Znaczenie skrótów/Pojęc

Wszystko o RPG Makerze.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BH Daimaouji
SSJ 5
Posty: 6009
Rejestracja: czw gru 02, 2004 6:04 pm

Znaczenie skrótów/Pojęc

Post autor: BH Daimaouji »

Przed pisaniem prosił bym Rava (jeśli ma serce w co wątpie po tym jak on i jego banda mnie poniżyli :cry:) żeby dał ten temat jako ważny

OK

Zaczynamy

Charset - postać którą chodzimy (lub z nią rozmawiami i potem walczymy) , bez Facesetu wygląda głupio

Faceset - Twarze bohaterów i wrogów , bez Charsetu jest niczym

BattleCharset (tylko RPG Maker 2003) - Charset podczas walki , często mylony z charsetem :|

Chipset - Świat zrobiony z puzli , układamy świat wg naszej wyobrażni używając Chipsetu

Backdrop - Obraz widziany podczas walki (aka Mugenowa Arena)

Battle - Animacja walki jak i też efektów np. czaszka w dymku txtowym będąca symbolem furii na kogoś

Monster - Wrogowie , jak mamy postać do mugena , wystarczy tylko otworzyć plik sff i możemy importować to jako wroga

Music - Muzyka podczas walki , chodzenia itp.

Sound - Dzwięki , od dzwięków kopania i bycia poprzez cos takiego jak "Tak?! Zobaczymy!"

System - wygląd menu i okienek w grze

System 2 (tylko RPG Maker 2003) - alternatywny wygląd menu i okienek w grze

Title - logo gry czasami będące symbolem głównego Bohatera gry (Bardock , Brolly , Wego itp.)



Ja dam, bo temat zasługuje na bardziej widoczny //Arti
Poprawilem dwa pojecia wyjasnione przez Dae //Atom
Ostatnio zmieniony śr lip 19, 2006 1:35 am przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 2 razy.
Piszcie do mnie BH , nie BH Daimaouji

"100% JBH !!" - Nie wiem o co ci chodzi astarot , ale jesli to ma być obraza , to chyba miałeś SIEBIE na myśli

Angela Mioduńska Buga 2008-2014
Ayla Mioduńska 2003-2019
ODPOWIEDZ