Bleach: Blade Battlers 2nd[PS2]

W tym dziale dyskutujemy na temat różnych gier, niekoniecznie o tematyce DB.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Bleach: Blade Battlers 2nd[PS2]

Post autor: Dae »

Gra została stworzona na podstawie jakże teraz znanego na forum anime pod tytułem Bleach. Samo słowo Bleach, może niektórzy wiedzę, znaczy tyle co "oczyszczanie", ale mniejsza o to, powiem o co chodzi w grze.

Tryby gry: Story Mode, Vs Mode, Battlers Mode i jeszcze jeden jakiś, nie pamiętam
Multiplayer: Tak, wspólny ekran
Ilość graczy MP: 2-4
Nośnik: 1 DVD
Gry podobne: Pierwsza część gry, Naruto: Narutimatte Hero 3 lub Accel, a tak, to nie widzę żadnych podobnych
Wersja językowa: [J] - tylko!(ale napisy w menu głównym są po anglielsku, dodatkowo :P Więc wiem jak włączyć grę)

W grze samo Story Mode nie jest tak ciekawe, jak Battlers Mode(może dlatego, że nie znam na tyle japońskiego?). Battlers mode to taka gra planszowa, gdzie na różnych polach są postacie przeciwników i różne zadania. Wtedy zmienia nam się obraz na normalny tryb walki i mamy wykonać określone zadania, bądź wygrać z kimś w określonych warunkach.
Sama gra prezentuje się świetnie. Występuje bardzo dużo postaci, które zostały dosyć dobrze odwzorowane. Gra się bardzo fajnie. W odróżnieniu do części poprzedniej zastosowano wspaniały tryb "Drugiego poziomu", gdzie u wielu postaci jest to słynne "Ban-Kai!", a u innych "Shikai", czy "Hollowization" lub inne.
Bardzo fajnie jest zmierzyć się ulubioną postacią z kolegą i zobaczyć kto jest lepszy. Choć bardzo ciężko wygrać z niektórymi postaciami, np.: Hitsugaya Toshirou gry uzyje Bak-Kai jest bardzo, bardzo potężny. Rozną mu lodowe skrzydła, na których lata(naprawdę!) i zamraża całą planszę. Oprócz tego skrzydła bronią go przed atakami przeciwników, a sam zamraża wszystkich zwykłymi atakami. Do tego może zamknąć ich w lodowej klatce, z której NIE MOGĄ się wydostać! No i kilka innych, bardzo fajnych rzeczy.

Postaci jest dużo, a nie chce mi się ręcznie je wypisywać, więc pozwolę sobie je wkleić z Wikipedii:

Byakuya Kuchiki
Gin Ichimaru
Grimmjow Jeagerjaques
Hiyori Sarugaki
Ichigo Kurosaki
Ichigo Kurosaki (hollow)
Ikkaku Madarame
Izuru Kira
Jūshirō Ukitake
Kenpachi Zaraki
Kisuke Urahara
Kon
Luppi
Mayuri Kurotsuchi
Momo Hinamori
Orihime Inoue
Rangiku Matsumoto
Renji Abarai
Rukia Kuchiki
Sajin Komamura
Shigekuni Yamamoto-Genryūsai
Shinji Hirako
Shunsui Kyōraku
Shuhei Hisagi
Soifon
Sōsuke Aizen
Tōshirō Hitsugaya
Ulquiorra Schiffer
Ururu Tsumugiya
Uryū Ishida
Yachiru Kusajishi
Yammy
Yasutora Sado
Yoruichi Shihouin
Yumichika Ayasegawa

36 postaci którymi można grać to naprawde dużo, szczególnie, że możemy jeszcze włączyć Ban-Kai lub inną przemianę i poczuć taką "moc" postaci, że szok! Do tego każda postać ma swoje plusy i jest potężna na swój sposób, wystarczy tylko opanować grę daną postacią i można pokonać każdego(np.: Ururu można pokonać Shigekuni Yamamoto-Genryūsai'a!)
Jak będziecie chcieli, to mogę opisać każdą postać własnymi słowami a także ich taki(tzn. Te które już zdobyłem w grze, nie mam jeszcze kilku),
Niby nie warto grać z CPU, ale jednak. Próbujcie z najtrudniejszym poziomem, wcale nie jest tak łatwo! A i wiele rzeczy można się nauczyć


Odnośniki:

1. http://www.jp.playstation.com/scej/title/bleach/blade2/ - Oficjalna strona gry(zawiera nawet filmiki z grą każdą postacią, wystarczy z menu po prawej wybrać trzeci napis z góry, obok którego jest ikonka "NEW", a następnie wybrać postać. Filmik się włączy. Potem wystarczy kliknąć biały napis na niebieskim tle, który znajduje się w prawym-górnym rogu formatu Flash i cofamy do spisu postaci)
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Bleach:_Bl ... 8series%29 - Wikipedia Info
3. Filmiki na Youtube:
- http://youtube.com/watch?v=J_PEHsOC7C4 - Ichigo Ban-Kai + walka (zwyczainie nie ma takiej muzyki podczas walki, jest inna)
- http://youtube.com/watch?v=RCLZw9mGt2c - j/w, ale Kon pokazuje co potrafi!(na początku)
- http://youtube.com/watch?v=aMBWcSN8eoc - Walka: Ichigo vs Toshirou(na początku walczą jak n00by, ale można zobaczyć chyba wszystko, co najlepsze :P)
- http://youtube.com/watch?v=vwDZWb0apZw - Ichigo walczący z Hollow Ichigo w swoim ciele(warto obejrzeć, od 4 minuty robi się baaaardzo fajny ^^)
- http://youtube.com/watch?v=croK_ZMwmc4 - zdobywanie Kuchiki Byakuya(można zobaczyć wstawkę z rozmową)

