Kwestia wiary w Boga

Sprawy na zupełnie inne tematy - nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Arti pisze:Bądźmy dobrzy, ale miejmy otwarty umysł! ;D
I to jest w sumie moje motto życiowe. Zgadzam się z tobą, Arti, jak chyba nigdy dotąd. :)
Obrazek

.
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Arti pisze:Generalnie Pismo Święte nie potwierdza istnienia Szatana.
Jestes zle poinformowany, w Pismie Swietym jest duzo wzmianek o szatanie. Naprzyklad znow powroce do sytuacji z Adamem i Ewa. Jest napisane, ze szatan przybral forme weza i skusil Ewe do zjedzenia owoca z zakazanego drzewa. Zostal przeklety, skazany na zaglade i nazwany szatanem.
Arti pisze:Szatana wymyślili ludzie, aby podporządkować sobie plebs. Było to czysto polityczne zagranie
Szatan posluzyl sie wielokrotnie ludzia, a glownie religii (nazwal bym to inaczej ale nie chce nikogo urazic) katolickiej, choc moze trafniej bedzie powiedziec, ze on posluguje sie nia
Arti pisze:Pismo Święte nie jest dowodem. Po pierwsze dlatego, że zostało napisane przez LUDZI
To prawda zostalo napisane przez ludzi, ale to nie oznacza, ze nie jest prawdziwe. Czesto informacje, powiedzmy historyczne, sa pisane przez kogos innego. Nie przez osobe, ktora bierze udzial w tych zdarzeniach. Co prawda opiera sie to na jednej z setek form przekazu jak naprzyklad listach czy zdjeciach, ich badz osob widzacych to zajscie. Pismo Swiete zostalo napisane miedzy innymi, jeszcze inna droga, ktora teraz jest niespotykana, a chodzi o natchnienie boze, co mialo pewnie swoj cel.
Arti pisze:zostało napisane przez LUDZI, których nawet na oczy nie widziałeś.
A, ze nie widzialem tych ludzi jest zdecydowanie zaleta, poniewaz pisali oni to w czasach, w ktorych to sie dzialo, niedlugo po, bardz jeszcze przed nimi (naprzyklad, przepowiedzenie oblezenia Tytusa na Jerozolime)
Arti pisze:Aha, wiedziałeś, że nasze 10 przykazań jest żywcem wzięte z Egipskiej Księgi Umarłych, która powstała lata przed Chrystusem?
Przykazania byly wpojone ludzia juz dawno. Bog widzac, ze ludzie coraz czesciej odbiegaja od nich, postanowil je uscislic i dac jako namacalny dowod. Ze byly juz dawno przed wyryciem ich na skale, o niczym nie swiadczy. Najwidoczniej egipcjanie doszli do tego samego wniosku co sam Bog.
Arti pisze:Aha, wiedziałeś, że inni Bogowie (np. Chorus i Krishna) mają identyczną historię jak Jezus? :)
Bog powiedzial na samym poczatku, gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, ze przyjdzie na swiat czlowiek, ktory dokona wybawienia. Pozniej tylko bylo czekanie, ktore doprowadzilo do uwazania sie przez ludzi, za Bogow. Przez to powstalo wiele religii i mitow o bogach. Wiedziales, ze podobna sytuacja miala miejsce na samych poczatkach istnienia ludzkiego? Kain myslal, ze jest nasieniem Boga, ktore uwolni ludzkosc od grzechu. Widzac, ze Bog jest bardziej przychylny Ablowi, postanowil go zabic. To sie tyczy tez tych Bogow co wymieniles
Arti pisze:Ale to właśnie religia komplikuje życie.
Tylko glupi czlowiek martwi sie tym, ze to mu komplikuje zycie. Madremu to je znacznie ulatwia..Nie mozna byc madrym przekreslajac najwazniejsze fakty jakie wogole istnieja. Choc moze nie doslownie o religie chodzi
Arti pisze:Wypełniona jest zakazami i nakazami, które powodują, że człowiek żyje w ciągłym strachu.
To brak zakazow i nakazow prowadzi do strachu, bo to one daja sens zycia, ktory jest bardzo potrzebny naturze ludzkiej.
Arti pisze:Jestem również pewny, że nigdy po Ziemi nie chodził człowiek zwany Jezusem Chrystusem, który na zawołanie czynił cuda. Mało prawdopodobne. Żaden z około 20 historyków żyjących w tamtym okresie słowem nie wspomniał o tej postaci.
I znowu jestes zle poinformowany. Poczytaj o czlowieku o imieniu Tacyt, ktory zyl w czasach Jezusa i opisal, badz zahaczyl w swoich ksiegach o takie postacie jak Poncjusz Pilat czy Jezus Chrystus.
Ja odbieram Pismo Swiete nie tylko religijnie, ale i historycznie, poniewaz tak jak mowilem nie ma zadnej luki, ktora mozna podwazyc jej prawdziwosc.

