DB = bajeczka?

Sprawy nie dotyczące strony, ale na temat DB.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

DB = bajeczka?

Post autor: Rav »

Gdy słyszę wyraz "Bajka", na myśl przychodzą mi "Muminki", "Reksio", czy "Bolek i Lolek".
Tak się w Polsce utarło, że to co animowane, to bajka. Nawet jeśli będzie to animowana wersja "Obcego" czy "Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną". Przy takiej definicji bajki (bajka=animacja) nie ma się co dziwić, że niektórzy dziwią się, że DB jest zbyt brutalną...bajką.

DB to po prostu film. Tyle, że odcinkowy i animowany. Niezrozumiały w pełni dla dzieci.
To znaczy dzieciaki widzą, że się leją, ale nie potrafią zrozumieć całej głębi. Nie obchodzi ich różnorodność charakterów, wnętrze postaci. Nie potrafią docenić wzniosłych momentów. Dla nich to tylko siekanina, a DB oglądają (właściwie to "oglądały") bo "się nieźle bo gębach naparzają". DB można odbierać na różnych poziomach. Najprostszy i najpłytszy to właśnie taki, jaki rozumieją małe dzieci. Oczywiście są wyjątki i nie zawsze zależy to od wieku.

Może właśnie dlatego małe dzieci nie powinny DB oglądać, bo może to pozostawić im trwały uraz w psychice (zapamiętają tylko, że się leją i wzrośnie u nich agresja). Aczkolwiek na szczęście żadne badania tego nie potwierdziły i to tyko nieśmiałe przypuszczenia ;] Jeśli ktoś jest normalny, to co by nie oglądał, będzie w stanie odróżnić rzeczywistość od fikcji. Jeśli ktoś jest psychiczny, to nawet po obejrzeniu "Bolka i Lolka" może skoczyć z balkonu.

Jeśli można nazwać bajką DB, to można nazwać tak też np. Animatrixa...
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Dragon Ball to poezja. Nie wystarczy tego oglądac to trzeba czuc. Dragon Ball to sztuka.
DB kocham całym sercem. Powinno to się oglądac od 7 lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

DB wg mnie to grozniejsza wizja ataku na Ziemie , znaczy to , ze nie boje sie juz Hitlera , Bin Ladena itp. Bo porownujac ich do Sajanow i Freezy , ci dwaj "tyrani" sa lagodni jak Baranki i sa bardziej glupi niz zli

Jak dla mnie DB jest zbyt brutalna jak dla dzieci , nawet mi sie snila wersja DB gdzie byly sceny drastyczne

Nie wiem czy w japonii to normalne seriale dla starszych dzieci jak u nas H-Man (ten z TVN) czy W.I.T.C.H , ale wychodzi na to , ze tak
Powinno to się oglądac od 7 lat.
Wg gier takich jak BT czy B3 , to chyba od 12
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bobercik »

Chyba masz racje. Od 12 lat. Tak jest dobrze
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

ze nie boje sie juz Hitlera
doprawdy? Hitler przy sajanach to baranek? Zapewniam CIe BH ze wolalbym zginac z reki sajana, na luzie lekko nic nie czujac. (1 strzal) i koniec, nizw Obozie, byc torturowany, glodzony, męczony, wskrzykujac mi rozne toksyny pod skóre i poniżając.
Moj drogi Michale , chyba zapomniales ze Sajanowie , wola robic zamet zanim kogos zabic , patrz na KKRT w filmie 8 , Broli zamiast go zabic , dal mu pokaz piekla , u ludzi takiego piekla nie zobaczysz

A skoro wolisz zginal z rak Sajanow to dobra

BTW ja to mowie
Ludzie nie sa zli , glupi i to nawet bardzo , ale nie zli
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Mr.Atom
Vegeta SSJ 7
Posty: 113
Rejestracja: śr lip 13, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Mr.Atom »

Pokaz piekła?>??? Frezer jak zabijal swoich ludzi? odrazu niszczyl tysiace momentalnie, bez tortur. A to co robil hitler to sielanka??? moj pradziadek byl w Asuschwitz i modlil sie dniami i nocami by zaden z nas nie zobaczyl tego co on >.> Opowiedzial mi historie znana tam wszystkim, kiedy to na stolowce gdy dostali troszeczke zupki i kawal chleba na caly dzien, pewna osoba umarla przy wszystkich. W tedy nikt nie myslal o niej nikt sie nie pomodlil nikt go nie podniosl. Wiesz dlaczego? wiesz co zrobili? caly przedzial rzucil sie na jego talerz z jedzeniem. KAwalki ziemniakow wygrzebywali z podlogi, tak ze ich paznokcie sie lamaly i krwawily. Kazdy wolal zjesc jego porcje niz pomyslec o nim czy sie chociaz przeżegnac za niego. Do tego byli zmuszani niewolnicy.

