Religia, tak czy nie?

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

"TY BEZBOŻNIKU! SMAŻ SIE W PIEKLE!"
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Barni pisze:E, panowie mądrzejsi xD Z tego co napisałem w poprzednim poście to wynika, że kim ja jestem ?:D
Wychodzi na to że jesteś agnostykiem (czy jak to sie tam zwało :razz: ).
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Ehhh. Za bardzo chcecie narzucac swoje poglady innym (nie wszyscy, ale niektorzy), wyrazcie swoje zdanie, a nie sie klocicie, mozna to przegadac na spokojnie.
Anim :* pisze:. W Polsce jest Wiele Religii więc Dlaczego uczymy się tylko o Chrześcijaństwie ??
O ile dobrze mi wiadomo w 966 roku Polska przyjela religie chrzescijanska... Polska jest krajem chrzescijanskim, dlatego uczysz sie o chrzescijanstwie :). A wypisac sie mozesz, wystarczy kartka od rodzicow jak to juz ktos napisal, ale chyba musisz dac na poczatku roku i poczatku szkoly :)


ps. Po prostu spam spamowi nie rowny, zeby ktos tak spamowal bez nicka Pitti to jest juz szczyt hamstwa :| gnoje, Barni zabijmy ich.

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 8:28 pm ]
Pitti pisze:"TY BEZBOŻNIKU! SMAŻ SIE W PIEKLE!"
Ey no wez Pepuś, ja go nie chce w piekle :|
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Ehhh. Za bardzo chcecie narzucac swoje poglady innym (nie wszyscy, ale niektorzy), wyrazcie swoje zdanie, a nie sie klocicie, mozna to przegadac na spokojnie.
Cześć. Jestem Maciek i jestem ateistą.
Acer
SSJ 5
Posty: 700
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:55 pm

Post autor: Acer »

skibix pisze:
Ehhh. Za bardzo chcecie narzucac swoje poglady innym (nie wszyscy, ale niektorzy), wyrazcie swoje zdanie, a nie sie klocicie, mozna to przegadac na spokojnie.
Cześć. Jestem Maciek i jestem ateistą.
Cześć, jestem Michał i mam krótkie nogi.
Ja (1-09-2008 12:44)
kolumb wszedł na twoją starą i myślał że to ameryka
Pepek (1-09-2008 12:46)
A po Twojej doszedl do Indii i Antarktydy
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Acer pisze:
skibix pisze:
Ehhh. Za bardzo chcecie narzucac swoje poglady innym (nie wszyscy, ale niektorzy), wyrazcie swoje zdanie, a nie sie klocicie, mozna to przegadac na spokojnie.
Cześć. Jestem Maciek i jestem ateistą.
Cześć, jestem Michał i mam krótkie nogi.
Cześć jestem Pituś i mam 3 jądra.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Cześć jestem Krystian i kącik zaraz rozwale jak będzą takie odpowiedzi offtopowe.

Anim : a hahaha mocny jesteś z dniem 966 roku przyjeliśmy chrześcijaństwo przez co Polska uczy Religi Chrześcijańską. Ale trochę się zgodze z Pittim, tutaj powinna być ogólna rozmowa na temat Religi, a nie moment w którym wy proóbujecie narzucić swoją wolę.
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

Acer pisze:Nawet ateista może pójść do Raju, w który nie wierzy.
Bo Raj to nie miejsce, lecz stan duszy, serca. Aby go osiągnąć, trzeba postępować zgodnie z zasadami, które są wpisane w serce, kierować się dobrem i miłością.
Kostek pisze:dajcie mi chodź jeden powód dla któego warto wierzyć w boga...
Aby być szczęśliwym. Bez Boga nie dla każdego jest to możliwe, a na pewno z Bogiem dużo łatwiej jest postępować dobrze, a to właśnie daje szczęście. Możliwe tez, że bez Boga nie da się przekroczyć pewnych granic.
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 9:47 pm przez Rav, łącznie zmieniany 1 raz.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