To moze i ja przytocze pare dowodow, ktore mi ktos wyjasni.
Te ktore tycza sie bibli:
Udowodniono smierc ogromnych rzeszy ludzi zabitych w imie chrzescijanstwa w tamtych czasach. Nigdy zaden czlowiek nie spowodowal tak ogromnej fali. Niedawno odkopano stadion i odwracajac kostke, ktora byla jego elementem, zauwazono wyryty napis, cos w stylu "Zasponsorowane przez Poncjusza Pilata". Znaleziono szczatki zwlok brata Jezusa. Poza tym czas liczymy od jego smierci(Jezusa). Znaleziono szczatki wojsk faraona, po tym jak Morze Czerwone je pochlonelo.


Czysto fizyczne i filozoficzne:
Naprzyklad, to ze miliardy, tryliardy i nieskonczonosc zjawisk na swiecie, ma swoj sens. Wiec dlaczego sensu ludzkiego istnienia mialo by nie byc ?
Niektorzy wierza w przypadkowy, wielki wybuch, ktory powstal z niczego, bez zadnej reakcji pierwiastkow, ktorych nie bylo. Poprostu sie pojawil, poczatkujac powstanie tak skomplikowany uklad planetarny, w ktorym jest Ziemia. Jedna mala, luka badz zachwianie spowodowalo by, ze posypal by sie jak domino. Nic nie powstaje z niczego. Musiala zajsc jakas reakcja chemiczna jakis pierwiastkow, ktore musialy juz byc. Wiadomo, ze naukowo zostalo zauwazone, ze dazy do zaglady, jest to wytlumaczone w Pismie Swietym.
Poza tym istnieja klasy istnien. Od najnizszej do najdoskonalszej. My na ziemi, jestesmy ta najwyzsza. Tak twierdza naukowcy. Dlaczego kolo mialo by sie zlamac w polowie, na kims niedoskonalym ?

Dlaczego bedac otoczeni dowodami, jestesmy tak zamknieci...
Arti pisze:Bądźmy dobrzy, ale miejmy otwarty umysł! ;D
Otwarte umysly w kazdym calu, a nie w jego czesciach :P

Prosze o nastepne argumenty :twisted:
Ostatnio zmieniony śr mar 30, 2011 3:12 am przez Astarot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Arti pisze: Niewidzialny ktoś siedzący w niebie obserwujący wszystko co robimy każdej minuty, każdego dnia, posiadający listę 10 rzeczy, których nie chce żebyśmy robili i który nas kocha, ale nie zawacha się nas zrzucić do piekielnych otchłani, w których będziemy się smażyć do końca świata? Nie...chyba nie ;].
A dlaczego 'bog' musi byc bogiem z biblii? Jestem deista i wierze, ze istnieje sila napedzajaca i tworzaca swiaty, nie ingerujaca w nie. To nadal bog.

A do Asta nie mam slow. Serio.
Ast pisze: Niektorzy wierza w przypadkowy, wielki wybuch, ktory powstal z niczego, bez zadnej reakcji pierwiastkow, ktorych nie bylo.
Tak jak pisales wczesniej - nie wiesz, to nie pisz glupot.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Moge to samo powiedziec o Tobie...


