżeli nie, to ściągnij. Niektóre gry potrzebują różnych biosów, dlatego zaopatrz się w więcej niż jeden! (Powinieneś mieć conajmniej "scph1001.bin", radze też któryś z 7000- series, wersję europejską. Szukaj na stronach z emulacją, znajdziesz napewno). Naciśnij przycisk Configuration/Konfiguracja, a następnie "Bios" i wybierz odpowiedni plik z biosem.
2. Plug-In'y - może ci brakować sterowników do programu ePSXe, które działają z twoją kartą graficzną. Poszukaj w www.google.pl "Plugin" "ePSXe" "download" . Później ustaw to w konfiguracjach Video/Wideo
3. Karta pamięci - Powinna być wraz z emulatorem, ale lepiej ją ustaw, bo nie potrafi się ustawić automatycznie

Po ustawieniu tych rzeczy powinno chodzić. ePSXe odpalił nawet na moim Intel Celeronie 334 Mhz i chodziły tam gry dosyć dobrze(praktycznie się nie przycinały).



Doradzam takie Video Plugi-in'y:
- Pete's OpenGL Driver *.**
- Pete's D3D Driver *.**
- Pete's DX* D3D Driver *.**
- Segu Direct3D Driver *.**

* Numer wersji



Oczywiście ŻADNA z powyższych może nie działać, chociaż WSZYSTKIE powinny, sprawdzałem na wielu komputerach o różnych kartach graficznych i innych specyfikach procesora - działały, ale na innych pluginach. Ja osobiście używałem na swoim Celeronie "Lewpy's 3DFX/Glideł GPU 1.31".

Powodzenia w szukaniu ^^ Mam nadzieję, że znajdziesz, czego szukasz. Jeżeli dalej nie będzie chodzić to napisz do mnie na GG, od razu napisz też nick, to będe pamiętać(mam nadzieję)
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2007 10:50 pm przez Dae, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
razz
Zasłużony
Posty: 269
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:09 am
Kontakt:

Post autor: razz »

Ponieważ czytałem o tym niedawno i znalazłem świetny artykuł o tym, podzielę się z wami.

1. Pobieramy emulator do obsługi gier na kompie z PSX'a. Nazywa się ePSXe. Jest to najlepszy emulator (darmowy) w całym internecie do pobrania. Można go ściągnąć stąd: http://ssjpower.net/emulatory/epsxe160.rar.

2. Rozpakowujemy program a następnie uruchamiamy go ze skrótu. Wink
3. Jeśli nie pojawi się okno konfiguracji to dajemy "CONFIG" > "WIZARD GUIDE". Pojawia się okno konfiguracji.


4. Dalejmy przycisk "Config >>>". Nastepne okienko - wiec podświetlamy jedyną dostępną rzecz i klikamy na "NEXT".



5. Teraz wybieramy wtyczkę graficzną (plugin) którą będziemy używać.
Najlepiej wybrać PETE'S OPENGL DRIVER 1.75.




6. Po wybraniu dajemy "Config" aby skonfigurować plugin graficzny. Ustawiamy wszystko tak jak na poniższym zdjęciu.

Obrazek
. Klikamy na "OK" i jesteśmy znowu w miejscu wybierania pluginu graficznego.
Dajemy na "NEXT". Teraz ustawiamy plugin dźwiękowy. Wybieramy ETERNAL SPU PLUGIN 1.41.


8. Po wybraniu klikamy "Config" i ustawiamy właściwości pluginu wszystko jak na obrazku.

9. Po ustwieniu dźwięku dajemy "Next". Teraz konfiguracja CD-ROM'u. Tutaj uważajcie! Ustwiamy odpowiedni dla nas plugin.

MOOBY 2 CD DISK IMAGE DRIVER 2.8 - jest to jak chcemy grać z obrazu płyty.

ePSXe CDR ASPI core 1.5.2 - jak chcemy grać poprzez włożenie płyty (dla WIN 95/98/ME).

ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2 - jak chcemy grać poprzez włożenie płyty (dla 2k/NT/XP).

10. Wybieramy plugin i klikamy "NEXT". Teraz czas skonfigurować joypad. Klikamy na "Controller 1" i przyporządkowywujemy przyciski tak jak nam pasuje klikając na poszczególne odnośniki.



11. Po ustwieniu joypad'a klikamy "OK" a następnie "NEXT". Pojawia się okienko.


Teraz nie pozostaje nic innego jak nacisnąć "Done" i emulator został skonfigurowany.

No teraz wystarczy zrestartować emulator.
Włączamy go i klikamy wsadzamy CD do napędu.
Następnie dajemy "Run" > "CDROM".
No i od teraz możemy sobie pogrywać...
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

Super. :) Fajnie że wreszcie ktoś to opisał. :) Ja mam Budokai 3, BT i BT2 oryginalne na PS2 więc niepotrzebna mi ta metoda, ale są jeszcze inne gry. :> :):):) Jak to skonfiguruję to chyba będę pół dnia spędzał na kompie grając. ;]
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

Dragon Fist pisze:Super. :) Fajnie że wreszcie ktoś to opisał. :) Ja mam Budokai 3, BT i BT2 oryginalne na PS2 więc niepotrzebna mi ta metoda, ale są jeszcze inne gry. :> :):):) Jak to skonfiguruję to chyba będę pół dnia spędzał na kompie grając. ;]
B3, BT i BT2 nie pójda. Emulator jest do psx. Aktualnie tworzony jest pod czarnulke, jest juz całkiem zdolna wersja(ciągnie 30 fps), ale znalezienie biosa to masakra.
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

No to dobrze że mam oryginały i PS2 :] Bo bym stracił niezłą zabawę.(PS2 mam nieprzerobione) :] Popykam sobie w Final Bout'a. ;]
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

EMulacja gier na PS2 jest możliwa, co więcej, to działa! Tylko jest jeden problem: prędkość odtwarzania gier jest bardzo niska.

Zainteresowanych zapraszam na www.pcsx2.net . PCSX2 jest emulatorem pod PS2, jeżeli masz dość dobry komputer(ok. 3 Ghz, 1-2 GB ramu, Karta graficzna z dużą ilością miejsca) to może ci pójść dobrze. Można zobaczyć screeny z gier, jakie robili programiści(o ile się nie mylę, to programiści).

Nie będe wyjaśniać jak to działa, popróbujcie, ja nawet sam sobie włączyłem BT2 na tym emulatorze, tylko że ze względu na to, że mam słabego kompa i miałem starą wersję emulatora, nie było widać tekstur...
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
KorekNight
Przeciętny wojownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 29, 2007 8:25 am
Lokalizacja: Gardawice

Post autor: KorekNight »

Jak włączyć na tym final bout'a? Ile tak sie powinno włączać, prosze o odp.
ODPOWIEDZ