Shojo czy Shonen?

Wszystko, co nie dotyczy DB, ale ma związek z Anime.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Shojo czy Shonen?

Shonen (nie lubię babskich bajeczek)
0
Brak głosów
Shonen z elementami shojo (wolę "męskie" tytuły, ale shojo też fajne)
0
Brak głosów
Pół na pół (lubię tak samo to jak i to)
5
83%
Shojo z elementami Shonen (wolę "damskie" anime, ale shonen od czasu do czasu też obejrzę)
1
17%
Shojo (męskie anime/mangi są cienkie, Shojo górą)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Bobercik
SSJ 5
Posty: 2940
Rejestracja: pn lut 13, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Shojo czy Shonen?

Post autor: Bobercik »

Jakie tytuły preferujesz? Shojo to tytuły typowo damskie. Najbardziej znanym anime z pod tego gatunku jest Sailor Moon. A Shonen to tytuły bardziej męskie. Prym wśród nich wiedzie.....no chyba wiadomo co.

Więc kim jesteś? Ja wolę tytuły shonen, ale nie gardze shojo :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

Lubie oba wersje , wszak czasami to nudno widziec jak sami chlopcy walcza , niech dziewczyny beda bohaterkami! (Kakarotta glowna bohaterka DB , podoba mi sie)

Ale ta Anime dla dziewczyn sa smutniejsze niz Anime dla chlopcow
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Dae
Zasłużony
Posty: 1200
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:26 pm
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Dae »

Ja sam nie wiem, Mi to obojętne XD
W każdym razie wyjaśnie coś: Shojo z japońskiego znaczy "dziewczyna", a Shonen znaczy "chłopak"! W takim razie takie coś, jak "Shojo to shonen" może znaczyć "Damskie i męskie", a to już od charakteru zależy co, kto woli...
Ja chyba wole Shonen z elemantami shojo lub odwrotnie. Ważne by było cool ^^
Obrazek

Obrazek
Dołącz do gry! Naruto-Arena.com

Obrazek

http://www.daegurth.blog.onet.pl

Słowo "siła" ma wiele znaczeń.
Awatar użytkownika
Ikoden
SSJ 2
Posty: 116
Rejestracja: śr lip 19, 2006 7:37 pm

Post autor: Ikoden »

Ja tam lubie dla obu typu DB (DB każdy lubi) i nie wiem co dać raczej pół na pół. Bo typowo męskich ekmh... nie lubie.
www.dbo2.pl - Zapraszamy :P
Tommy
SSJ 4+
Posty: 440
Rejestracja: śr mar 22, 2006 5:28 pm

Post autor: Tommy »

Mnie jest obojetne co, ważne, żeby mnie się podobało. Jak będzie babskie i mnie zainteresuję to będę oglądał. Jak będzie chłopskie to też, ważne, żeby były ciekawe postacie i przynajmniej jedna zła postać.
W większości znanych mi anime lubię bardziej postacie niż głównych bohaterów, czyli np. bardziej trenerów Pokemon niż same Pokemony.
Więc Shojo czy Shonen?U mnie jest na równi. :idea:
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Post autor: BH Daimaouji »

W Pokemonie p oblizszym poznaniu to bardziej Pokemony sa tytlowym ii glownymi Bohaterami

A co do Anime , to wczoraj ogladalem Chobits by Hyperze i bardzo mi sie to spodobalo (mimo iz w tym anime sa zboczone mysli)
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
Awatar użytkownika
Reika
USSJ
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Internet

Post autor: Reika »

Zaznaczyłam 'pół na pół', bo w sumie gatunek jest mi obojętny.
Dla mnie najważniejsze jest to, aby fabuła danego anime/mangi mnie zainteresowała. Jeśli fabuła mnie wciąga, to zupełne wisi mi to, czy jest to shonen, czy shojo. Chciaż nie przepadam za typowo 'męskimi' shonenami, czy typowo 'damskimi' shojo. Najbardziej odpowiadają mi shoneny z elementami shojo [jakiś romansik etc.] oraz shojo z elementami shonena [np. jakieś walki bishów; nie cierpię typowych, nudnych shojo, bez żadnej akcji].
Obrazek
ODPOWIEDZ