Deizm wiara w boska sile, ktora z niczego stworzyla cos. Zostala wytworzona z niczego i tylko po to, zeby tworzyc cos co i tak samoistnie sie niszczy. Zle to ujalem wczesniej, ale do tego to zmierzalo.
Cale jej dzielo nidlugo bedzie zniszczone. Wszystko jest kwestia przypadku, ze zostalismy jako jedyni na ziemi wyposarzeni w logiczne myslenie, ktore w tym wypadku wcale nie jest logiczne. Wszystko na ziemi opiera sie na tej logice i wszystko co zostalo pojete poza nia, jak naprzyklad uklad planetarny, opiera sie on na tej logice, ale juz samo stworzenie nie ma zadnego sensu. Deisci nie przyjmuja wiary w cuda, lecz zaakceptowali wiare, ktora tez opiera sie na cudzie. Byc moze wszystko co zostalo napisane w Biblii, stalo sie naprawde, ale byl to poprostu przypadek. Boska sila najwidoczniej przelatywala sobie kolo Ziemi i cos tam znowu namieszala. Moze jeszcze kiedys sobie przyleci i uratuje nas od zniszczenia. To by tlumaczylo ewentualne zbawienie.

Tak ja to widze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

krova pisze:A dlaczego 'bog' musi byc bogiem z biblii? Jestem deista i wierze, ze istnieje sila napedzajaca i tworzaca swiaty, nie ingerujaca w nie. To nadal bog.
Jedyną nadprzyrodzoną siłą napędzającą i tworzący światy jesteśmy tylko i wyłącznie MY SAMI. Jeśli jakiś bóg istnieje to tylko w każdym z nas. Ja wierzę w samego siebie :). I dopiero TO znacznie mi ułatwiło życie.
Astarot pisze:Znaleziono szczatki wojsk faraona, po tym jak Morze Czerwone je pochlonelo.
Mówisz o sytuacji w której przed Mojżeszem rozstąpiły się wody, które zmieniły zdanie podczas gdy przechodził między nimi faraon, tak? Tak. No to spójrz na poniższą mapkę.

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0311/03259 ... 051270.png

Jak widać jest to mapka Egiptu + okolice. Czerwoną elipsą zaznaczyłem obszar, w którym znaleziono rzekome szczątki, czyli przez które przechodzili Izraelici w stronę Ziemi Obiecanej. Czy widzisz tam jakieś morze?:) W tamtych czasach na tym obszarze było jedne potężne bagno i zostało to oficjalnie udowodnione przez historyków i innych naukowców.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Astarot pisze:Moge to samo powiedziec o Tobie...
Po pierwsze: Nie chodzilo mi o to, ze twoje poglady sa zle, glupie, czy cokolwiek takiego. Po prostu ciezko mi sie dystkutuje z czlowiekiem, ktory ma w nosie podstawy logiki. Wyciagasz wnioski tam, gdzie ja nie widze najmniejszego sladu logicznego myslenia. Przykro mi. Biblia nie jest dowodem na istnienie Boga.

A co do deizmu: Znowu musze to napisac - nie wiesz, to sie nie wychylaj. :)

Deizm nie mowi nic o ludziach. Wierze w sile, ktora stworzyla wrzechswiat. Nic o ludziach. Ewolucja z pojedynczych komorek z mieszanki gazow.
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Przykro mi, wiara w gazy i pojedyncze komurki nie ma w sobie logiki. A co do Biblii to jest ona dla mnie dowodem i licz sie z tym zdaniem. Duzo czytalem pism i ksiazek, ludzi madrzejszysz ode mnie i od ciebie, zanim doszedlem do takich wnioskow.
Ale poza tym o kwestiach wiary tak sie nie rozmawia jak teraz.
Ja wiem swoje, ty wiesz swoje i naprawde, niech tak juz zostanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

Astarot pisze:Przykro mi, wiara w gazy i pojedyncze komurki nie ma w sobie logiki.
Tylko, że gazy i pojedyncze komórki w przeciwieństwie do Boga możemy zobaczyć na własne oczy ;).
Astarot pisze:Ja wiem swoje, ty wiesz swoje i naprawde, niech tak juz zostanie.
Nie spinaj się :D. Po prostu sobie dyskutujemy :p. Nikt nie będzie przeprowadzał inkwizycji ;D.