Zadnen sajan, zadna postac, zadna bajka nie pokaze takiego piekla. Jezeli dla Ciebie w bajce byly rzeczy gorsze niz obozy zagłady, to cos z Tobą zle BH :/
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Mr.Atom pisze:Pokaz piekła?>??? Frezer jak zabijal swoich ludzi? odrazu niszczyl tysiace momentalnie, bez tortur. A to co robil hitler to sielanka??? moj pradziadek byl w Asuschwitz i modlil sie dniami i nocami by zaden z nas nie zobaczyl tego co on >_> Opowiedzial mi historie znana tam wszystkim, kiedy to na stolowce gdy dostali troszeczke zupki i kawal chleba na caly dzien, pewna osoba umarla przy wszystkich. W tedy nikt nie myslal o niej nikt sie nie pomodlil nikt go nie podniosl. Wiesz dlaczego? wiesz co zrobili? caly przedzial rzucil sie na jego talerz z jedzeniem. KAwalki ziemniakow wygrzebywali z podlogi, tak ze ich paznokcie sie lamaly i krwawily. Kazdy wolal zjesc jego porcje niz pomyslec o nim czy sie chociaz przeżegnac za niego. Do tego byli zmuszani niewolnicy.

Zadnen sajan, zadna postac, zadna bajka nie pokaze takiego piekla. Jezeli dla Ciebie w bajce byly rzeczy gorsze niz obozy zagłady, to cos z Tobą zle BH :/
1..Widac ze ludzie sa bardziej milosierni od sajanowi , co za bezwartosciowe scierwa :twisted:
2.Michal Michal , to z Ludzmi cos jest zle , nie wiedza ze nie sa zli a mimo tego sa zli , nawet te miliony , po co ich sie nazywa Homo Sapiens? Skoro ich rozumy sa na poziomie niskim
3.Dla ludzkosci nie ma juz ratunku (na szczescie) , trzeba ich zniszczyc albo sami sie zniszcza przez wlasna (nieuleczalna) glupote :lol:

Krystian - Ta masz racje

Robert - Czys oszalal? Broli to diabel wcielony , Hitler to tylko wariat ktory mysli ze jest zlym!
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

BH Daimaouji pisze:
Mr.Atom pisze:Pokaz piekła?>??? Frezer jak zabijal swoich ludzi? odrazu niszczyl tysiace momentalnie, bez tortur. A to co robil hitler to sielanka??? moj pradziadek byl w Asuschwitz i modlil sie dniami i nocami by zaden z nas nie zobaczyl tego co on >_> Opowiedzial mi historie znana tam wszystkim, kiedy to na stolowce gdy dostali troszeczke zupki i kawal chleba na caly dzien, pewna osoba umarla przy wszystkich. W tedy nikt nie myslal o niej nikt sie nie pomodlil nikt go nie podniosl. Wiesz dlaczego? wiesz co zrobili? caly przedzial rzucil sie na jego talerz z jedzeniem. KAwalki ziemniakow wygrzebywali z podlogi, tak ze ich paznokcie sie lamaly i krwawily. Kazdy wolal zjesc jego porcje niz pomyslec o nim czy sie chociaz przeżegnac za niego. Do tego byli zmuszani niewolnicy.