Rav pisze:Bez Boga nie dla każdego jest to możliwe, a na pewno z Bogiem dużo łatwiej jest postępować dobrze, a to właśnie daje szczęście. Możliwe tez, że bez Boga nie da się przekroczyć pewnych granic.
Czemu łatwiej? I jakich granic?
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

pp3088 pisze:
Rav pisze:Bez Boga nie dla każdego jest to możliwe, a na pewno z Bogiem dużo łatwiej jest postępować dobrze, a to właśnie daje szczęście. Możliwe tez, że bez Boga nie da się przekroczyć pewnych granic.
Czemu łatwiej? I jakich granic?
Hmm...może dlatego, że możesz się oprzeć na Bogu, a nie na własnym umyśle, który łatwo może zostać pokonany przez egoizm i pociąg do zła?

Granic...niełatwo jest być Świętym bez Boga. A czy można? A mi to oceniać?
Ostatnio zmieniony ndz mar 09, 2008 12:29 am przez Rav, łącznie zmieniany 2 razy.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

Rav pisze:Hmm...może dlatego, że możesz się oprzeć na Bogu, a nie na własnym umyśle, który łatwo może zostać pokonany przez egoizm i pociąg do zła?
Sugerujesz, że Bóg daje Ci wskazówki jak postępować? Nie mówie o zródłach pisanych.
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

pp3088 pisze:
Rav pisze:Hmm...może dlatego, że możesz się oprzeć na Bogu, a nie na własnym umyśle, który łatwo może zostać pokonany przez egoizm i pociąg do zła?
Sugerujesz, że Bóg daje Ci wskazówki jak postępować? Nie mówie o zródłach pisanych.
Nie to miałem w sumie na myśli. Ale co do tego jak postępować, to po prostu zgodnie z tym, co mówi głos serca, bo on mówi to, co uważa za dobre. Czyli jeśli postępuję zgodnie z nim, to jestem przekonany, że postępuję dobrze. A to najważniejsze.

Bóg pomaga mi choćby w ten sposób, że gdy się modlę, czy uczestniczę we mszy, to to mi pomaga oczyszczać swą duszę i stawać się dobrym człowiekiem.
Kostek pisze: heh TAK mam dowody na to, ze boga niema a Ty mi nieprzedstawisz żadnego, że bóg jest hmm różnica nie?
Ja Ci przedstawię dowód - Bóg istnieje, bo ja w niego wierzę.

A ty mi przedstaw dowód na to, że 2+2=4.
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 10:04 pm przez Rav, łącznie zmieniany 1 raz.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

Mam nadzieję, że nie ulegasz trendowi, że moralność=religijność.
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
Rav
;)
Posty: 1007
Rejestracja: pn lis 29, 2004 7:11 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rav »

pp3088 pisze:Mam nadzieję, że nie ulegasz trendowi, że moralność=religijność.
A skąd taki pomysł? Dla jednych drogą do osiągnięcia szczęścia jest religia, nie dla wszystkich (chyba) musi. Każdy sam w swoim sercu powinien sobie chyba na to odpowiedzieć, co powininen robić, żeby być szczęśliwym.
...::: Keep Calm & Follow your Joy :::...
Awatar użytkownika
Kostek
USSJ
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 31, 2006 8:35 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kostek »

No wiesz Rafałku :D masz 2 kredki i do tego dołozysz 2 kredki to ile będzie kredek? no 4 ^^ a tak na serio to co ma wspólnego dodawanie z bogiem? dowod taki ze on jest bo w niego wierzysz.. heh to dlaczego ludzie by mnie wysmiali jakbym powiedzial ze wierze w hmm np. wampiry i wilkolaki.. i by mi mowii ze tego niema bo sa dowody na to ze to bajki.. tak samo jak z bogiem tyle ze przez to iz wiekszosc spoleczenstwa wierzy to uznaje sie to za prawde.. no niestety :D
[center]Obrazek [/center]
Obrazek
ODPOWIEDZ