Pozytywy gry:
- Multiplayer
- Ciekawa fabuła i dobre odwzorowanie
- Liczy się to jak dobrze się gra, a nie kim się gra
- Każda postać jest fajna ^^
- Drugi poziom postaci jest baaaardzo fajny(szczególnie u niektórych)
- Bardzo ciekawe mapy, wiele z nich ma ukryte skarby, czy jakieś pułapki, więc gra jest bardzo interaktywna.
- Gdy gra się w drużynie często efekty na jednych postaciach, działają na inne(np.: Leczenie na podstawie zmien czasu u Inoue)
- Dodatkowe przedmioty, które nas leczą, wzmacniają, pozwalają na używanie Raitsu w nieskończoność, czy być na drugim poziomie w nieskończoność(a raczej na czas działania przedmiotu)
- Można naprawde długo grać, bo żeby zdobyć wszystkie postacie trzeba przejść chyba cały Battlers Mode!
- W menu wita nas jedna z postaci w grze, mówiąc o opcji na którą w tym czasie najechaliśmy. Osobiście pamiętam kawałek Toshirou: "Juuban daitaicho, Hitsugaya Toshirou da..."

Negatywy w grze:
- Czasami można się pogubić na mapie, ale jest to bardzo rzadkie i zależy od umiejętności
- Jeżeli nie umie się za dobrze grać, to Yachiru nie wygra się z kimkolwiek innym... A przecież to proste
- Wciąż uważam, że jest mało ataków, choć jest ich ponad dwa razy tyle, co w części specjalnej...
- Czasami te wstawki z rozmową nie zgadzają się z tymi z Anime(może są bardziej przybliżone do mangi? Jeżeli tak, to jest to plus, ale nie czytałem mangi, więc nie wiem)

Ocena własna:
Gra jest świetna dla fanów Bleach'a, a także tych, którzy lubią sobie zagrać z kolegami na swojej konsoli. Ja osobiście lubie i jedno, i drugie. Do tego jest wiele opcji. Jedyne co zniechęca niektórych do tego rodzaju gier, to "A, bo jest po japońsku, to nie będe grał, bo nic nie zrozumiem...". Tylko wersja ang. może nigdy nie wyjść i raczej nie wyjdzie, więc co szkodzi spróbować? Ja gram i się cieszę ^^
93/100
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Kris
Avanger
Posty: 2254
Rejestracja: wt lis 22, 2005 11:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kris »

Nie będę sie rozpisywał więc do rzeczy :

Pozytywy :
- Gra o Bleachu
- Możliwość gry Mulltiplayer
- dość dużo postaci
- Aizen
- Ładne intro
-Fabuła jak w anime z średnim odwzorowaniem
- ciekawe efekty etc...

Negatywy :
- cholernie brzydko zrobione story pod wzgledem rozmów postaci.. zamiast zanimować wszystko, wytwórnia skróciła robote i dała wizerunki psotaci 2D i podkładany pod nie głos : <
- napisy XD nic nie rozumiem XD ale już jak mówią rozumiem
- troche walka... tryb i widok..

Ocena : 60/100
Imo wydaje mi się że gra mogła być zrobiona o wiele lepiej, jednak nie można narzekać na wszystko ponieważ dobrze, że gra o Bleachu też powstała. A poza tym najwiekszym plusem jest angielskie menu xd.Np w naruto jest japońskie wiec tylko po obrazkach zorientowałem się gdzie jest story mode xd
Obrazek

Obrazek
1. Kris ma ZAWSZE racje
2. PP3088 ma prawie zawsze racje
3. : >
Awatar użytkownika
Barni
SSJ 5
Posty: 2999
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: Golina City

Post autor: Barni »

Kris pisze:Imo wydaje mi się
Umarłem xD

(tak wiem nie logicznie ulozone zdanie XD ale w tym sie specjalizuje)

Co do gry: nie grałem. Widziałem filmy na youtubie i bardzo mi się podoba ^^ szczególnie, że o bleachu.
Ostatnio zmieniony sob cze 14, 2008 6:17 pm przez Barni, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

.
Neriu
Przeciętny wojownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 29, 2008 9:41 pm

Post autor: Neriu »

Grałem, Polecam.
Awatar użytkownika
skibix
SSJ 5
Posty: 1112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 8:00 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: skibix »

Neriu pisze:Grałem, Polecam.
No f**uj sie wysiliłeś nad tym postem x] . Długo nad nim myślałeś ? :???: .

No f pyte sie wysilies zeby zwrócic uwage moze cos od siebie??

Nie pyskuj sie tak do mnie synku xD . Nie grałem ale trochę umieram jak widzę takie posty x].
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2008 11:24 pm przez skibix, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