Generalnie Kościół jako instytucja jest nastawiona na to na co wszystkie inne istniejące instytucje, czyli na ZARABIANIE PIENIĘDZY. Oszustwo i obłuda są u fundamentów religii, każdej religii.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Arti pisze:Ale to właśnie religia komplikuje życie. Wypełniona jest zakazami i nakazami, które powodują, że człowiek żyje w ciągłym strachu.
Nadinterpretacja, kwestia podejścia. Nie chce sie zbytnio wdawac w "kłótnie", ale znajduje wiele podobieństw w myśleniu/teoriach Rava i moim podejsciu do tego wszystkiego ;).
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

To krovensy sie spinają xP
Arti pisze:Tylko, że gazy i pojedyncze komórki w przeciwieństwie do Boga możemy zobaczyć na własne oczy ;) .
Kwestia wiary w Boga nie wyklucza kwesti wiary w komurki i gazy.
Uscislajac, to lancuch tego co ja wiem, jest dluzszy o wiare w Boga i bardziej rozbudowany o wszystko co jest w Biblii

Generalnie Kościół jako instytucja jest nastawiona na to na co wszystkie inne istniejące instytucje, czyli na ZARABIANIE PIENIĘDZY. Oszustwo i obłuda są u fundamentów religii, każdej religii.

Generalnie Kosciol bardzo obciaza gospodarke panstwa. Ale jak wiadomo zawsze tak bylo, ze Polska slepo ufala tej instytucji i pewnie sie juz to nie zmieni. Nawet teraz gdy jest coraz gorzej. Ale politycy tego nie widza przeciez, bo maja tam ziomow, ktorym po ziomalsku trzeba wypelniac kieszenie
Obrazek
Awatar użytkownika
Arti
Admin PBCH
Posty: 1321
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arti »

Astarot pisze:Kwestia wiary w Boga nie wyklucza kwesti wiary w komurki i gazy.
Ty w ogóle czytasz to co piszesz?:D Nie można wierzyć albo nie wierzyć w komórki i gazy, bo one po prostu SĄ i nawet dziecko z przedszkola Ci to udowodni. Natomiast pochodzenia Boga nie można udowodnić i ludzie po prostu ślepo kierują się wiarą.
Astarot pisze:Generalnie Kosciol bardzo obciaza gospodarke panstwa. Ale jak wiadomo zawsze tak bylo, ze Polska slepo ufala tej instytucji i pewnie sie juz to nie zmieni.
To nie tylko w Polsce, a na całym świecie tak jest. Nigdy nie dałem i nie dam ani grosza Kościołowi. Wystarczy, że nie płacą podatków.
Strona o serii GTA!

Będę brał Cię! (Gdzie?) Na SSJPower.net !
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Wiem co pisze. Bog poslozyl sie gazami i komurkami, zeby stworzyc wszechswiat. Nie wykluczam tej sily napedowej, tego calego wybuchu, reakcji, itp. Bo to on ja wywolal. Biblia byla pisana w prosty sposob dla prostych ludzi, zeby jak najwiecej czytajacych ja rozumialo. Dlatego tworzenie nie bylo doslownie wyjasnione. Nie kieruje sie slepo, ale mniejsza z tym.
I nie przekrecaj tego co napisalem, bo wiadomo, ze chodzilo mi o elementy Deizmu, a nie o jakies komorki...

Tylko w Polsce Kosciol jest finansowany z kasy panstwa, nie placi Zusu itp.

Dobra mam was gdzies xD
Obrazek
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Astarot pisze:Tylko w Polsce Kosciol jest finansowany z kasy panstwa, nie placi Zusu itp.
Nie prawda. ;)
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Astarot pisze:Wiem co pisze.
Nie wiesz. Chodzi o subtelną różnicę między wierzę, a wiem. :)
Obrazek

.
Astarot
SSJ 5
Posty: 674
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 8:24 pm

Post autor: Astarot »

Barni pisze:Nie wiesz. Chodzi o subtelną różnicę między wierzę, a wiem. :)

Przynajmniej ja mam swoje zdanie i nie musze czepiac sie slowek.
Jezeli cos napisalem to wiem co napisalem. Nie udawaj intelektualisty, bo Ci nie idzie.
Obrazek
ODPOWIEDZ