Zadnen sajan, zadna postac, zadna bajka nie pokaze takiego piekla. Jezeli dla Ciebie w bajce byly rzeczy gorsze niz obozy zagłady, to cos z Tobą zle BH :/
1..Widac ze ludzie sa bardziej milosierni od sajanowi , co za bezwartosciowe scierwa :twisted:
2.Michal Michal , to z Ludzmi cos jest zle , nie wiedza ze nie sa zli a mimo tego sa zli , nawet te miliony , po co ich sie nazywa Homo Sapiens? Skoro ich rozumy sa na poziomie niskim
3.Dla ludzkosci nie ma juz ratunku (na szczescie) , trzeba ich zniszczyc albo sami sie zniszcza przez wlasna (nieuleczalna) glupote :lol:

Krystian - Ta masz racje

Robert - Czys oszalal? Broli to diabel wcielony , Hitler to tylko wariat ktory mysli ze jest zlym!
Żadne uczucie nie zostawi w człowieku takiego śladu jaki może zostawić niewola w Auschwitz Bartuś... Kolejnym dobrym przykładem jest Oświęcim... Sam widok przeraża i boleśnie uderza w pamięć... Nie można porównać szkód wyrządzanych przez bohaterów Anime do prawdziwych rzezi dokonywanych przez ludzi z krwi i kości... Bartuś, w Twoich wypowiedziach doszedłeś do momentu pomylenia prawdy z fikcją- Saiyanie, Freezer, Broly, to jedynie postacie Anime, które w rzeczywistym świecie nie są w stanie wyrządzić szkód, ponieważ nie istnieją; Hitler, Stalin- przez ich rozkazy ginęły miliony ludzi, czy potrafisz odwrócić taką klęskę?? Czy na Ziemii istnieją Smocze Kule, które wskrzesiłyby wszystkie ofiary Wojen Światowych i innych tympodobnych kataklizmów które odebrały tysiące i miliony żyć? Nie, są one jedynie fikcją, światem przedstawionym przez Pana Akirę Toriyamę... nie wolno mylić prawdy i fikcji... możesz co prawda rozprawiać sobie jaky to było ginąć z rąk krwiożerczego Freezera, ale nigdy nie będziesz mógł tego doświadczyć na własnej skórze, za to możesz doświadczyć realnej śmierci z rąk psychopaty lub na wojnie- taka jest rzeczywistość...

DB= Bajeczka? To klasyczny błąd Polaków, nie potrafią rozróżnić Anime od kreskówki.. . Dla nich wszystko animowane, jak już wspomniał Rav jest bajką... znaczącą różnicą w przypadku DB jest nie to, iż Dragon Ball jest Anime, lecz to, że Dragon Ball oglądany może być przez odbiorców określonego wieku lub o określonej dojrzałości psychicznej... 5 latek nie będzie w stanie zrozumieć tego co kryje się pod maską epickich walk z Freezerem, Cell'em czy Buu... DB przeznaczone jest dla odbiorców w starszym wieku- nie podam tu określonej bariery, ponieważ to zależy, na ile odbiorca jest dojrzały... Jeżeli komuś Db śni się po nocach, to znaczy że raczej nie powinien go oglądać...
Muminki to też nie bajka lecz Anime, ale mogą je oglądać zdecydowanie młodsi odbiorcy.
Tak więc istnieje zdecydowana różnica między typowymi kreskówkmia, "bajkami" a Anime jakim, jest DB... Mam nadzieję że moja wypowiedź była wystarczająco wyczerpująca :D
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

Zacznijmy od tego, ze zaden czlowiek nie przezyl by piekla wyrzadzonego kkrtowi przez brollyego. A co do tematu trudno w Polsce DB jest bajka i trzeba sie z tym pogodzic nie zmienimy swiadomosci calego narodu :P
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Bliz pisze:A co do tematu trudno w Polsce DB jest bajka i trzeba sie z tym pogodzic nie zmienimy swiadomosci calego narodu :P
Chociaż my nazywajmy rzecz po imieniu. Może nie zmienimy świadomości dyletantów, ale chociaż na tym forum nie używajmy określenia "bajka"...


Sądzę, że BH nie miał na myśli Hitlerowskiej zagłady, lecz chciał wyrazić swoją negatywną opinię na temat ludzkiego gatunku.
Mam nadzieję, że się nie mylę.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Dragon Fist
A True Dragon
Posty: 856
Rejestracja: czw paź 13, 2005 3:19 pm
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Dragon Fist »

Rav pisze:
Bliz pisze:A co do tematu trudno w Polsce DB jest bajka i trzeba sie z tym pogodzic nie zmienimy swiadomosci calego narodu :P
Chociaż my nazywajmy rzecz po imieniu. Może nie zmienimy świadomości dyletantów, ale chociaż na tym forum nie używajmy określenia "bajka"...


