Devil May Cry

Wszystko, co nie dotyczy DB, ale ma związek z Anime.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Devil May Cry

Post autor: Kris »

[center]Devil May Cry[/center]
[center]Obrazek[/center]

[center]Tak jak nazwa wskazuje Anime zostało skonstruowane na podstawie gry. Jednakże odrazu mówię, że nie ma z żadna z 4 cześci nic wspólnego.
Głównym bohaterem tegoż anime jest Dante, który jest pół demonem-pół człowiekiem. Biało-siwe włosy, czarne spodnie, bordowy płaszcz i poważne zachowanie nadaje mu tajemniczości. Dante zajmuje się zabijaniem demonów. Jak każdy łowca musi posiadać jakąś broń, to już jest chyba tradycja ;p i oczywiscie ma broń. Miecz, który ma swoją nazwę "Royal Flash Starlighting" i jeszcze inną ale nie pamiętam dokładnie. W jego ekwipunku znajduje się również pistolet, który słurzy przedewszystkim do zaskoczenia przeciwnika.
Anime ma swój klimat tajemniczości wedle ankiet oraz sondazy zauważyłem, że cieszy się dużą popularnością. Oczywiście wśród anime typu "Action/Horror", ponieważ właśnie do takich należy DMC.
Muzyka również ma swój klimat, który pomimo, iż nie daje słuchaczowi odczucia podniosłości to zachwycam prostością, a także odpowiednio dobraną instrumentacją do tematyki.
Grafika stoi na pozomie ponad przeciętnym, napewno nie odstraszy fanów DB (;p) .
I jeszcze jedno.. Anime liczy niestety tylko 12 odcinków. Jednak polecam je wszystkim.

A teraz jak zwykle : Czy oglądaliście to anime? Jakie wrażenia wywarło na was to anime i notka ? Czy może zachęciłem was do obejżenia chociaż 1 odcinka.[/center]
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 5:23 pm przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Ogladalem 2 odcinki-zawaliste... ale nie chce mi sie ogladac reszty :D. Po prostu cudo, momentami ma sie wrazenie ze to normalny film a nie anime :lol:. Polecam kazdemu anime fanowi.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
Awatar użytkownika
krova
SSJ 5
Posty: 1746
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:38 am
Lokalizacja: szczytno

Post autor: krova »

Kris pisze:Tak jak nazwa wskazuje Anime zostało skonstruowane na podstawie gry.
Blad logiczny. Gdyby w nazwie pojawila sie konstrukcja typu 'game based', to wskazywalaby na wymieniony fakt.
Kris pisze:Głównym bohaterem tegoż anime jest Dante, który jest pół demonem-pół człowiekiem.
Brzydko wygladajace i zupelnie niepotrzebne powtorzenie.
"Głównym bohaterem tegoż anime jest pol czlowiek, pol demon - Dante."
Kris pisze:słurzy
Ałć ... służy
Kris pisze:Anime ma swój klimat tajemniczości wedle ankiet oraz sondarzy zauważyłem, że cieszy się dużą popularnością.
Albo ucielka ci kropka miedzy 'tajemniczosci' i 'wedle', albo to zdanie nie ma sensu.
Kris pisze:zachwycam prostością
zachwyca prostotą
Kris pisze:instrumentacją
nie znam tego slowa, wydaje mi sie ze nie istnieje, ale glowy sobie nie dam uciac :)

W miare dobry tekst ;>
Obrazek

-Jest jakaś miara szczęścia?
-Tak, promile.

Obrazek
Awatar użytkownika
pp3088
SSJ 5
Posty: 1192
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pp3088 »

"sondarzy"

sondaży

5 points for Gryfindor ... :P
Kris (18-07-2008 22:04)
Ja marzę, aby zobaczyć Pepsona bez koszuli *_*

Kocham Cię Patrycjo :*
Awatar użytkownika
Reika
USSJ
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Internet

Post autor: Reika »

Anime nie jest jakieś tam powalające, ale IMO każdy fan DMC powinien je oglądnąć. Większośc misji była nawet ciekawa, muzyka dobrze dobrana, klimat anime ciekawy, postacie odpowiednio wykreowane, przez co miło mi się oglądało. Chociaż szczerze mówiąc bywało nudno, bo Dante bardzo szybko radził sobie z wszelkimi trudnościami. Co nie zmienie faktu, że ostatnia misja była IMHO mistrzostwem.
Kris pisze:Miecz, który ma swoją nazwę "Royal Flash Starlighting" i jeszcze inną ale nie pamiętam dokładnie. W jego ekwipunku znajduje się również pistolet, który słurzy przedewszystkim do zaskoczenia przeciwnika.
Miecz zwie się również Rebelion, natomiast giwery Dante posiada dwie: Ebony & Ivory.
Kris pisze:Jakie wrażenia wywarło na was to anime i notka ? Czy może zachęciłem was do obejżenia chociaż 1 odcinka.
Jeżeli sam pisałeś tą notkę, to mimo kilku błędów całkiem nieźle Ci to wyszło. Jest w stanie zachęcić do oglądniecia.
Obrazek
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Devil May Cry oglądałem już dosyć dawno po zachętach Pittiego xD. Moje zdanie jest takie że byłoby fajne gdyby Dante trochę powalczył z tymi demonami a nie 1 kosą machnie i już wszyscy leżą. Każdy ep kończy się tak samo z wyjątkiem ostatniego xD. Anime średnie, muszę się wziąć za mange xD . Gra dużo lepsza ....
Awatar użytkownika
Kuku
Wojownik z Kaioukenem
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 11, 2008 4:36 pm
Lokalizacja: Kraków Wilidż xD
Kontakt:

Post autor: Kuku »

*_* DMC, ej uwielbiam to anime xD
nawet kiedyś amv zrobiłam @@ (gdziez on jest)
postać i charakter Dantego po prostu mistrzostwo XD
Gry nigdy nie ruszyłam ; ) Ale samo anime mi wystarcza : D może dlatego że troszke dawno oglądałam (skleroza) nie pamiętam bym zauważyła jakieś...błędy czy minusy tej produkcji : D
A co do tekstu, a bardziej jego poprawności i stylistyki...ała...A sam przekaz ok ^^ Chociaż dodałabym trochę humorku do niego. ; )
Wygram, wygram...Cudów nie ma...
Obrazek.
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Kuku pisze:Chociaż dodałabym trochę humorku do niego. ; )
Gdyby Kris umieścił tam swoje żarty, to nikt nie dobrnąłby dalej niż do drugiego zdania @@

Bo po 1,5 by padli XD
Ostatnio zmieniony pt sie 01, 2008 6:47 pm przez Barni, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Pitti
SSJ 5
Posty: 2676
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:05 am

Post autor: Pitti »

Kris pisze:Bo po 1,5 by padli XD
No chyba nie :D.

Anime rzadzi :D, jedno z moich ulubionych :D.
Obrazek

I'll become The King of Pirates!
ODPOWIEDZ