Sądzę, że BH nie miał na myśli Hitlerowskiej zagłady, lecz chciał wyrazić swoją negatywną opinię na temat ludzkiego gatunku.
Mam nadzieję, że się nie mylę.
Również chore jest, aby nienawidzić gatunku którym się jest... Jeżeli Anime takie jak DB, potrafi zmienić jego świadomość na tyle, aby przestał być ziemianinem tylko dlatego, że jego ulubieni bohaterowie chcą zniszczyć tą rasę, to coś jest nie tak... To właśnie przykład błędnego rozumienia DB, wartoby się zastanowić czy Bartuś jest odbiorcą o odpowiednim nastawieniu psychicznym na tak głębokie Anime...
Bliz
SSJ 5
Posty: 858
Rejestracja: śr gru 01, 2004 8:46 am
Lokalizacja: Nowa Sól-FNW

Post autor: Bliz »

Albo w odpowiednim wieku ^^

nie za długi ten post?
DF


A co mialem sie rozpiasc? :P
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2006 12:18 pm przez Bliz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Ehhh, Ja zawsze kogoś poprawiam, że Dragon Ball to Anime, a nie bajka. Tak samo w przypadku innych anime!

Jeżeli ktoś się zapyta: "A jaka to różnica?", to odpowiadam tak: "Bajka pokazuje ludzkie wady i przywary, najczęściej pod postaciami zwierząt lub roślin. Zaś anime, to coś jak odpowiednik serialów w Japonii!"

Taka odpowiedź jest niekiedy nie wystarczająca, ale to zależy od IQ tego, komu wyjaśniamy. Jeżeli wysokie, to wystarczy raz powiedzieć i ładnie przeprosi ^^
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Bliz pisze:Albo w odpowiednim wieku ^^
Chyba masz racje troche , chodzilem do szkoly srednej i jechalem na qou Vadis (czy jak to tam , nie wazne , wazne ze to najbardziej brutalny film jaki widzialem) , no i balem sie to pewnie moj wiek fizyczny zreszta teraz skoro nie lubie ludzi chce mi sie smiac jak lwy zabijaja tam ludzi

A co do DB to ta , lubilem to Anime od dawna , nawet DBZ , jednakze niektore sceny byly zbyt brutalne (smierc Radima i KKRT szok)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

W Polsce przyjęło się, że dla dzieci jest wszystko co kolorowe i narysowane. Jak wiemy z własnego doświadczenia jest to mylne. Tak samo jest z grami, rodzice nie poświęcają uwagi co robią/czytają/grają ich dzieci, a potem wina spada na producenta/wydawcę. Przecież takiemu adwokatowi najłatwiej wykorzystać zło gier/produktów jako szkodliwych na umysł czy udowodnić niepoczytalność. A takie przyczyny zdarzają się niezwykle rzadko, a często winą jest niedopatrzenie rodziców. Niestety ludzię korzystają z najłatwiejszych furtek, co odbija się potem na dostępności i opinii np. gier i mang(anime)....... Nie wiem czemu, ale większość Animemaniaków, uważa DB za bajkę dla dzieci. Oczywiście jest ona dosyć prosta, bez większej głębi, ale ma swoje przywary, naprzykład uczy poświęćenia czy miłości czy zmiany moralnej.

BH, jeśli uważasz, że postać wymyślona może popełnić gorszę zbrodnie niż teroryści to radze odwiedzić psychologa. Jest to podejście, pospolitego tępaka znającego się na histori jak dres na kulturze. Nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz nic na jakiś temat. Jest wstyd mi kiedy widzę jak ludzię zapominają o zbrodniach, przy okazji pisząc takie idiotyzmy jak BH. Ludzie przeżywali tam piekło, a ty sobię kpisz, że jakiś narysowany monster zrobiłby lepszą rzeź.

BH jeśli uważasz, że Quo Vadis był taki brutalny obejrzyj sobie Kaligule czy Świt Żywych Trupów. Naprawdę krwawe filmy, okrutne, do dziś dzień napawają mnie obrazą. 1 pozycja nadaję się dla ciebie, gdyż film jest oparty na faktach histroczynych. Oglądnij i powiedz czy coś takiego zrobiłby Freezer??

P.S. Sorry za jakośc posta ale dziś 13 godzin w podrózy, ale nie mogłem pójść spać bez uruchomienia tego forum :razz:
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
ODPOWIEDZ